ارتقاء راندمان گردشگری یکی از استراتژی‌ های اصلی است

فاطمه رشیدی
فاطمه رشیدی شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۰
ارتقاء راندمان گردشگری یکی از استراتژی‌ های اصلی است

راندمان سالانه گردشگری ایران نسبت به ظرفیت کل جاذبه‌ها، ۳۵ تا ۴۰ درصد است.

به‌ گزارش ایران اکونومیست، «محمد محب‌‌خدایی» معاون گردشگری کشور روز جمعه ۲۶ آبان با بیان این‌ که راندمان گردشگری در مقاطع زمانی مثل نوروز، ۱۰۰ درصد می‌شود؛ اما مهم تداوم جریان گردشگری در کشور است؛ افزود:

باید بررسی کنیم که چرا این راندمان به فراخور محصول و جاذبه‌هایمان نیست و سطح آن تا این حد پایین است.

باید تداوم جریان گردشگری را با تعریف رویدادهایی که در تقویم جهانی ثبت می‌شود؛ رقم بزنیم. ارتقاء راندمان سالانه گردشگری ایران از استراتژی‌های اصلی معاونت گردشگری است.

او با اشاره به رویداد جهانی «تبریز 2018» درباره آخرین وضعیت برنامه‌های آن تشریح کرد:

ما عقب‌ماندگی در برنامه‌های این رویداد نمی‌بینیم. قرار است جشنی با حضور مقامات رسمی برگزار شود که منتظر نهایی شدن زمان آن هستیم.

موضوع اصلی ما در این رویداد آن است که به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم تا رویدادهای دیگری در دل آن تعریف و جریان ورود گردشگر به کشور تداوم بخشیده شود. این دقیقا نقطه‌ ضعف ما است.

معاون گردشگری کشور افزود:

رویدادی مانند انتخاب تبریز به‌ عنوان پایتخت «گردشگری جهان اسلام» فقط یک بار اتفاق می‌افتد. اما باید درون آن رویدادهای دیگری تعریف کنیم و برنامه‌ریزی داشته باشیم که ورود گردشگر به کشور تحت تاثیر آن‌ها، سال‌های سال جریان داشته باشد.

محب‌خدایی برگزاری «رالی جمهوری آذربایجان ـ ایران» را یکی از رویدادهای هم‌سو با «تبریز 2018» برشمرد و اعلام کرد:

این طرح هنوز به توافق نهایی مقامات دو کشور نرسیده است. اما جلسه‌های متعددی با سفیر جمهوری آذربایجان داشتیم و قرار است این رالی بین دو کشور برگزار شود.

او درباره حواشی پیش آمده برای «تبریز 2018» مبنی بر پس گرفتن این رویداد از ایران، تشریح کرد:

هیچ مشکلی وجود ندارد، ما خیلی فشرده درحال برنامه‌ریزی هستیم، فقط باید رویدادهایی را تنظیم کنیم که در تقویم گردشگری جهان ثبت شود و در عین حال باید اموری را منظم کنیم. 

به گفته‌ی معاون گردشگری کشور، تبریز به لحاظ زیرساخت مشکلی ندارد و با کاستی مواجه نیست.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه