آزمایش برج مراقبت هوشمند در فرودگاه سنگاپور

سودا سلیمی
سودا سلیمی سه شنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵
آزمایش برج مراقبت هوشمند در فرودگاه سنگاپور

یک برج مراقبت هوشمند در فرودگاه چانگی (Changi) آزمایش خواهد شد که به اشخاصی که فرود و بلند شدن هواپیما‎‌ها را کنترل می‌کنند، اجازه می‌دهد از دور و بدون اینکه هواپیما را ببینند این کار را انجام دهند.

برج مراقبت هوشمند در فرودگاه چانگی سنگاپور آزمایش می‌شود. این آزمایش که ارزشی برابر با ۷ میلیون دلار دارد، توسط مقامات هواپیمایی سنگاپور انجام خواهد شد و قدرت و دقت روش توسط آنها سنجیده شده و تصمیم نهایی برای استفاده از این برج مراقبت در فرودگاه شلوغی مثل چانگی گرفته خواهد شد. مقامات هواپیمایی سنگاپور در این باره می‌گویند:

استفاده از تجهیزات کمکی پیشرفته سبب بهبود مدیریت ترافیک هوایی و امنیت شده و بهره‌برداری از سیستم هواپیمایی برای سفر نیز بالا خواهد رفت.

قرار شده است که مدیریت خدمات ترافیک هوایی انگلیس این پروژه را در سنگاپور دنبال کند. این پروژه شامل نصب تعداد زیادی دوربین ثابت برای مشاهده و ارسال تصویر هواپیما‌ها در یک صفحه‌ی نمایش بسیار بزرگ است. در این صفحه‌ی نمایش در واقع همان چشم‌انداز برج مراقبت دیده خواهد شد. این آزمایش که سال آینده انجام خواهد شد، به تعداد زیادی دوربین و تجهیزات پیشرفته‌ی ویدیویی برای اطلاع هر چه بهتر از وضعیت هواپیما‌ها احتیاج خواهد داشت. برای مثال این دوربین‌ها قادر خواهند بود زوایای مختلف یک جسم را نشان داده و آن را بزرگ‌نمایی کنند.

مدیر خطوط هواپیمایی سنگاپور، ژنرال کوین شام، (Kevin Shum) در این باره می‌گوید:

ما در همکاری با صنعت هوشمندگرایی، این کار را انجام خواهیم داد تا از ابعاد مختلف موجب پیشرفت خطوط هواپیمایی سنگاپور شویم.

خطوط هواپیمایی سنگاپور همکاری خود را با انگلیس ادامه خواهد داد تا این برج مراقبت در فرودگاه چانگی هر چه زودتر راه‌اندازی شود. مناقصه برای راه‌اندازی برج مراقبت هوشمند در ۲۸ فوریه شورع شد و سه پیشنهاد بسیار خوب را دریافت کرد. پیشنهاد‌ها بر اساس معیار‌هایی مانند قیمت، سابقه‌ی شرکت مناقصه‌گر و کفایت تکنیکی و تجهیزاتی بررسی شده است.

مطالب مرتبط:

منبع channelnewsasia

دیدگاه