ورود دریایی حدود ۱۲ هزار مسافر به کیش در ایام نوروز

پوریا  محمدی پیوند
شنبه، ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵
ورود دریایی حدود ۱۲ هزار مسافر به کیش در ایام نوروز

معاون دریایى و بندرى اداره کل بنادر کیش با اشاره به رعایت جدی مصوبات ستاد کرونا، از ورود حدود ۱۲هزار مسافر به کیش طی بیست روز گذشته از طریق مبادی دریایی خبر داد.

رضا راکیان، معاون دریایى و بندرى اداره کل بنادر کیش با اشاره به رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی در این جزیره طی ایام نوروز، از مسافرگیری به میزان ۶۰ درصد ظرفیت شناورها در بنادر چارک، آفتاب و جزیره کیش و توزیع ماسک و مایع‌ ضدعفونی رایگان با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا خبر داد. وی با اشاره به حضور هفت فروند شناور تندورو در مسیر چارک-کیش-چارک و یک فروند در مسیر آفتاب کیش-آفتاب، اذعان کرد:

یک شناور تندروی کاتاماران با ظرفیت ۲۳۰ نفر نیز توسط اداره کل بنادر کیش در این مدت به‌صورت آماده‌باش، برای افزایش خدمت‌رسانی حاضر بود.

وی با اشاره به طرفیت ۷۰۰ نفری صندلی‌های شناورهای مسافربری در هر روز، اظهار داشت:

از ۲۵ اسفند لغایت پایان سیزدهم فروردین، با ۱۸۹ سرویس ورودی ۱۱ هزار و ۹۶ مسافر به جزیره کیش آمده و با ۱۹۵ سرویس خروجی، ۷,۴۸۴ نفر جزیره را ترک کردند.

راکیان همچنین با اشاره به نظارت کامل کارکنان بر مسافرگیری و افزایش تعداد ناجیان‌‌ غریق و غواصان، از عدم بروز حادثه در طول ایام نوروز خبر داد و گفت:

در بخش تفریحی نیز، از پذیرش مسافران بدون ماسک خودداری شده و این شناورها علی‌رغم کاهش مراجع به نسبت سال‌های گذشته، به‌طور منظم به کار خود ادامه دادند.

گزارش‌های میدانی انجام‌گرفته نیز حاکی از رضایت مسافران شناورهای کیش از نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این جزیره است. اغلب این مسافران از مبدا شهرهای بندرعباس، بستک، خمیر، تبریز، شیراز، آبادان، اصفهان و زاهدان عازم کیش شده بودند.

منبع ایلنا
برچسب‌ها جزیره سفر نوروزی

دیدگاه