فعالیت اماکن گردشگری استان کرمانشاه در نوروز ۱۴۰۰

پوریا  محمدی پیوند
چهار شنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
فعالیت اماکن گردشگری استان کرمانشاه در نوروز ۱۴۰۰

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از فعالیت اماکن گردشگری این استان در ایام نوروز خبر داد.

امید قادری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با اشاره به قرارگیری شهرهای این استان در وضعیت زرد و آبی، از فعالیت اماکن گردشگری این استان در ایام نوروز ۱۴۰۰ خبر داد. وی با اشاره به امکان برگزاری تورهای نوروزی تحت مدیریت هوشمند در شهرهای زرد و آبی، تصریح کرد:

در صورتی که وضعیت شهرهای استان به حالت نارنجی و قرمز در آیند محدودیت تردد در آن‌ها اعمال خواهد شد و خودروهای غیر بومی ۷۲ ساعت برای ترک شهر مورد نظر زمان دارند.

قادری با اشاره به ممنوعیت اقامت در مدارس و اماکن دولتی در سراسر کشور، از لزوم توجه به حفظ معیشت مردم در سایه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفاظتی علیه کرونا تاکید کرد‌.

گفتنی است که استان کرمانشاه با جمعیتی بالغ بر دو میلیون نفر، ۴۲۰۰ اثر ثبت‌شده ملی و یک اثر جهانی دارد. از جمله مهم‌ترین جاهای دیدنی استان کرمانشاه می‌توان به بیستون و طاق بستان، معبد آناهیتا، طاق گرا، گور دخمه اسحاق وند، تکایای بیگلربیگی و معاون الملک، بوستان کوهستان، بازار سنتی، سراب های نیلوفر، هرسین، صحنه، روانسر، غار قوری قلعه، غار پراو، کاروان‌سراهای شاه عباسی و ماهیدشت و آبشار پیران اشاره کرد.

استان کرمانشاه همچنین با ۲۷ هتل، سه هتل آپارتمان، ۱۹ مهمانپذیر، هفت سفره خانه، ۱۵ واحد پذیرایی بین راهی منفرد، ۱۷ رستوران بین راهی، ۱۴ مجتمع گردشگری، حدود ۲۰ اقامتگاه بوم گردی، ۵۰ خانه مسافر دارای مجوز موقت پذیرای گردشگران است.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا
    برچسب‌ها سفر نوروزی

    دیدگاه