راهنمای سفر به آکسفورد

آکسفوردی نامی آشنا در میان شهرهای انگلستان است. این شهر از یکی از دانشگاه‌های مشهور جهان میزبانی می‌کند. فضای تاریخی آکسفورد می‌تواند برای هر گردشگری خاطره‌انگیز باشد. با کجارو همراه باشید و بیشتر درباره جاهای دیدنی آکسفورد و هزینه‌های سفر به آن بخوانید.

آکسفورد را بیشتر بشناسید:

معرفی آکسفورد

هزینه‌ های سفر به آکسفورد

کاهش هزینه‌ های سفر به آکسفورد

جاهای دیدنی آکسفورد

معرفی آکسفورد

نمایی از آکسفورد

عکس از unsplash (عکاس: Liv Cashman)

آکسفورد، شهر زیبا و بی‌نظیری است که به خاطر دانشگاه معتبرش، شهرت یافته است. با قدم زدن در این شهر و دیدن مناظر خیره‌کننده‌ آن، احساس می‌کنید که در زمان سفر کرده‌اید. 

این شهر، تاریخی غنی را در خود جای داده است. پس، اگر از علاقه‌مندان به تاریخ هستید، دیدن این شهر زیبا را به هیچ عنوان از دست ندهید. ضمن اینکه، آکسفورد فاصله‌ کمی با لندن دارد. برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های آکسفورد و اطلاع از متوسط هزینه‌های سفر به این شهر، با کجارو همراه باشید.

هزینه‌ های سفر به آکسفورد

هزینه‌ اقامت در هاستل‌ها

Central Backpackers آکسفورد

عکس از booking (عکاس: نامشخص)

قیمت هاستل‌ها از ۱۵ تا ۲۰ پوند، متغیر است. برخی از آن‌ها، تخفیف‌هایی برای یک هفته اقامت، ارائه می‌کنند. هزینه‌ یک هفته اقامت در چنین هاستل‌هایی در حدود ۷۲ پوند می‌شود. گزینه‌های ارزان در میان انواع هتل های آکسفورد، مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اگر به‌دنبال اجاره‌ اتاق خصوص هستید، چند هتل ارزان‌قیمت را نیز بررسی کنید.

هزینه‌ اقامت در هتل‌های ارزان‌قیمت

Hill Farm آکسفورد

عکس از booking (عکاس: نامشخص)

متوسط هزینه‌ اتاق‌های خصوصی در هتل‌های ارزان‌قیمت، شبی ۵۰ تا ۸۰ پوند است. هتل‌ها یا پانسیون‌هایی که دورتر از مرکز شهر قرار دارند، ارزان‌تر هستند.

متوسط هزینه‌ خورد و خوراک

غذای ارزان در آکسفورد

عکس از وب‌سایت uk.hotels.com (عکاس: نامشخص)

اگر می‌خواهید بیرون غذا بخورید، سعی کنید کافه‌های نزدیک دانشگاه را انتخاب کنید که تخفیف‌های فوق‌العاده‌ای به دانشجویان می‌دهند. حتی اگر دانشجو هم نباشید می‌توانید با پرداخت هزینه‌ کم، در حدود ۷ پوند، ساندویچ و سالاد بخورید. هزینه‌ خرید مواد خوراکی از فروشگاه برای مدت یک هفته، در حدود ۴۲ پوند می‌شود.

 هزینه‌های حمل‌و‌نقل

حمل و نقل عمومی در آکسفورد

عکس از unsplash (عکاس: Kyle Bushnell)

آکسفورد، شهر کوچکی است که تقریبا همه جای آن را با پای پیاده می‌توانید به‌راحتی طی کنید. به‌علاوه، این شهر، دوستدار دوچرخه است. با پرداخت مبلغ ۱۳ پوند، می‌توانید به‌مدت یک روز، یک دوچرخه، کرایه کنید.

