مقالات مرتبط با لائوس

دیدنی های دنج و مخفی در کشورهای آسیایی

نویسنده : حمیده کریمی

سفر به کشورهای آسیایی یکی از متنوع‌ترین سفرهای ممکن است که هم گشت و گذار در طبیعت بکر را به همراه دارد هم لذت بردن از زرق و برق و تفریحات زندگی شهری. کشورهای مختلف آسیایی، فرهنگ و آداب و رسوم متفاوت و جالب توجهی دارند. به همین دلیل این کشورها مقاصد گردشگری محبوبی در سراسر دنیا هستند. اما در این بین، اماکنی نیز هستند که در عین زیبایی، از چشم گردشگران دور مانده‌اند و مانند سایر مقاصد گردشگری، شلوغ نیستند. در این مقاله با چند نمونه از این مکان‌های دیدنی در آسیا آشنا می‌شویم. با کجارو همراه باشید.

۱۶ مقصد گردشگری ناشناخته در آسیا

نویسنده : راضیه شاهوردی

سفر کردن به مقصدهایی که هر روزه در آگهی‌های تورها دیده می‌شوند و پر از توریست هستند، به مذاق همه خوش نمی‌آید. بعضی از ما به دنبال مناطق بکری هستیم که پای کمتر کسی به آن‌ها رسیده، جاهایی که بتوان در آن‌ها از آرامش، سکوت و زیبایی‌های طبیعت لذت برد. در این مقاله ۱۶تا از چنین مقصدهایی در آسیا معرفی شده‌اند. با کجارو همراه باشید.

تماشا کنید: یک روز در لائوس

نویسنده : مینا داودی

لائوس کشوری در جنوب شرقی آسیا با پایتخت وین‌تیان است. در این ویدیو تایم لپسی زیبا از این کشور جنگلی را تماشا کنید. با کجارو همراه باشید.

  • 0
  • پنجشنبه, ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ، ۲۰:۰۰
  • ویدیو

هانگ سون دون ؛ بزرگ ترین غار جهان

نویسنده : سعید ضیاء

هانگ سون دون غاری در ویتنام است که در نزدیکی مرز ویتنام و لائوس واقع شده و در حال حاضر بزرگ‌ترین غارِ شناخته‌شده در جهان محسوب می‌شود. داخل این غار، یک جنگل بزرگ سرسبز و رودخانه‌ی طویل زیرزمینی قرار دارد که جریان آبش بسیار تند است.

غار تام خون سی، بزرگترین غار دنیا

نویسنده : محبوبه رستمی

غار ها همواره از جاذبه‌های سراسر شگفتی  و مرموز بوده‌اند. غار رودخانه‌ی سی بانگ فای یکی از منحصر به فردترین غارهای جهان است که در کشور لائوس قرار دارد.  این غار به حدی بزرگ است که می‌توان یک شهر زیرزمینی در آن تاسیس کرد.  در ادامه با کجارو همراه باشید.

  • 0
  • یکشنبه, ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ ، ۱۲:۰۳
  • آسیا

۱۴ جایی که نباید در جنوب شرقی آسیا از دست داد

نویسنده : موسی معتمدی

از مکان‌های دست نخورده در لائوس و کامبوج، تا سواحل کم بازدید در برمه؛ جنوب شرقی آسیا پر از مکان‌های بکر و دست نخورده است که باید دید. در این مقاله از کجارو شما را با این مکان‌ها آشنا می‌کنیم.

روستایی ساخته شده از بمب

نویسنده : سیما احدی

جنگ در طول سال‌ها صدمات زیادی به بشریت زده‌ و شهرها و روستاها خسارات زیاد و گاهی غیرقابل جبرانی را متحمل شدند. برای بازسازی شهرها زمان و بودجه‌های زیادی صرف شده، اما امروزه هم می‌توان آثار تکان دهنده‌ی جنگ را در برخی نقاط مشاهده کرد. با کجارو همراه باشید تا با روستایی آشنا شوید که از بمب‌های جنگی ساخته شده است.