راهنمای سفر به کلانگ کونگ

کلانگ کونگ در کشور اندونزی قرار دارد و از نظر تاریخی، فرهنگی و هنری دارای اهمیت است. عمارت کرتا گوسا، کاخ کلانگ کونگ، موزه سماراجایا و معبد سماراپورا از دیدنی‌ های کلانگ کونگ به شمار می‌روند.

کلانگ کونگ را بیشتر بشناسید:

معرفی کلانگ کونگ

تاریخچه کلانگ کونگ

آب و هوای کلانگ کونگ

راهنمای سفر به کلانگ کونگ

سوغات کلانگ کونگ

جاهای دیدنی کلانگ کونگ

معرفی کلانگ کونگ

کلانگ کونگ (Klungkung) یا سماراپورا یکی از شهرهای استان بالی در کشور اندونزی، واقع در قاره آسیا است. این شهر در جنوب‌شرقی استان قرار دارد و دنپاسار، مرکز استان بالی در فاصله ۳۱ کیلومتری جنوب‌غربی آن واقع شده است.

کلانگ کونگ

جمعیت کلانگ کونگ بیش از ۱۷۶ هزار نفر و مساحت آن حدود ۳۱۵ کیلومتر مربع است. زبان مردم کلانگ کونگ، اندونزیایی است و زبان‌ بالی نیز در میان برخی ساکنان رایج است.

کلانگ کونگ تحت حکومت مرکزی اندونزی اداره می‌شود که از نوع جمهوری دموکراتیک با نظام چند حزبی است. این حکومت از سه قوه جداگانه تشکیل می‌شود؛ قوه مجریه در اختیار دولت، قوه مقننه مشترکا در اختیار دولت و مجلس و قوه قضاییه سازمانی مجزا از دو قوه دیگر است. رئیس‌جمهوری اندونزی در راس حکومت و دولت قرار می‌گیرد.

تاریخچه کلانگ کونگ

در قرن ۱۷، کلانگ کونگ پایتخت امپراتوری ماجاپاهیت به‌شمار می‌رفت. در این زمان بالی در عصر طلایی فرهنگ و هنر خود قرار داشت. در سال ۱۹۰۸، کلانگ کونگ آخرین شهری بود که در مقابل نیروهای اشغالگر هلندی تسلیم شد و تمام خاندان سلطنتی با ۲۰۰ نفر عضو به‌همراه پادشاه، در راه مقاومت از این شهر کشته شدند.

کلانگ کونگ

کلانگ کونگ از نظر تاریخی، فرهنگی و هنری دارای اهمیت است. بیش از هر چیزی این شهر با نقاشی‌های کلاسیک مردم بالی شهرت دارد که اسطوره ماهاباراتا را به تصویر می‌کشد. این نقاشی‌ها روی دیوارنگاره‌های متعلق به کاخ کلانگ کونگ ترسیم شده‌‌اند و اکنون در موزه نگهداری می‌شوند.

آب و هوای کلانگ کونگ

آب و هوای کلانگ کونگ استوایی به شمار می‌رود و متوسط دمای هوای در طول سال از ۲۳ تا ۳۱ درجه سانتی‌گراد متغیر است. بیشترین میزان بارندگی در ماه ژانویه و کمترین بارش در ماه آگوست صورت می‌گیرد.

کلانگ کونگ

راهنمای سفر به کلانگ کونگ

نزدیک‌ترین فرودگاه به کلانگ کونگ، فرودگاه بین‌المللی انگوراه رای (Ngurah Rai International Airport) است که در فاصله ۳۵ کیلومتری قرار دارد و در آن پروازهایی از/ به هنگ‌کنگ، شانگهای، کوالالامپور، سیدنی، دوحه و برخی مقاصد داخلی و خارجی دیگر برقرار است. پرواز تهران نیز به‌صورت فصلی در این فرودگاه می‌نشیند. همچنین کلانگ کونگ در مسیر چند جاده اصلی قرار گرفته است و از طریق زمینی به اوبود، پادانگ بای و برخی شهرهای دیگر دسترسی دارد.

سوغات کلانگ کونگ

پارچه‌های دستباف بالی، ادویه، انواع باتیک، اشیای مذهبی و صنایع دستی بومی از سوغاتی‌‌های کلانگ کونگ به شمار می‌روند. شما برای خرید می‌توانید به «بازار کلانگ کونگ» (Klungkung Market) سر بزنید.

جاهای دیدنی کلانگ کونگ

از جاهای دیدنی کلانگ کونگ می‌توان «عمارت کرتا گوسا» (Kertha Gosa Pavilion)، «معبد سماراپورا» (Puri Semarapura) و «موزه سماراجایا» (Semarajaya Museum) را نام برد.

دیگر دیدنی‌ های کلانگ کونگ شامل «کاخ کلانگ کونگ» (Klungkung Palace) و «موزه هنرهای مدرن و کلاسیک گونارسا» (Gunarsa Museum of Classical & Modern Art) می‌شود.

نویسنده: صنم وفقی

از کجا شروع کنیم

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map