امکان بازدید از موزه های شهرهای زرد و آبی در نوروز ۱۴۰۰

پوریا  محمدی پیوند
چهار شنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۲
امکان بازدید از موزه های شهرهای زرد و آبی در نوروز ۱۴۰۰

مدیرکل موزه‌ها و اموال تاریخی منقول از تجهیز تمامی موزه‌های کشور به سامانه فروش بلیط الکترونیکی خبر داد. علاقه‌مندان برای جلوگیری از ازدحام، از سامانه‌های فروش بلیط استفاده کنند.

محمدرضا کارگر، مدیرکل موزه‌ها و اموال تاریخی منقول، با اشاره به تجهیز تمام موزه‌ها و کاخ‌موزه‌های به سامانه فروش بلیط الکترونیکی، از علاقه‌مندان درخواست کرد تا برای مراجعه به موزه‌ها از این سامانه‌ها استفاده کنند تا از ایجاد ازدحام و صف فروش در مقابل موزه‌ها در شرایط فعلی جلوگیری شود. وی در این رابطه اذعان داشت:

توجه به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا و موافقت این ستاد با سفر به شهرهای زرد و آبی و تاکید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبنی بر رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی، مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت با همکاری شرکت مجری طرف قرارداد بلیط الکترونیکی بناهای تاریخی‌فرهنگی، اقدام به سانس‌بندی کردن اماکن این وزارت‌خانه کرده است.

کارگر با اشاره به بازدید گروهی و پذیرش بازدید‌کنندگان بر اساس ظرفیت موزه‌ها و کاخ‌موزه‌ها، اذعان داشت:

از بازدیدکنندگان تقاضا می‌شود ضمن رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی نسبت به این موضوع، اطلاعات دقیق را از تارنمای اماکن دریافت و بلیط خود را به‌شکل غیرحضوری از اپلیکیشن تجارت الکترونیک پارسیان و bilit.tafrihati.com تهیه کنند.

مدیرکل موزه‌ها و اموال تاریخی منقول با تاکید بر خودداری مراجعان از خرید حضوری بلیط و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد:

برای جلوگیری از ازدحام، بازدید از موزه‌ها، اماکن گردشگری و کاخ موزه‌هایی که بازدیدکنندگان بسیاری دارند مانند سعدآباد، نیاوران، حافظیه، عالی قاپو و... سانس‌بندی می‌شود. بر این اساس در صورتی که ظرفیت موزه‌ها خالی باشد، اقدام به پذیرش و فروش بلیط الکترونیکی می‌کنند.

گفتنی است که فعالیت موزه‌ها و کاخ موزه‌ها در ایام نوروز در شهرهای زرد و آبی به قوت خود باقی است و علاقه‌مندان برای بازدید از این اماکن فرهنگی و تاریخی می‌توانند از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ بعدازظهر مراجعه کنند.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها موزه

    دیدگاه