کندی یک شهر بزرگ در کشور سریلانکا، واقع در استان مرکزی است. این شهر آخرین پایتخت عصر پادشاهان باستان سریلانکا بوده و در میان تپه‌های فلات کندی که یک منطقه از مزارع گرمسیری، که به طور عمده مزارع چای است قرار دارد. کندی دومین شهر بزرگ سریلانکا است، این شهر ۲۸٫۵۳ کیلومتر مربع مساحت و ۱۲۵۴۰۰ تن جمعیت دارد و عمده اقتصاد این منطقه بر پایه کشت چای است. این شهر مرکز استان مرکزی است و شهر مذهبی محسوب می‌شود. کندی خانه یکی از مهم‌ترین مکان‌های مقدس برای عبادت بودایی‌های جهان، معبد Tooth Relic است.

آب و هوای شهر کندی با توجه به منطقه‌ی مرتفعی که در آن واقع شده، دارای درجه حرارت نسبتا مرطوب‌تر و سردتر از آب و هوای گرمسیری سایر نقاط کشور، به ویژه مناطق ساحلی سریلانکا است. فصل خشک این شهر از ماه ژانویه تا ماه آوریل و از ماه‌های مه تا جولای و همچنین از ماه‌های اکتبر تا دسامبر فصل باران‌های موسمی این منطقه آغاز می‌شود.

از مکان‌های دیدینی و جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به معبد Tooth Relic، کاخ سلطنتی کندی، معبد لانکاتلیکا (Lankatilaka)، معبد گادالادانیا (Gadaladeniya)، باغ گیاه‌شناسی سلطنتی  Peradeniya، باغ کاخ سلطنتی، تور قطار از شهر کندی به کلمبو و دریاچه کندی اشاره کرد.

مردم کندی آداب و رسوم بسیار جذابی دارند و یکی از بزرگ‌ترین وقایع فرهنگی در این شهر فستیوال بزرگ Esala Perahera است. این فستیوال هر ساله جمعیت زیادی را از سراسر این کشور به کندی می‌آورد و در ماه ژوئیه و اوت در این شهر برگزار می‌شود. این فستیوال با شکل و شمایل جذاب خود با فیل‌های مزین شده با لباس‌های خاص، رقص‌های محلی، رقص آتش و طبل‌زنی در خیابان‌ها انجام می‌شود و برای ادای احترام به بودا مقدس است.

از کجا شروع کنیم

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map