لغو روادید برای برخی کشورها و کمک به جذب گردشگر در کشور

آزاده یوسف نژاد
آزاده یوسف نژاد دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
 لغو روادید برای برخی کشورها و کمک به جذب گردشگر در کشور

تأکید رئیس سازمان میراث فرهنگی به منظور توسعه جذب گردشگر در ایران و هدفمند شدن پروژه لغو ویزای ایران برای کشورهایی که به ورود بیشتر گردشگر کمک می‌کند.

 علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز دوشنبه ۱۵ آبان درباره لغو رودادید با کشورهای مختلف گفت:

ما خیلی گیرِ داستان لغو روادید ایران نیستیم، چون خوشبختانه در حال حاضر برای اتباع ۱۸۰ کشور، ویزای فرودگاهی با اعتبار ۹۰ روز صادر می‌شود، اما معمولا لغو ویزا امتیازی است که به جریان گردشگری کمک می‌کند.

او اضافه کرد:

لغو ویزا باید هدفمند انجام شود، چون بعضی وقت‌ها این کار به نفع ما نیست و باعث خروج بیشتر گردشگر و مسافر از کشور می‌شود، به هر حال لغو ویزا سیاستی متقابل است.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درباره این‌که با توجه به تکرار تمایل این سازمان برای گسترش رژیم لغو ویزا، آیا پروژه جدیدی در این‌باره مطرح شده؟ گفت:

این موضوع مهمی است که آن را تعقیب می‌کنیم، چون معتقدیم این پروژه باید هدفمند پیش برود، باید نخست کشورهای هدف‌مان را تشخیص دهیم و به شکلی سیاست‌گذاری کنیم که این موضوع برای ما بُرد ـ بُرد باشد، نه این‌که لغو ویزا انجام دهیم و خروج بیشتر گردشگر از کشور را موجب شویم.

مونسان در پاسخ به این پرسش که با توجه به این دیدگاه، آیا قرار است روی کشورهایی که قبلا با آن‌ها لغو ویزا شده‌ایم و بیشتر به جریان خروج گردشگر از کشور کمک کرده‌ایم، تجدید نظر شود اظهار کرد:

ما با این کشورها کاری نداریم، چون تعدادشان خیلی محدود است، اما کشورهایی هدفی هستند که لغو ویزا با آن‌ها می‌تواند به ورود بیشتر گردشگر کمک کند. ما این موضوع را بررسی می‌کنیم و سپس با وزارت خارجه به بحث می‌گذاریم.

او تأکید کرد هدفمند بودن لغو ویزا می‌تواند به رونق گردشگری کمک شایانی بکند.

 

مطالب مرتبط:

دیدگاه