ممنوعیت ورود خودروها به خراسان رضوی

پوریا  محمدی پیوند
دوشنبه، ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹
ممنوعیت ورود خودروها به خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی از مسدود شدن همه جاده‌های منتهی به این استان از ۱۷ مرداد ماه به‌دلیل وضعیت حاد شیوع ویروس کرونا خبر داد.

محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی در گفت‌و‌گویی تلویزیونی اعلام کرد که به‌دنبال اجرایی شدن طرح ممنوعیت سفر به خراسان رضوی با تایید ستاد ملی مبارزه با کرونا و ابلاغ وزارت کشور، همه جاده‌های منتهی به این استان از ۱۷ مرداد ماه به‌دلیل وضعیت حاد شیوع ویروس کرونا مسدود خواهند بود. وی با اشاره به استقرار نیروی انتظامی و اعمال قانون متخلفان، افزود:

در قالب این طرح علاوه بر اعمال جریمه برای ورود به شهرهای قرمز، هیچ خوردویی اجازه ورود به استان خراسان رضوی را نخواهد داشت و طبق اقدامات انجام شده به هیچ عنوان مجوز برای تردد خودروهای مختلف به استان صادر نخواهد شد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در بخش هوایی و ریلی نیز ظرفیت‌ها به میزان ۵۰ درصد به‌مدت ۱۰ روز کاهش خواهد یافت، تاکید کرد:

هم‌اکنون روزانه ۷۰ رام قطار به مقصد مشهد در حرکت است و بیش از ۲۰۰ پرواز در هفته نیز در فرودگاه مشهد انجام می‌شود. از هفته گذشته که طرح ممنوعیت سفر به خراسان رضوی مطرح شده تاکنون موجب کاهش ۲۰ درصدی مسافران در مشهد شده است، به‌طوری که طی این مدت ضریب اشغال تخت در مراکز اقامتی مشهد از ۷۰ به ۵۰ درصد کاهش یافته است و با ابلاغ و اجرای این طرح در روزهای آینده شاهد کاهش بیشتر مسافران خواهیم بود.

شایان ذکر است که هم‌اکنون ۲۵ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارد که از این میان ۷۰ درصد از بیماران کرونایی خراسان رضوی در مشهد بستری هستند.

 

 

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا
    برچسب‌ها جاده

    دیدگاه