پیاده رو شیشه ای کوه تیانمن چین، پیاده‌روی در میان ابرها

فاطمه محمدی
فاطمه محمدی دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۰
پیاده رو شیشه ای کوه تیانمن چین، پیاده‌روی در میان ابرها

پیاده‌روهای شیشه‌ای در ارتفاع زیاد، در سراسر دنیا وجود دارد، ولی پیاده‌رو شیشه‌ای که بر روی کوه‌های تیامن در چین قرار دارد، یکی از منحصربه‌فردترین نمونه‌ها است که تنها افراد شجاع جرئت پا گذاشتن بر روی آن رادارند.

نزدیک‌ترین مکان به ابرها کجا است؟ در چه مکانی انسان می‌تواند حس قدم زدن روی ابرها را داشته باشد؟ شاید این امر در واقعیت غیرممکن باشد، ولی قدم زدن بر روی پیاده‌روی شیشه‌ای کوه تیانمن در چین همین حس را در شما به وجود می‌آورد. پیاده‌روی شیشه‌ای کوه تیانمن در ارتفاع بسیار زیادی از زمین قرار دارد و حین قدم زدن بر روی آن می‌توانید زیر پای خود را مشاهده کنید، چون در ساخت پیاده‌رو فقط از شیشه استفاده  شده است. این پیاده‌رو در اوت ۲۰۱۶ افتتاح شد.

پیاده رو شیشه ای کوه تیانمن در چین

اگر روزی قصد رفتن به این پیاده‌رو را داشتید، باید بدانید که از چیزی که فکر می‌کنید بسیار ترسناک‌تر است و اگر فردی ترسو هستید، زحمت رفتن به چین را به خود ندهید! این پیاده‌رو در ارتفاع ۴۶۰۰ پایی از زمین قرار دارد، کمترین ارتفاع این پیاده رو چیزی حدود ۱ کیلومتر بالاتر از سطح زمین است و هرچه جلوتر می‌روید، ارتفاع بیشتر می‌شود تا جایی که از بالا همه چیز را شبیه به نقطه می‌بینید!

پیاده رو شیشه ای کوه تیانمن در چین

در مسیر پیاده‌رو شیشه‌ای پیچ و خم‌های زیادی وجود دارد و این چرخش‌های زیاد ممکن است باعث سرگیجه شود. خوشبختانه یک سمت شما کوه وجود دارد و در صورتی‌که دیگر طاقت نداشتید و از ترس نمی‌دانستید چه کنید، می‌توانید از سمت کوه حرکت کنید و کمی احساس امنیت کنید.

پیاده رو شیشه ای کوه تیانمن در چین

اولین مسئله‌ای که ممکن است ذهن هر فردی را درگیر کند، امنیت این پل یا پیاده‌رو است. بدون شک قبل از این که من و شما به این فکر بیفتیم، مقامات چینی در حین تاسیس این پیاده‌رو به فکر امنیت افتاده‌اند. شیشه‌های استفاده‌شده در این پیاده‌رو نشکن و ضدضربه هستند و درصورتی‌که فشار زیادی به آن‌ها وارد شود، خرد نمی‌شود و می‌توانند وزنی برابر با یک ماشین را تحمل کنند.

پیاده رو شیشه ای کوه تیانمن در چین

با توجه به حفظ تمام نکات ایمنی، بازدید توریست‌ها از این پیاده‌رو با دقت زیادی انجام می‌شود و از آن‌ها خواسته می‌شود تا از کاور کفش در حین پیاده‌روی استفاده کنند.

دانلود ویدئو

در ادامه موقعیت کوه تیانمن بر روی نقشه را مشاهده کنید:

موقعیت کوه تیانمن روی نقشه

مطالب مرتبط:

منبع curiosity

دیدگاه