برترین هتل های شهر به انتخاب کاربر

مقالات مرتبط با دمشق

موزه ملی سوریه پس از ۶ سال درهای خود را به روی بازدیدکنندگان باز کرد

نویسنده : صدیقه شجاعی

مقامات سوریه با بهتر شدن اوضاع کشور اقدام به بازگشایی موزه ملی سوریه پس از ۶ سال کرده‌اند و برنامه گسترده‌ای برای مرمت و بازسازی آثار تاریخی کشور دارند.

قدیمی ترین شهرهای دنیا را بشناسید

نویسنده : فاطمه محمدی

بر روی کره خاکی شهرهایی وجود دارند که عمرشان از پیرترین انسان‌ها هم بیشتر است، شهرهای قدیمی جهان بیش از صدها هزار سال قدمت دارند و قدم گذاشتن در آن‌ها جالب است.

مجسمه ۲ هزار ساله پالمیرا در دمشق به نمایش گذاشته شد

نویسنده : تیم کجارو

مجسمه معروف و تاریخی شهر تاریخی پالمیرای سوریه به نام «شیر اللات» پس از مرمت در دمشق به نمایش گذاشته شد.

عدم حضور زائران ایرانی در حادثه انتحاری دمشق

نویسنده : تیم کجارو

اعلام اطلاعیه‌ی سازمان حج و زیارت از عدم حضور زائران ایرانی در حادثه انتحاری در مسیر زیارتگاه در دمشق.

با قدیمی ترین شهرهای دنیا آشنا شوید

نویسنده : حمیده کریمی

در حالی که بسیاری از افراد تصور می‌کنند شهر دمشق، پایتخت سوریه، قدیمی‌ترین شهر دنیا است، گزینه‌های دیگری نیز برای کسب این عنوان وجود دارند. اَریحا (Jericho) واقع در کرانه‌ی باختری رود اردن، حلب در سوریه، جبیل و صیدا در لبنان نیز از قدیمی‌ترین شهرهای دنیا هستند. در این مقاله با چند نمونه از شهرهای باستانی جهان آشنا می‌شویم. با کجارو همراه باشید.

مهاجران سوری در کیف خود چه دارند

نویسنده : مینا داودی

مهاجران سوری هنگام گریز از کشور جنگ‌زده‌ی خود، تنها می‌توانند تعداد محدودی از دارایی‌ها و اقلام ضروری را با خود حمل کنند. چمدان‌های بزرگ در قایق‌های کوچک که اغلب هم بیش از ظرفیت خود مسافر جابه‌جا می‌کنند، جایی ندارد، بنابراین پناهجویان با دارایی‌های اندکی سفر می‌کنند. اما اقلام ضروری که هر فرد نیاز دارد، بسیار متنوع است. و در طول مسیر بسیاری از پناهجویان وسایل خود را گم می‌کنند و یا مجبورند آن‌ها را رها کنند.  کمیته‌ی بین‌المللی نجات پناهجویان در میان مهاجران سوری، از یک مادر، کودک، نوجوان، داروساز، هنرمند و خانواده‌ای ۳۱ نفره درخواست کرد تا محتویات کیف‌شان را که موفق شدند در این مسیر طاقت‌فرسا با خود حمل کنند، به خبرنگاران نشان دهند. این اقلام گوینده‌ی داستان‌های زیادی از زندگی گذشته و مسیر که پناهجویان روایت می‌کنند. با کجارو همراه باشید تا نگاهی به این تصاویر بیندازیم.