کاهش هزینه‌ های سفر به آکسفورد

غذای ارزان بخورید

ساندویچ ارزان در آکسفورد

عکس از وب‌سایت theculturetrip.com (عکاس: Tongue & Brisket)

برای خوردن غذا به مناطقی بروید که دانشجویان سکونت دارند مثل خیابان‌های Jericho و Cowley Road. این روش، بهترین گزینه برای چشیدن طعم غذاهای محلی و البته، مقرون‌به‌صرفه است.

به دیدن تئاترهای دانشجویی بروید.

در طول ترم دانشگاه و در تئاتر Burton Taylor می‌توانید با پرداخت ۲ پوند، نمایش‌های دیدنی دانشجویی و ارزان‌قیمت را ببینید.

جاهای دیدنی آکسفورد

موزه‌ اشمولین (Ashmolean Museum)

موزه اشمولین آکسفورد

عکس از وب‌سایت cntraveler.com/Alamy Stock Photo (عکاس: Nikreates)

 این موزه که در سال ۱۶۸۳ تاسیس شده است، قدیمی‌ترین موزه‌ عمومی بریتانیا است. این موزه که اخیرا نیز بازسازی شده است، مجموعه‌ای از هنر مصر باستان و هنر بی‌نظیر شرقی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. قبل از ترک موزه، حتما از Amarna Princess Fresco و Alfred Jewel دیدن کنید. 

تورهای بازدید از آکسفورد

تورهای بازدید از آکسفورد

عکس از unsplash (عکاس: Noel Broda)

 شما با استفاده از این تورهای دارای راهنما، می‌توانید از تمامی کالج‌های آکسفورد بازدید کنید. در این تورها با زندگی دانشگاهی، تاریخچه‌ مراکز آموزشی، معماری بناها و سایر مسائل مرتبط آشنا می‌شوید. بسیاری از این کالج‌ها برای بازدید، هزینه‌ ورودی دریافت می‌کنند اما اگر از تورهای دفاتر گردشگری، برای بازدید استفاده کنید، می‌توانید این هزینه‌های خود را کاهش دهید.

باغ‌های گیاه‌شناسی دانشگاه آکسفورد

 اگر به‌دنبال کمی آرامش و فاصله گرفتن از شلوغی‌های شهر هستید، باغ‌های گیاه‌شناسی دانشگاه آکسفورد، بهترین انتخاب برای گذراندن اوقات فراغت شما هستند. 

بازدید از بازار سرپوشیده

بازار سرپوشیده

 این بازار تاریخی، یک مکان فوق‌العاده برای قدم زدن و چشیدن غذاهای محلی است. غذاهای خانگی زیادی در این بازار سرو می‌شوند. همچنین، این بازار فرصت مناسبی برای تهیه‌ مواد خوراکی ارزان‌قیمت است.

بازدید از کالج Balliol

 بازدید از کالج Balliol

 این کالج که در سال ۱۲۶۳ تاسیس شده و بخشی از کالج آکسفورد است، یکی از اولین مکان‌هایی بوده که فرصت تحصیلات آکادمیک را برای زنان فراهم کرده است. می‌توانید روی چمن‌ها بنشینید، ناهاری بخورید و یک بعد‌از‌ظهر را در فضای دوستانه‌ این کالج بگذرانید.

پل هرتفورد

پل هرتفورد آکسفورد

عکس از unsplash (عکاس: Ray Harrington)

این پل که به‌دلیل شباهت به پل Bridge of Sighs در ونیز، گاهی با این اسم نیز خوانده می‌شود، یکی از پل‌های زیبایی است که دیدن آن قطعا خالی از لطف نخواهد بود.

پارک جنوبی (South Park)

پارک جنوبی (South Park)

این پارک که در شرق آکسفورد واقع شده، بزرگ‌ترین پارک این شهر است. این پارک هزینه‌ ورودی ندارد و چشم‌انداز کاملی از شهر را در مقابل دیدگان شما به نمایش می‌گذارد. روزها افراد زیادی را خواهید دید که برای بازی و ورزش و خوردن غذا به این پارک سر می‌زنند.

