ایرلاین فین ایر پیش از پرواز مسافران را وزن می‌کند

محبوبه حسنی
محبوبه حسنی دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
ایرلاین فین ایر پیش از پرواز مسافران را وزن می‌کند

به نظر می‌رسد رفته‌رفته موضوع وزن کردن مسافران پیش از پرواز و اهمیت دادن به موضوع وزن کلی و تعادل هواپیما به موضوعی فراگیر در بین ایرلاین‌ها تبدیل می‌شود.

قطعا شما هم پیش از سفر موارد زیادی را در ذهن خود مرور می‌کنید. آیا اجاق را خاموش کردم؟ درها را قفل کردم؟ گذرنامه‌ام کجا است؟ اما شاید این موارد تنها دغدغه‌ی شما پیش از پرواز نباشد؛ چراکه به‌تازگی استرس جدیدی از سوی ایرلاین‌ها به مسافران القا می‌شود و افراد باید پیش از پرواز نگران تناسب اندام و وزن خود باشند. به‌تازگی  برخی از ایرلاین‌ها، مسافران خود را پیش از سفر وزن می‌کنند.

«ایرلاین فین‌ایر» (Finnair)، نیز به‌دنبال ایرلاین‌های هاوایی تصمیم گرفته است تا به موضوع وزن مسافران و برقراری دقیق تعادل هواپیماهای خود اهمیت ویژه‌ای قائل شود. در حال حاضر، مبنای اصلی ایرلاین‌ها، ممیزی سال ۲۰۰۹ است که توسط انجمن ایمنی پرواز اروپا انجام شده است که در آن وزن متوسط مسافران و میزان بار همراه آن‌ها بیان شده است. گفته می‌شود این اساسنامه مربوط به هشت سال پیش است و امکان تغییر اطلاعات آن در طول زمان وجود دارد.

خوشبختانه فعلا تمامی این موارد به‌صورت اختیاری است و شما می‌توانید به‌صورت داوطلبانه روی ترازو قرار بگیرید. ایرلاین فین‌ایر امیدوار است ۱۰۰ تا ۱۵۰ مسافر بدون مشکل به‌عنوان داوطلب و با هدف رعایت موارد ایمنی همراه با بار خود روی ترازو بروند. اما سوال اصلی اینجا است که وقتی وزن مجموع افراد از میزان مجاز تخطی کرد، تکلیف چیست؟ قطعا نمی‌توان مسافران به‌دلیل اضافه وزن، سفر خود را لغو کرده و از هواپیما پیاده شوند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه