تكميل پروژه موزه پاسارگاد جان تازه‌ ای می‌ گيرد

فاطمه رشیدی
فاطمه رشیدی شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱
تكميل پروژه موزه پاسارگاد جان تازه‌ ای می‌ گيرد

به دستور استاندار فارس، تأمین بخشی از منابع مالی از طریق اعتبارات استانی برای اجرایی شدن یکی از طرح‌های اولویت‌دار استان و پایگاه جهانی پارسه-پاسارگاد صادر شده است.

به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، «اسماعیل تبادار» استاندار فارس با همراهی معاونین خود، از وضعیت پروژه «موزه پاسارگاد» بازدید کرد.

بنابر این گزارش، وی در این بازدید از روند اجرای ساخت این پروژه، اعتبارات هزینه شده و اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل  ساختمان موزه مطلع شد.

تبادار با اطلاع از شرایط موجود، دستور تامین بخشی از منابع مالی، از طریق اعتبارات استانی برای اجرایی شدن طرح پایگاه جهانی پارسه - پاسارگاد صادر و ابراز امیدواری کرد  بخش دیگر هزینه‌های مورد نیاز از اعتبارات ملی تخصیص یابد.

این موزه یکی از مهم‌ترین موزه‌های ایران، با هدف معرفی هنر و معماری دوران هخامنشی در جوار مجموعه جهانی پاسارگاد در استان فارس در دست ساخت است و به‌جز آن، موزه تخصصی هخامنشی در کشور وجود ندارد.

موزه پاسارگاد می‌تواند با معرفی آثار سایت‌های جهانی و باستانی تخت جمشید، پاسارگاد و نقش رستم به‌عنوان یک جاذبه جدید نقش مهمی در رونق گردشگری و اقتصادی استان ایفا کند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه