راهنمای سفر به کازابلانکا

کازابلانکا در غرب کشور مراکش و در سواحل اقیانوس اطلس قرار دارد که اصلی‌ترین بندر کشور و بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر در آفریقا به حساب می‌آید. کازابلانکا از شهرهای مراکش است که تا سال ۲۰۱۴، جمعیتی بالغ بر ۳,۳۵۹,۸۱۸ میلیون نفر داشته و ۹۹٫۹ درصد آن‌ها عرب و مسلمان هستند. این شهر قطب اقتصادی و تجاری مراکش است.

اغلب مسافران کازابلانکا از طریق فرودگاه بین‌المللی محمد وی به این شهر وارد می‌شوند. سفر به این شهر با قطار هم میسر است و هزینه‌های شما را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. مسافرانی که از آمریکا، آفریقای جنوبی و همچنین خاور میانه قصد سفر به کازابلانکا را دارند می‌توانند از پروازهای مستقیم این کشورها به مراکش استفاده کنند. مراکش به اکثر کشورهای اروپایی پرواز مستقیم دارد.

کازابلانکا شهری در ساحل اقیانوس اطلس است که آب و هوای ملایمی دارد؛ به طوری که میانگین دمای هوا در ماه ژانویه به ۱۳ درجه و در آگوست به ۲۳ درجه می‌رسد. بهترین زمان سفر به کازابلانکا از آوریل تا اکتبر است؛ زمانی که هوا نسبتاً ملایم یا گرم مطبوع است و بارندگی بسیار کم اتفاق می‌افتد.

جاذبه‌های گردشگری و تاریخی کازابلانکا عبارتند از مسجد حسن دوم که به عنوان بزرگ‌ترین مسجد دنیا، تلفیقی از معماری و فرهنگ مراکشی است. میدان محمد پنجم که در شب مملوء از نور و رنگ می‌شود و با عمارت‌های کلاسیکی به جا مانده از دوران حکومت فرانسوی‌ها احاطه شده است. بازدید از حمام قدیمی کازابلانکا را نیز فراموش نکنید. سایر نقاط دیدنی کازابلانکا شامل کلیسای قلب مقدس تلفیقی با سبک معماری اروپایی و مراکشی؛ پارک اتحادیه عرب؛ موزه هنر که بزرگ‌ترین موزه کازابلانکا است؛ محله کورنیش یکی از قطب‌های گردشگری شهر؛ محله مدینا از مناطق قدیمی شهر و... می‌شود.

بخش قدیمی شهر مملوء از فروشگاه‌ است. یکی از بهترین مراکز خرید مدرن شهر مراکش، موراکو مال است که جزو بزرگ‌ترین مراکز خرید آفریقا است و به غیر از بخش فروشگاهی، امکاناتی مثل آب‌نمای موزیکال، آکواریوم و سینمای سه‌بعدی دارد. نمایشگاه ملی صنایع دستی در خیابان حسن دوم، بازار مرکزی کازابلانکا، بازار معاریف، بازار سولیدر، بازار زیتون Habous و... نیز اجناس متفاوتی عرضه می‌کنند.

از سوغاتی‌های کازابلانکا می‌توان به روغن آرگان اشاره کرد که یکی از مهم‌ترین سوغاتی‌های این شهر است. محصولات سفالی و سرامیکی نظیر کاسه، بشقاب، فنجان، وسایل دکوری؛ لباس‌های سنتی مراکشی از جلباب‌های ساده گرفته تا لباس‌های فاخر و رنگارنگ؛ محصولات چرمی؛ فانوس‌ها و لوسترهای سنتی؛ صنایع دستی فلزی؛ ادویه و خشکبار؛ زیورآلات مراکشی و موارد متعدد دیگر را می‌توانید به عنوان سوغاتی به عزیزان خود هدیه دهید.

از کجا شروع کنیم

راهنمای سفر به کازابلانکا، مراکش

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map