تبدیل لنج بندر کنگ به هتل سه ستاره شناور

پوریا  محمدی پیوند
دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۴
تبدیل  لنج بندر کنگ به هتل سه ستاره شناور

شهردار بندر کنگ و مدیر پایگاه میراث جهانی دانش لنج سازی و دریانوردی خلیج فارس، از تبدیل لنج صدساله و احیاشده «بوم» به هتل شناور سه ستاره خبر داد.

ایوب زارعی، شهردار بندر کنگ و مدیر پایگاه میراث جهانی دانش لنج سازی و دریانوردی خلیج فارس، اعلام کرد که لنج «بوم» صدساله‌ای که شهرداری بندر کنگ خریداری و احیا کرده بود، به‌عنوان یک اقامتگاه شناور با استانداردهای هتل سه‌ستاره فعالیت خواهد کرد. وی در این رابطه اذعان داشت:

ما لنج قدیمی بوم را به‌صورت صددرصد تعویض کردیم. حتی شلمون‌های لنج تا ۸۰ درصد نوسازی شد. هرچند که هنوز بخش‌های بالای این لنج مانده و قدیمی است؛ اما ایستایی این لنج تا صددرصد افزایش پیدا کرد. ما این کار را انجام دادیم تا سازمان بنادر و دریانوردی، آن را به‌عنوان نمونه ببیند و سازمان‌های مربوطه نیز تائیدیه‌های لازم را برای فعالیت این لنج بدهند.

زارعی با تاکید بر توانایی احیای لنج‌های قدیمی و استفاده از آن‌ها به‌عنوان اقامتگاه شناور سه‌ستاره، اظهار کرد:

برای دستورالعمل استفاده از این لنج‌ها به‌عنوان اقامتگاه یا کاربری گردشگری نیز منطقه آزاد کیش با ما مشارکت کرد. این دستورالعمل را به سازمان بنادر و دریانوردی برای تصویب ارسال می‌کنیم.

شهردار بندر کنگ در خصوص انتقادها علیه خریداری لنج قدیمی صدساله، خاطرنشان کرد:

زمانی که شهرداری بندر کنگ، «بوم» صد ساله‌ای را خریداری کرد همه گفتند چرا وقتی قرار است این لنج از بین برود، آن را خریدید؟ می‌توانستید این هزینه را برای یک لنج سالم بگذارید. پاسخم این بود که ما چه بخواهیم و چه نخواهیم به سمتی می‌رویم که تکنولوژی و امکانات در حال پیشرفت است و شناورهای فلزی جای این لنج‌های چوبی را می‌گیرد، ولی اگر در زمینه گردشگری کار کنیم، می‌توانیم از دانش لنج‌سازی حفاظت کنیم و یک فعالیت گردشگری متنوعی داشته باشیم که با سایر کشورها رقابت کند.

عکس‌ از وب‌سایت Visit Iran

مطالب مرتبط:

    دیدگاه