افتتاح باغ مجسمه موزه هنرهای معاصر تهران تا یک ماه آینده

پوریا  محمدی پیوند
سه شنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵
افتتاح باغ مجسمه موزه هنرهای معاصر تهران تا یک ماه آینده

با اتمام عملیات نورپردازی، باغ مجسمه موزه هنرهای معاصر تهران ظرف یک ماه آینده به‌روی علاقه‌مندان افتتاح خواهد شد.

نشست خبری موزه‌ه هنرهای معاصر در خصوص بازگشایی با برپایی دو نمایشگاه هنری برگزار شد و در این نشست، هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی با اشاره به اقدامات در حال انجام در موزه هنرهای معاصر، از بازگشایی باغ مجسمه به روی عموم مردم ظرف یک ماه آینده خبر داد. وی در این رابطه اذعان داشت:

نورپردازی مجسمه‌های موزه آغاز شده است و ظرف یک ماه آینده با اتمام نورپردازی، درهای باغ مجسمه به روی عموم مردم باز خواهد شد و بخش دیگری از آثار موزه در معرض دید علاقه‌مندان هنر که همیشه مشتاق دیدن آن‌ها بودند قرار می‌گیرد. این کار با حمایت سازمان زیباسازی شهر تهران انجام می‌شود و بر اساس مصوبه هیئت‌ مدیره سازمان زیباسازی، ساختمان موزه نیز در دستور کار نورپردازی قرار گرفته است و با این اتفاق موزه به‌صورت نگینی در شب‌های تهران می‌درخشد.

مظفری با بیان اینکه برنامه یک‌ساله موزه تنظیم شده است، از برگزاری هفت نمایشگاه در موزه هنرهای معاصر تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد و تصریح کرد:

پیش از این هر سه ماه یک نمایشگاه برگزار می‌شد و تعداد نمایشگاه‌ها در طول سال از چهار نمایشگاه تجاوز نمی‌کرد، اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سالانه بین هفت تا هشت نمایشگاه برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل هنرهای تجسمی با اشاره به آغاز فعالیت کانون‌های موسیقی معاصر، نیومدیا، معماری و شهر، سینما و کانون دیزاین تا پایان تابستان امسال، اظهار داشت:

همان طور که وعده داده بودیم مراحل آماده‌سازی چاپ ۶ جلد کتاب نفیس موزه در حال انجام است و چاپ دو کتاب به اتمام رسیده و سایر کتاب‌ها زیر چاپ هستند. قصد داریم در مردادماه این کتاب‌ها را رونمایی ‌کنیم.

احسان آقایی، مدیر موزه هنرهای معاصر تهران نیز با اشاره به اینکه زین‌پس این موزه میزبان دو نمایشگاه‌های هنری به‌صورت هم‌زمان خواهد بود، خاطرنشان کرد:

یکی از این نمایشگاه‌ها به بخشی از گنجینه موزه اختصاص خواهد داشت و دیگری یک نمایشگاه پژوهشی است. دو نمایشگاهی که به‌زودی آغاز به کار خواهند کرد زمان افتتاح متفاوتی خواهند داشت و به‌ این‌ ترتیب نمایشگاه «نهان بر عیان» روز ۱۸ خرداد و نمایشگاه «پرسونا» روز ۲۵ خرداد افتتاح می‌شود.

در ادامه این نشست شهریار حاتمی، کیوریتور نمایشگاه «نهان‌ بر عیان» و امیر راد، کیوریتور نمایشگاه«پرسونا» در خصوص نمایشگاه‌های خود توضیحاتی ارائه کردند.

منبع ایسنا

دیدگاه