راهنمای سفر به فرانکفورت

فرانکفورت شهری است که برخی گردشگران تصور می‌کنند به جذابیت و زیبایی شهر‌هایی مثل کلن و برلین نمی‌رسد، اما این‌طور نیست. این شهر که شهر تاریخی آلمان نیز محسوب می‌شود و به داشتن غذا‌های خوشمزه معروف است، پر از مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گوناگون است و حتی می‌توان گفت بهشتی برای عاشقان موزه محسوب می‌شود. در ادامه با کجارو همراه باشید تا با جاذبه‌های گردشگری و جاهای دیدنی فرانکفورت بیشتر آشنا شوید. 

فرانکفورت را بیشتر بشناسید:

درباره فرانکفورت

هزینه‌ های سفر به فرانکفورت 

کاهش هزینه‌ های سفر به فرانکفورت

جاهای دیدنی فرانکفورت

درباره فرانکفورت

چشم‌اندازی از شهر فرانکفورت

عکس از unsplash (عکاس: Igor Flek)

فرانکفورت شهری است که با فرهنگ، رستوران‌ها و تاریخ شناخته می‌شود. همچنین این شهر مرکز بانک‌داری و تجارت در اروپا است. شهری مدرن با غذا‌های فوق‌العاده است. در یکی از رستوران‌ های فرانکفورت غذا بخورید و طعم خوشمزه‌ این غذا‌ها را بچشید، یک بعدازظهر را در پارک‌ها گذرانده یا از موزه‌ تاریخ شهر دیدن کنید. 

هزینه‌ های سفر به فرانکفورت 

هتل و هاستل

Sheraton Frankfurt Airport Hotel & Conference Center

عکس از booking (عکاس: نامشخص)

هزینه‌ اکثر هتل‌ های فرانکفورت برای اتاق خواگاهی بین ۱۵ تا ۳۰ یورو و برای اتاق خصوصی ۵۰ تا ۷۰ یورو است. 

هتل‌های ارزان قیمت

هزینه‌ ارزان‌ترین هتل‌ها برای اتاق دو تخته با حمام خصوصی از ۴۰ یورو برای هر شب از اقامت شروع می‌شود. اجاره‌ آپارتمان و حتی یک اتاق از افراد محلی و ساکنان شهر به‌ صرفه‌تر است.

غذا

غذای ارزان در فرانکفورت

عکس از وب‌سایت flypgs.com (عکاس: نامشخص)

فرانکفورت برای غذا‌هایش مشهور است. اگر به رستوران‌های خیلی گران نروید می‌توانید با کمتر از ۲۰ یورو یک وعده غذای کامل بخورید. برای مک دونالد و دیگر فست فود‌ها حدود ۷ یورو باید پرداخت کنید. همچنین با پرداخت ۲ تا ۴ یورو می‌توانید از دست‌فروشان هات داگ و سوسیس تهیه کنید. اگر بخواهید خودتان غذا درست کنید، هزینه‌ مواد اولیه برای یک هفته بین ۴۵ تا ۶۰ یورو خواهد بود. 

حمل و نقل

حمل و نقل عمومی در فرانکفورت

عکس از وب‌سایت sustainable-bus.com (عکاس: نامشخص)

هزینه‌ بلیط یک‌روزه‌ حدود ۷ یورو خواهد بود. با پرداخت ۹/۹۰ یورو می‌توانید کارت فرانکفورت دریافت کنید. با این کارت علاوه‌ بر استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، امکان استفاده از قطار نیز وجود دارد.

کاهش هزینه‌ های سفر به فرانکفورت 

کارت گردشگری فرانکفورت

عکس از وب‌سایت getyourguide.com (پدیدآور: نامشخص)

کارت مترو بخرید

اگر می‌خواهید در کل شهر گردش کنید، با خرید کارت هفتگی مترو می‌توانید تا ۱۲ یورو صرفه‌جویی کنید.

کارت موزه بخرید

کسانی‌ که عاشق موزه هستند، با استفاده از این کارت دو روزه می‌توانند پول زیادی ذخیره کرده و کمتر خرج کنند. با پرداخت تنها ۱۲ یورو این کارت را گرفته و علاوه‌ بر بازدید از ۳۴ موزه، از بسیاری از نمایشگاه‌ها نیز دیدن کنید.

جاهای دیدنی فرانکفورت

کلیسای جامع فرانکفورت

کلیسای جامع فرانکفورت

عکس از ویکی‌پدیا (عکاس: Mylius)

قدمت این کلیسا به قرن ۱۴ میلادی برمی‌گردد، یعنی زمانی‌ که از این کلیسا برای تاج‌گذاری امپراتوری مقدس روم استفاده می‌شد. مکانی است که با سنگ‌های درخشان و بلور تزیین شده است. بازدید از این کلیسا رایگان است. 

پل فرانکفورت

پل فرانکفورت

عکس از وب‌سایت frankfurt-tourismus.de (عکاس: نامشخص)

این پل که به پل آهنی نیز مشهور است، منظره‌ زیبایی از اطراف پیش چشم قرار می‌دهد. 

موزه‌ استیدل (Städel-Museum)

موزه‌ی استیدل

در موزه‌ استیدل می‌توانید کار‌های هنری قدیمی و جدید را تماشا کنید. در این موزه بیش از ۱۰۰۰۰ کار هنری وجود دارد که اکثر کار‌های هنری آلمان و دوره‌ رنسانس هستند. هزینه‌ بازدید از این موزه ۱۴ یورو و دوشنبه‌ها تعطیل است. 

