مقالات مرتبط با سنگال

نگاهی مختصر به موزه تمدن های سیاه در سنگال

نویسنده : نسیبه گودرزی

سنگال به‌عنوان یک کشور آفریقایی از رفاه نسبی بیشتر برخوردار است. موزه‌ی تازه تاسیس شده این کشور، به بزرگ‌ترین مرکز برای معرفی هنر و تاریخ قاره سیاه تبدیل شده است.

یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از ورزش صبحگاهی گوزن‌ها تا چایخانه سنتی

نویسنده : زلیخا رحمانیان

یک سفر هیجان‌انگیز در میان طوفان‌های بیابانی و درگیری گوزن‌ها در اویل صبح در کوه‌های آلپ از جمله زیبایی‌های عکس‌های روز نشنال جئوگرافی در هفته گذشته بود.

دریاچه سرخ سنگال یا شیک توت فرنگی!

نویسنده : کسری مجیدی

همواره در طبیعت پدیده‌هایی هستند که موجب تعجب انسان می‌شوند. یکی از همین پدیده‌های دریاچه‌ی قرمز رنگ سنگال است. همراه کجارو باشید.

مرگبارترین سوانح دریایی تاریخ

نویسنده : امیرعلی محمودی

شاید با شنیدن عبارت «لاشه‌ی کشتی»، اولین چیزی که به ذهنتان خطور کند، سفر به جزیره‌ای زیبا و دورافتاده برای یافتن گنج باشد، اما در واقعیت برخی از لاشه‌ی کشتی‌ها، فاجعه‌بارترین حوادث تاریخ بشریت را رقم زده‌اند. در ادامه با ۱۰ مورد از مرگبارترین سوانح دریایی در تاریخ بشر آشنا خواهیم شد. این موارد، تنها کشتی‌های غیرنظامی را شامل می‌شود و از معرفی کشتی‌هایی که در نتیجه‌ی جنگ و نبردهای دریایی غرق شده‌اند، در این مقاله صرف‌نظر شده است. با کجارو همراه باشید.

دریاچه‌های صورتی؛ رنگ آمیزی اسرارآمیز طبیعت

نویسنده : علی نظرپور

دریاچه‌ها اغلب با توجه به طبیعت و اکوسیستم ویژه‌ای که دارند مورد توجه‌ گردشگران زیادی هستند. گاهی تعدادی از این دریاچه‌ها از ویژگی خاصی هم برخوردار هستند. به طور مثال دریاچه‌های صورتی رنگی مانند هیلْیر و رتبا با رنگ صورتی و به شدت دل‌فریب‌شان مورد توجه خاص گردشگران زیادی قرار گرفته‌اند.  در ادامه با کجارو همراه باشید.