ممنوعیت پروازها از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران

پوریا  محمدی پیوند
یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۸
ممنوعیت پروازها از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت پرواز از مبدا ۳۲ کشور به ایران و بالعکس، بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، از ممنوعیت پروازها از مبدا ۳۲ کشور پرخطر به ایران و بالعکس خبر داد. وی در این رابطه اذعان داشت:

وضعیت پذیرش مسافران کشور‌های با شرایط ویژه؛ مسافران مستقیم یا غیرمستقیم به مقصد ایران که ظرف حداکثر دو هفته قبل از موعد سفر، بیش از ۴ ساعت در یکی از کشور‌های (انگلستان، آفریقای جنوبی، آنگولا، آرژانتین، بولیوی، بوساوانا، برزیل، بوروندی، کیپ ورد، شیلی، کلمبیا، جمهوری دموکراتیک کنگو، اکوادور، اسواتینی، گینه فرانسوی، لسوتو، گویان، مالاوی، موریتانی، موزامبیک، نامیبیا، پاناما، پاراگوئه، پرو، رواندا، سیشیل، سورینام، تانزانیا، اوروگوئه، ونزوئلا، زامبیا، زیمباوه) اقامت داشته‌اند، تا اطلاع ثانوی امکان ورود به جمهوری اسلامی ایران را ندارند و پذیرش آن‌ها در فرودگاه کشور مبدا ممنوع است.

ذیبخش درخصوص شرایط ورود مسافران به ایران تصریح کرد:

اتباع ایرانی و خارجی که قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران را دارند، ملزم به ارائه گواهی تست مولکولی (RT-PCR) منفی از نظر کووید ۱۹ با مدت اعتبار حداکثر ۹۶ ساعت از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی یا مورد تایید کنسولگری، پیش از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه مبدا هستند. هزینه تست مولکولی (RT-PCR) بر عهده مسافر است.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست‌وجوی پرواز کجارو می‌توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنید.

منبع شبکه خبر
برچسب‌ها پرواز سفر خارجی

دیدگاه