بیشترین رستوران های میشلن در کدام شهرها قرار دارند؟

رضا اردو
رضا اردو جمعه، ۳۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰
بیشترین رستوران های میشلن در کدام شهرها قرار دارند؟

بعضی شهرها هستند که به طور میانگین در هر ۵۰۰ متر یک رستوران میشلن دارند. شهرهای برتر از لحاظ کیفیت غذایی براساس تعداد رستوران‌های میشلن‌شان رتبه‌بندی می‌شوند.

برای آنها که اهل غذا هستند، مقاصد سفر براساس سواحل، تفریحات یا موزه‌ها انتخاب نمی‌شود بلکه تنوع غذاها و کیفیت‌ بالایشان معیار اصلی است. برای خوش‌خوراک‌ها، هیچ چیز بدتر از این نیست که به شهر جدیدی بروند و متوجه شوند غذاهای محلی خوب و دندانگیری در آن وجود ندارد. این مقاله، با معیار قرار دادن راهنمای میشلن، شهرهای معتبر از لحاظ غذایی را معرفی می‌کند.

بدین ترتیب شهرهایی که بیشترین رستوران‌های میشلن را دارند رتبه‌بندی شده‌اند. رستوران‌ها براساس کیفیت غذایشان از طرف میشلن یک تا سه ستاره دریافت می‌کنند.

براساس این تقسیم‌بندی، ژاپن در رتبه‌ی خوبی قرار دارد؛ توکیو به طور میانگین در هر ۵۰۰ متر یک رستوران میشلن دارد و جمعاً با ۲۲۹ رستوران در جایگاه اول قرار می‌گیرد. بنابراین اگر در توکیو بودید به احتمال زیاد رستورانی باکیفیت در چند قدمی‌تان قرار دارد. اوزاکا، دیگر شهر ژاپن، با داشتن ۹۹ رستوران میشلن جایگاه ژاپن در صدر را محکم‌تر کرده است. در اوزاکا نیز به طور میانگین در هر سه کیلومتر مربع یک رستوران میشلن قرار دارد.

میشلن

توکیو، پاریس و اوزاکا به ترتیب با ۲۲۹، ۱۱۳ و ۹۹ رستوران میشلن در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند

پاریس، که البته به خاطر غذاهایش در جهان معروف است، با ۱۱۳ رستوران میشلن رتبه‌ی دوم را از آن خود کرده است. قرارگیری لندن در بالای جدول ممکن است بزرگ‌ترین شگفتی باشد؛ زیرا لندن هیچ‌گاه به خاطر غذاهایش معروف نبوده اما با داشتن ۷۳ رستوران میشلن جایگاه چهارم را دارد.

میشلن

لندن، نیویورک، هنگ کنگ نیز به ترتیب با ۷۳، ۷۱ و ۶۳ رستوران میشلن در جایگاه‌های چهارم تا ششم هستند

از میان شهرهایی که مورد بررسی قرار گرفتند، وین با داشتن تنها ۱۴ رستوران میشلن در رتبه‌ی آخر جای گرفت. زوریخ و ژنو هم در نزدیکی آن قرار دارند. می‌توانید جدول کامل این رتبه‌بندی را در سایت آلفا ببینید.

میشلن

البته لازم به ذکر است که رستوران‌های میشلن اغلب رستوران‌های گرانی هستند و کسانی که بودجه‌ی قابل ملاحظه‌ای برای غذا در سفر در نظر می‌گیرند به آنجا می‌روند. اما برخی از این رستوران‌ها هستند که غذاهایشان زیر ۳۰ دلار است؛ بنابراین اگر خواستید تجربه‌ی حضور در رستورانی نسبتاً ارزان با ستاره‌ی میشلن را داشته باشید می‌توانید به این رستوران‌ها بروید.

مطالب مرتبط:

منبع matadornetwork

دیدگاه