کسب برند بین‌المللی ژئوفود توسط جزیره قشم

پوریا  محمدی پیوند
شنبه، ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵
کسب برند بین‌المللی ژئوفود توسط جزیره قشم

مدیر ژئوپارک جهانی جزیره قشم از اختصاص برند بین‌المللی «ژئوفود» به این منطقه آزاد خبر داد.

علیرضا امری کاظمی، مدیر ژئوپارک جهانی قشم، اعلام کرد که منطقه آزاد قشم موفق به کسب برند بین‌المللی «ژئوفود» شده است. وی در این رابطه اذعان داشت:

ژئوفود یک برند بین‌المللی ثبت‌شده در ارتباط با غذا و مواد غذایی محلی در محدوده ژئوپارک‌های جهانی یونسکو است که توسط ژئوپارک جهانی ماگمای نروژ به ثبت رسیده است.

امری کاظمی هدف اصلی این طرح را توانمندسازی اقتصادی کشاورزان، صیادان، دام پروران و تولید و عرضه‌کنندگان محصولات غذایی محلی دانست و گفت:

محصولات تایید شده توسط این برند شامل تمام مواد اولیه خام خوراکی که در محدوده ژئوپارک تولید می‌شود.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم توسعه روش‌های نوین کشاورزی مبتنی بر حفاظت محیط‌ زیست و استفاده بهینه از منابع طبیعی را از دیگر اهداف این برندسازی عنوان کرد و گفت:

ژئوفود با تکیه ‌بر تولیدات محلی و بیان ارتباط آن‌ها با ویژگی‌های زمین‌شناختی یک منطقه و تاثیر اقلیم روی محصولات و منوی رستوران‌ها، علاوه بر شناساندن این محصولات به گردشگران، ویژگی‌های زمین‌شناختی ژئوپارک را نیز معرفی می‌کند.

در حال حاضر، بنا بر مصوبه دولت در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰، جزیره قشم به دو بخش منطقه آزاد و منطقه ویژه تقسیم شده است که از اهداف این طرح می‌توان به پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی اشاره کرد.

منبع ایرنا
برچسب‌ها جزیره غذا

دیدگاه