ممنوعیت ورود‎ به سواحل مازندران

پوریا  محمدی پیوند
یکشنبه، ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۲
ممنوعیت ورود‎ به سواحل مازندران

استاندار مازندران با اشاره به سرعت بالای شیوع موج پنجم کرونا در استان، از ممنوعیت شنا در سواحل مازندران و طرح دریا خبر داد.

احمد حسین‌زادگان، استاندار مازنداران، در جلسه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا ضمن اشاره به تجربه‌های حوزه، نسبت به مهار موج پنجم بیماری کرونا با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ابراز امیدواری کرد. وی در این رابطه اذعان داشت:

بیشترین نگرانی‌ها بابت سفرها و دورهمی است؛ بنابراین اولویت ما، مکان‌هایی مانند سوپرمارکت‌ها، رستوران‌ها، نانوایی‌ها و مطب‌ها خواهد بود که بیشترین درگیری و اجتماع را دارند.

حسین‌زادگان با تاکید بر کنترل و نظارت جدی نیروی انتظامی بر محدودیت‌های سفر، از ممنوعیت شنا در سواحل استان مازندران خبر داد و تاکید کرد:

شنا کردن در طرح دریا نیز ممنوع است و این مسئله در شهرهای نارنجی و قرمز ساحلی نیز باید جدی‌تر رعایت شود. فرمانداران ممنوعیت شنا را با نصب بنر در ورودی سواحل به مسافران و مردم اطلاع بدهند.

استاندار مازندران با اشاره به همکاری نیرو‌های امداد و نجات و هلال‌احمر برای جلوگیری از شنا در سواحل، بر لزوم اطلاع‌رسانی رسانه‌ها در این خصوص و نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید کرد گفت:

سرکشی و بازدید‌ها برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کرونایی با اولویت شهرهای قرمز تشدید می‌شود و فرمانداران مسئولیت اصلی در شهرستان ها را بر عهده دارند.

بنا بر آخرین داده‌های دریافتی از اپلیکیشن ماسک، هم‌اکنون چهار شهرستان‌ آمل، محمودآباد، قائمشهر و چالوس در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار گرفته‌اند. همچنین در حال حاضر شهرستان‌های ساری، بابل، سوادکوه‌ شمالی، سوادکوه، نکا، بهشهر، نور، تنکابن و رامسر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند و وضعیت مابقی شهرستان‌های استان نیز زرد است.

برچسب‌ها ساحل

دیدگاه