راهنمای گردش یک روزه در تهران

بخش تبلیغات
چهار شنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۰
راهنمای گردش یک روزه در تهران

تهران جاذبه‌های دیدنی و چشم‌نواز بسیار بسیاری اطراف و داخل خود دارد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

تهران در دامنه‌‌های رشته کوه البرز قرار گرفته است و از هر طرفی که به بالا نگاه کنید، قله باشکوه و زیبای دماوند را خواهید دید. این شهر مکان‌های تاریخی و مکان‌‌های بسیار لوکس و زیبایی دارد که آن را به شهری متفاوت تبدیل کرده است. تهران در زمان گذشته فقط چهار محله داشت که نام‌ها سنگلج، عودلاجان، بازار و چاله میدان بود. در دوره ناصرالدین شاه محل‌های دیگری به این شهر اضافه شدند که نام آن‌ها ارگ، خانی آباد، جوادیه، پاچنار، پامنار و گود عرب‌ها بودند. تهران جاذبه‌های دیدنی و چشم‌نواز بسیار بسیاری اطراف و داخل خود دارد. مهم‌ترین مکان‌های گردشگری و دیدنی داخل شهر تهران برج میلاد، میدان آزادی، بازار بزرگ تهران، پارک چیتگر  و... هستند. همچنین از جمله مکان‌های اطراف شهر تهران می‌توان به روستای خور، آبشار آینه ورزان، دشت لار، روستای کردان و... اشاره کرد. درادامه همراه این مطلب باشید تا با شهر تهران یا پایتخت کشور بیشتر آشنا شوید.

آب‌وهوای تهران

به‌دلیل وسعت نسبتا زیاد تهران، مناطقی از آن در دامنه‌های کوه‌ها و دشت‌ها قرار دارند. همین دلیل باعث شده است تا  از وضعیت اقلیمی متفاوتی در مناطق مختلف برخوردار باشد. در شهر تهران مناطقی که در دامنه کوهستان‌ها قرار گرفته‌اند، آب‌وهوایی نیمه معتدل دارند. همچنین منطقه‌هایی که در دشت‌ها واقع شده‌اند، آب‌وهوای نیمه بیابانی دارند. به‌دلیل اینکه جمعیت تهران روزبه‌روز افرایش پیدا می‌کند، نسبت به گذشته آب‌وهوای شهر تغییر پیدا کرده است. بهترین فصل سفر به تهران بهار و پاییز محسوب می‌شود که بسیار آب‌وهوای خوبی نسبت به دیگر فصل‌ها دارد. باید بدانید که برای سفر محدودیتی نیست؛ فقط در این دو فصل علاوه بر آب‌وهوای خوب، زیبایی تهران دو چندان می‌شود که شما را به وجد خواهد آورد.

رپورتاژ

مراکز خرید تهران

تهران مراکز خرید بزرگ و متنوعی دارد؛ در این مکان‌ها می‌توانید انواع وسایل و کالاها را پیدا کنید. یکی از اصلی‌ترین مکان‌های دیدنی و زیبای شهر تهران، بازار بزرگ تهران است. در این بازار شما می‌توانید انواع وسایل و کالاها را بیابید. این بازار علاوه بر اینکه مرکز خرید بزرگی محسوب می‌شود، یک مکان تاریخی بسیار دیدنی است. شما می‌توانید هم از این بازار خرید کنید و هم از گشت‌وگذار در آن لذت ببرید. بازار بزرگ تهران در موقعیت مکانی خوبی از شهر تهران قرار گرفته؛ بنابراین می‌توانید به‌راحتی بعد از گشت‌وگذار در بازار بزرگ تهران به مکان‌های تاریخی و تفریحی دیگر تهران هم بروید. یکی دیگر از بازار‌های خوب تهران، بازار تجریش است. این مکان‌ فضایی بسیار دیدنی و تماشایی دارد و همچنین علاوه بر کالاهای مختلف در آن میوه و سبزیجات هم می‌فروشند. مکان‌های بسیار مجهز و لوکس دیگری در شهر تهران وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها کالاها و وسایل خود را تهیه کنید.

رپورتاژ

مناطق گردشگری داخل شهر تهران

در شهر تهران اماکن تاریخی و تفریحی متنوع و بسیاری هستند که هرکدام زیبایی خودشان را دارند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها برج میلاد است. برج میلاد ششمین برج بلند مخابراتی در دنیا محسوب می‌شود. در این برج رستوران‌ها، سالن‌های کنسرت، بخش‌های تفریحی وجود دارد. اگر به برج بروید، می‌توانید از طریق آن کل شهر تهران را ببینید که منظره بسیار کم‌نظیری است. همچنین برج میلاد رستوران‌های لوکس و مکان‌های تفریخی دیگر هم دارد که شما را حسابی سرگرم خواهند کرد.

 یکی دیگر از زیباترین مکان‌های گردشگری تهران، پارک چیتگر است. این پارک زیبا حدودا ۹۵۰ هتکار مساحت دارد. پارک چیتگر دارای آب‌وهوای بسیار معتدل و خوبی است. در این پارک پیست سوارکاری، اسکیت، پیست دو چرخه سواری و... فعالیت می‌کنند. این جاذبه گردشگری منظره بسیار تماشایی و حیرت‌انگیزی دارد که با رفتن به آن لذت بسیار بسیاری خواهید برد.

مکان‌هایی تاریخی و گردشگری دیگری نظیر کاخ سعد آباد، کاخ گلستان، عمارت نیاوران، باغ ملی و... داخل شهر تهران قرار دارند. هرکدام از این مکان‌ها دارای زیبایی و جلال بسیاری هستند و با دیدن آن حیرت‌زده خواهید شد.

مناطق گردشگری اطراف تهران

تهران علاوه بر مکان‌های تاریخی و تفریحی، جاذبه‌های طبیعی و زیبایی دارد. یکی از این جاذبه‌های گردشگری طبیعی آن، روستا و آبشار ورزان است. این روستا حدودا از شرق تهران ۶۰ کیلومتر مساحت دارد و از بخش‌های شهر دماوند به شمار می‌رود. این روستا ۲۰۰۰ سال پیش ساخته شده است. از قله بلند زرینه کوه آبشاری جاری می‌شود؛ آب جاری شده از این روستا عبور می‌کند. اگر دوست دارید آبشار را ببینید، باید از رودخانه به‌سمت شمال سه کیلومتر جاده خاکی طی کنید. در گام بعدی باید نیم ساعت پیاده‌روی نیز داشته باشید تا بتوانید از آبشار بازدید کنید. این روستا و آبشاری که نزدیکی آن قرار دارد، مکانی بسیار زیبا و دل‌انگیز است.

مکان‌های بسیار زیبا و متنوع دیگری اطراف شهر تهران مانند دشت لار، روستا کردان، روستا افجه، غار رودافشان، آبشار برگ جهان و... هستند که هرکدام منظره‌ای بکر و کم‌نظیر دارند؛ با سفر به آن‌ها می‌توانید یک سفر بسیار عالی را برای خود رقم بزنید.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها تبلیغات

    دیدگاه