راهنمای سفر به بوریرام

بوریرام در کشور تایلند قرار دارد و با ویرانه‌های باقی‌مانده از امپراتوری خمر، مقصدی جالب برای علاقه‌مندان به تاریخ به شمار می‌رود. پارک تاریخی فانوم رانگ، معبد پراسات موانگ تام و پارک جنگلی کائو کرادونگ از دیدنی‌ های بوریرام محسوب می‌شوند.

بوریرام را بهتر بشناسید:

معرفی بوریرام

تاریخچه بوریرام

آب و هوای بوریرام

راهنمای سفر به بوریرام

سوغات بوریرام

جاهای دیدنی بوریرام

معرفی بوریرام

بوریرام (Buriram) مرکز استان بوریرام در کشور تایلند، واقع در قاره آسیا است و در فاصله ۴۱۰ کیلومتری شمال‌شرقی بانکوک، پایتخت تایلند قرار دارد.
جمعیت بوریرام بیش از ۲۷ هزار نفر است. بیشتر ساکنان این شهر را بودایی‌ها تشکیل می‌دهند و اقلیت‌های مسلمان و مسیحی جمعیت بسیار کمی را شامل می‌شوند. زبان رسمی مردم بوریرام، تایلندی است.

بوریرام

بوریرام تحت حکومت پادشاهی مشروطه تایلند اداره می‌شود. سران نظامی در راس حکومت قرار دارند و سیستم اداره کشوری به الگوی پارلمانی وست‌مینستر نزدیک است. دولت تایلند از قوه‌های مقننه، مجریه و قضایی تشکیل می‌شود که مقر هر سه در پایتخت تایلند، بانکوک واقع شده است.

تاریخچه بوریرام

هزاران سال پیش منطقه بوریرام قمستی از امپراتوری خمر به‌شمار می‌رفت و ویرانه‌های متعددی از آن دوران همچنان در این شهر باقی است. نام این شهر در اوایل قرن نوزده از موانگ پائه به نام امروزی‌اش، بوریرام تغییر یافت و سپس تحت سلطه حکومت تایلند درآمد. در اواخر قرن نوزده، استان بوریرام به‌عنوان یکی از استان‌های کشور تایلند به رسمیت شناخته شد.

بوریرام

آب و هوای بوریرام

آب و هوای بوریرام استوایی به شمار می‌رود و میزان بارندگی در فصل زمستان کمتر از تابستان است. متوسط دمای هوا در طول سال از ۲۲٫۵ تا ۳۳٫۱ درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند و میانگین بارش سالانه ۱۳۵۸ میلی‌متر برآورد شده است.

راهنمای سفر به بوریرام

فرودگاه بوریرام (Buriram Airport) در نزدیکی شهر قرار دارد و در آن به‌صورت روزانه پروازهایی به بانکوک صورت می‌گیرد. خط آهن نیز این شهر را به شهرهای بانکوک، اوبون راتچاتانی، سورین و ناخون راتچاسیما وصل می‌کند. برای جابه‌جایی‌‌های درون‌شهری، تاکسی‌، توک‌توک و موتور سیکلت گزینه‌های خوبی محسوب می‌شوند.

بوریرام

سوغات بوریرام

پارچه‌های کتان و ابریشم و محصولات حصیری بامبو از سوغات بوریرام به شمار می‌روند. شما برای خرید می‌توانید به «مرکز خرید بوریرام کسل» (Buriram Castle) و «بازار شبانه بوریرام» (Night Bazaar) سر بزنید.

جاهای دیدنی بوریرام

از محبوب‌ترین جاهای دیدنی بوریرام می‌توان پارک تاریخی فانوم رانگ، معبد پراسات موانگ تام و پارک جنگلی کائو کرادونگ را نام برد.

دیگر دیدنی‌ های بوریرام شامل بنای یادبود کینگ رامای اول، معبد وات کائو آنگان، معبد وات پا کائو نوی و پارک ماهیگیری مانستر بوریرام می‌شود.

نویسنده: صنم وفقی

از کجا شروع کنیم

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map