کتابخانه‌ بادلین (Bodleian Library)

کتابخانه بادلین آکسفورد

عکس از unsplash (عکاس: Ugur Akdemir)

این کتابخانه، علاوه بر اینکه کتابخانه‌ تحقیقاتی اصلی دانشگاه آکسفورد است، به‌عنوان قدیمی‌ترین کتابخانه‌ اروپا نیز شناخته می‌شود. این مکان در سال ۱۶۰۲ گشایش یافته است و یکی از بزرگترین مجموعه‌های کتاب دنیا را در اختیار دارد. معماری این بنا نیز بسیار زیبا و جالب‌توجه است.

قایق‌رانی یا Punting

قایق‌رانی در آکسفورد

عکس از unsplash (عکاس: Toa Heftiba)

 ورزش Punting یکی از فعالیت‌های موردعلاقه‌ مردم در تابستان است. این ورزش در حقیقت هدایت قایق‌ها در مسیر رودخانه‌ها و کانال‌ها است. شما می‌توانید خودتان یک قایق کرایه کنید یا از راهنمایان بخواهید تا شما را همراهی کنند. عده‌ زیادی برای کامل کردن تفریح خود، غذا و نوشیدنی نیز به‌همراه می‌آورند.

موزه‌ تاریخ طبیعی دانشگاه آکسفورد

موزه تاریخ طبیعی دانشگاه آکسفورد

عکس از unsplash (عکاس: Jon Butterworth)

این موزه، مجموعه ‌ای علمی دانشگاه را در زمینه‌های جانورشناسی، حشره‌شناسی، زمین‌شناسی، فسیل‌شناسی و کانی‌شناسی، نگه‌داری می‌کند. این مجموعه، تاریخ و تنوع حیات روی زمین را به نمایش می‌گذارد. اگر از علاقه‌مندان به یادگیری درباره‌ طبیعت هستید، این مجموعه‌ گسترده و فوق‌العاده، برایتان جالب خواهد بود.

بازدید از Castle Unlocked

Castle Unlocked

این قلعه‌ هزار‌ساله، نمایش جالبی از زندگی قرون‌وسطایی است. در این قلعه که در قرن یازدهم ساخته شده است، داستان‌های بی‌شماری درباره‌ زندانیان و ساکنان گذشته‌ قلعه و روش‌های دیوانه‌وار شکنجه کردن افراد در آن زمان، وجود دارد.

کلیسای سنت ماری

کلیسای سنت ماری

از آنجایی که این کلیسا در رود تیمز (Thames) واقع شده، برای سر زدن به آن باید سوار قایق شوید. معماری این کلیسا، منحصر‌به ‌است و به‌خوبی حفظ و نگه‌داری شده‌ است. این جاذبه‌ گردشگری آکسفورد، معمولا توسط گردشگران، نادیده گرفته می‌شود.

کتاب‌فروشی Blackwell’s Books

 کتاب‌فروشی Blackwell’s Books

بزرگ‌ترین کتاب‌فروشی اروپا با ۱۰۰۰۰ فوت مربع مساحت، در اختیار کتاب‌دوستان و علاقه‌مندان به مطالعه و خرید کتاب است.

کاخ بلنهایم (Blenheim Palace)

کاخ بلنهایم (Blenheim Palace)

این جاذبه‌ گردشگری که کمتر مورد توجه گردشگران، قرار می‌گیرد تنها ۸ مایل با آکسفورد فاصله دارد. این کاخ، یکی از باشکوه‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است. علاوه بر این معماری باشکوه و شگفت‌انگیز، تالار‌های این کاخ با اسباب و اثاثیه‌ اصلی و اولیه‌ خود، حفظ شده‌اند. باغ زیبایی نیز در کنار این کاخ وجود دارد.

نویسنده: حمیده کریمی

از کجا شروع کنیم

زیباترین جاذبه های آکسفورد که نباید از دست دهید!

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map