افتتاح رویداد «تبریز 2018» در فروردین ماه سال آینده

فاطمه رشیدی
فاطمه رشیدی پنجشنبه، ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۵
افتتاح رویداد «تبریز 2018» در فروردین ماه سال آینده

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعلام کرد؛ باید به‌ گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که هزینه‌هایی که در رویداد «تبریز 2018» می‌شود، باعث کسب درآمد و افزایش جذب گردشگری شود.

«محمد محب‌ خدایی» معاون گردشگری کشور با بیان این مطلب در ششمین جلسه سیاست‌گذاری «تبریز 2018» که در سالن خلیج فارس معاونت گردشگری برگزار شده است، افزود:

افتتاح رویداد «تبریز 2018» در سوم فروردین ۱۳۹۷ قطعی شده است.

بر همین اساس پلان‌ها و برنامه‌هایی که داریم باید به جمع‌بندی و نتیجه نهایی برسد. که در همین ارتباط با همکاری صدا و سیما موضوع گردشگری سلامت در تبریز را در برنامه‌ریزی‌هایی جداگانه دنبال می‌کنیم تا این نوع از گردشگری در تبریز رونق یابد.

او ادامه داد:

برنامه‌های «تبریز 2018» باید به‌ گونه‌ای باشد که برای سال‌های آینده نیز در تبریز برنامه داشته باشیم و هزینه‌هایی که انجام می‌شود، بتواند باعث افزایش ورود گردشگر و درآمدزایی شود.

محب‌ خدایی با اشاره به سند چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام و هدف‌گذاری برای جذب ۲۰ میلیون گردشگر خارجی تا سال ۱۴۰۴ افزود:

باید به‌ گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که از رویداد «تبریز 2018» بتوانیم در این خصوص به نحو مطلوب استفاده کنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد:

اقداماتی که در قالب رویداد «تبریز 2018» برگزار می‌شود، اقداماتی است که نفعش تنها به تبریز برنمی‌گردد؛ بلکه منافع اجرای این رویداد به تمام کشور می‌رسد.

او با تشریح برنامه‌هایی برای افزایش جذب گردشگر خارجی به آذربایجان شرقی اضافه کرد:

در نظر گرفتن مشوق‌هایی برای سفر به تبریز در قالب «جشنواره خرید» یکی از این برنامه‌ها است.

در این خصوص شرکت تجارت الکترونیک پارسیان به‌ عنوان حامی مالی این جشنواره برای اهدای جوایز قرعه‌کشی خرید ورود پیدا کرده است و هر فردی که در این جشنواره خرید کند و از کارت خوان‌های این شرکت استفاده کند؛ در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شود.

محب‌ خدایی افزود:

در برنامه‌ریزی با برخی از استان‌ها نیز این جشنواره را پیگیری می‌کنیم و در حال حاضر با رایزنی‌های صورت‌گرفته با یزد جشنواره خرید در تبریز و یزد برگزار می‌شود.

جایزه این جشنواره و قرعه‌کشی آن نیز سفر به تبریز و یزد است.

به این صورت که افرادی که در جشنواره یزد خرید می‌کنند به قید قرعه به تبریز سفر می‌کنند و افرادی که در جشنواره خرید تبریز شرکت می‌کنند به قید قرعه به یزد سفر خواهند کرد.

او همچنین به یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مرتبط با رویداد «تبریز 2018» اشاره کرد و افزود:

برگزاری «رالی خانوادگی» یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در این خصوص است و در همین ارتباط بر اساس برنامه‌ریزی‌ها قصد داریم تور‌ رالی خانوادگی ایران را به مقصد تبریز برگزار کنیم.

«مرتضی آبدار» مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تشریح اقدامات صورت‌گرفته برای اجرای رویداد «تبریز 2018» اعلام کرد:

برای میزبانی شایسته از گردشگران در تبریز زیرساخت‌های اقامتی ارتقا می‌یابد و در صورت اتمام هتل‌های در دست ساخت در تبریز، تعداد تخت‌های اقامتی رسمی در این استان که در حال حاضر ۸ هزار تخت است؛ تقریبا دو برابر می‌شود.

او در پایان افزود:

بر اساس بخشنامه ارسالی به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، نمایشگاه‌های مختلف باید در تبریز برگزار شود.

مطالب مرتبط:

دیدگاه