موزه‌ یودینگاسه (Museum Judengasse

موزه‌ی یودینگاسه در فرانکفورت

جامعه‌ یهود در آلمان گذشته‌ای پر‌تلاطم داشته است. این موزه اطلاعاتی در خصوص جامعه‌ یهودیت در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. همچنین در این موزه دیوار یادبودی برای شهروندان کشته شده یهودی وجود دارد. در حال حاضر این موزه به‌دلیل بازسازی تعطیل است. اگر قصد بازدید از اینجا را دارید، حتما قبل از رفتن وب‌سایت موزه را چک کرده تا از باز بودن آن اطمینان کسب کنید. 

باغ گیاه‌شناسی پالمن‌گارتن (Palmengarten)

باغ گیاه‌شناسی فرانکفورت

عکس از وب‌سایت palmengarten.de (عکاس: نامشخص)

همانند سایر باغ‌های گیاه‌شناسی، در این باغ می‌توانید گونه‌های مختلف گیاهان را از سراسر دنیا ببینید. ورودی این باغ ۷ یورو است و مسیر‌های مختلف و زیاد، باغ‌چه‌ها، گل‌ها و انواع پرندگان در این باغ وجود دارند. بازدید از این باغ، یکی از بهترین کار‌هایی است که می‌توان در فرانکفورت انجام داد. 

برنهایم (Bornheim)

برنهایم در آلمان

در منطقه‌ مسکونی برنهایم، خانه‌های زیادی به سبک قرون وسطی وجود داردند که در جنگ از ویرانی در امان مانده‌اند. برنهایم منطقه‌ تاریخی فرانکفورت است و تنها شانس شما برای دیدن چهره‌ شهر قبل از جنگ جهانی دوم است. 

رومربرگ (Römerberg)

رومربرگ فرانکفورت

عکس از وب‌سایت diveintogermany.com (عکاس: نامشخص)

در این بخش مرکزی و تاریخی شهر فرانکفورت، ساختمان‌های باقی‌مانده‌ زیادی از قرون ۱۴ و ۱۵ وجود دارد (در واقع این ساختمان‌ها در طول جنگ جهانی دوم به‌کلی از بین رفتند، اما دوباره بازسازی شدند). رومر سالن شهر است. در میدان و همسایگی این ناحیه، کافی شاپ‌ها و مغازه‌ها نیز دیده می‌شوند. بخش اعظم این منطقه پس از جنگ بازسازی شده است. 

جنگل شهر 

جنگل شهر فرانکفورت

عکس از وب‌سایت holidaycheck.at (عکاس: نامشخص)

این جنگل که در جنوب فرانکفورت واقع شده، با مساحت ۴۸ کیلومتر مربع بزرگ‌ترین جنگل درون شهری در آلمان است. ۶ زمین بازی و ۹ دریاچه‌ این جنگل را به مکانی محبوب میان محلی‌ها و توریست‌ها تبدیل کرده است. 

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

عکس از وب‌سایت adaptemy.com (عکاس: نامشخص)

این نمایشگاه که هر سال در نیمه‌ ماه اکتبر برگزار می‌شود، بزرگ‌ترین رویداد در صنعت نشر کشور شناخته می‌شود. این نمایشگاه در ۷ روز برگزار می‌شود، اما عموم مردم تنها در ۲ روز پایانی می‌توانند از آن دیدن کنند. هزینه‌ بلیط یک‌روزه‌ این نمایشگاه ۱۸ یورو است. 

مرکز تحقیقاتی

مرکز تحقیقاتی فرانکفورت

خانه‌ای میان سنگر‌های جنگ جهانی دوم است که به موزه‌ای پر از جاذبه و بخش‌های مختلف تبدیل شده است. تعداد زیادی از پازل‌های مختلف، بازی‌های ریاضی و توهم نوری در این موزه وجود دارد. همچنین این موزه دارای ایستگاه‌های شارژ برای دوچرخه‌های الکترونیکی و ماشین‌های برقی است. علم بسیار جذاب است! 

باغ وحش فرانکفورت

باغ وحش فرانکفورت

عکس از وب‌سایت doatrip.de (عکاس: نامشخص)

باغ وحش فرانکفورت، یک باغ وحش شهری کامل است. در این باغ وحش جاذبه‌های سنتی، جدید و گوناگونی وجود دارد که شما انتظار دیدن آن‌ها را دارید. جاذبه‌ معروف این باغ وحش خانه‌ گریمک (Grzimek-house) است که از جاذبه‌های شبانه‌ باغ وحش محسوب شده و شما می‌توانید شب در باغ وحش گشته و حیوانات را در شب ببینید.

افنباخ (Offenbach

افنباخ در آلمان

عکس از ویکی‌پدیا (عکاس: Adrianflamind)

در فاصله‌ای کم و در همسایگی فرانکفورت، شهر کوچک افنباخ قرار دارد. با وجود کوچک بودن، این شهر پر از مغازه‌های مختلف، بازار‌ کیک، بازار کشاورزان، قلعه‌ قدیمی عجیبی و مناطق تاریخی بسیار است. هزینه‌ها در این شهر کوچک کمتر از فرانکفورت است و چند روز گردش در این شهر  بسیار جالب و جذاب خواهد بود.

برج مسه (Messe)

برج مسه فرانکفورت

عکس از وب‌سایت messefrankfurt.com (عکاس: نامشخص)

این برج یکی از بزرگ‌ترین برج‌های نمایشگاهی و نمایشی در دنیا است. معمولا وقایع و رویداد‌های مختلفی در این برج اتفاق می‌افتد. این برج با فاصله‌ کمی از ایستگاه قطار قرار دارد و به آسانی پیدا می‌شود. 

نویسنده: نیلوفر دوشیری

از کجا شروع کنیم

بهترین زمان سفر به فرانکفورت؛ زادگاه گوته در آلمان

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map