چرا ویزای‌های توریستی کانادا این روزها ریجکت می‌شوند؟

بخش تبلیغات
یکشنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰
چرا ویزای‌های توریستی کانادا این روزها ریجکت می‌شوند؟

داشتن تجربه بسیار زیاد در امر مشاوره و همچنین اخذ ویزای کانادا پس از ریجکتی مرحله اول مهم‌ترین چیزی است که می‌تواند شما را در امر اخذ ویزای کانادا یاری کند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

ویزای اقامت موقت یا ویزای‌توریستی (TRV) نوعی سند رسمی است که در پاسپورت شما قرار داده می‌شود و به مقامات کانادا نشان می‌دهد که شما شرایط ورود به کانادا را به‌عنوان توریست، دانشجو یا کارگر داشته‌اید.

کانادا از شهروندان برخی کشورها میخواهد که قبل از ورود به کانادا TRV بگیرند.

داشتن تجربه بسیار زیاد در امر مشاوره و همچنین اخذ ویزای کانادا پس از ریجکتی مرحله اول مهم‌ترین چیزی است که می‌تواند شما را در امر اخذ ویزای کانادا یاری کند. اگر درخواست ویزای توریستی به کانادای شما رد شده است، جهت مشاوره در مورد اخذ ویزای توریستی کانادا، آژانس مسافرتی آبرنگ‌سفر می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما جهت مشخص شدن شرایطی که برای کشور مبدا شما در نظر گرفته شده است، باشد.

اگرچه موضوع چندان پیچیده‌ای نیست، اما ویزای توریستی باید به‌درستی و به موقع انجام شود. هیچ‌گونه ضمانتی در رابطه با زمان و سرعت پذیرش و تایید تقاضای شما وجود ندارد. بهترین کار این است که به‌محض اطلاع از سفر به کانادا اقدام کنید. مثل هرگونه تقاضای مهاجرت دیگری هیچ‌گونه تضمینی برای موفقیت‌آمیز بودن این فرآیند وجود ندارد. می‌توانید برای اطمینان از گردآوری کامل مدارک مورد نیاز و همچنین طی مراحل درخواست تا اخذ و همچنین پیکاپ ویزای کانادا با کارشناسان ما در آبرنگ سفر تماس بگیرید.

پنج دلیل اصلی رد شدن ویزای توریستی کانادا

۱. اشتباه متوجه شدن تستTRV برای صدور ویزای توریستی

بر اساس گزارش‌ها مهاجرت، پناهندگی و شهروندی در کانادا میزان رد ویزای اقامت موقت در کانادا در سال ۲۰۱۸ به بیش از یک نفر در هر چهار مورد رسیده است. درخواست ویزای توریستی برای شهروندان برخی کشورها الزامی است. چون دولت کانادا معتقد است که شهروندان برخی کشورهای خاص ممکن است بیش از مدت مذکور در کانادا بمانند (این ریسک وجود دارد که آن‌ها به کشور خود بازنگردند) توریست‌ها مردمی هستند که شهروند نیستند یا اقامت دائم در کانادا ندارند. اما به‌صورت قانونی وارد کشور می‌شوند و برای تعطیلات تفریح دیدن خانواده یا شرکت در جلسات کاری مدتی در این کشور می‌مانند. مدت اقامت یک توریست محدود و مشخص است و آمدن آن‌ها به کانادا تحت شرایط مختلف انجام می‌شود.

سوال اصلی در ذهن افسری که ویزا را صادر می‌کند این است که آیا این شخص به کشور خود باز می‌گردد و ویزای توریستی او منقضی می‌شود؟

مدارکی که شما ارائه می‌کنید باید به اثبات پرونده شما کمک کند و بعد از اینکه ویزای توریستی تان منقضی شد به کشور خود بازگردید. ملاحظات دیگری برای واجد شرایط بودن و گرفتن ویزای توریستی در کانادا وجود دارد، مثل اینکه شما توانایی حمایت از خود را داشته باشید که از طریق مشاهده صورت‌حساب‌های بانکی شما مشخص می‌شود و دعوتنامه‌ای که در قسمت زیر مورد بحث قرار می‌دهیم یا به‌لحاظ پزشکی یا جنایی ممنوعیت نداشته باشید.

 

رپورتاژ

۲.شما فقط اسناد ذکر شده در لیست IRCC را ارسال کرده‌اید

اسنادی که IRCC برای یک ویزای توریستی معمولی می‌خواهد شامل:

 • فرم‌ها
 • هزینه‌ها
 • عکس
 • پاسپورت
 • اثبات حمایت مالی
 • فتوکپی بلیط برگشت یا برنامه سفر
 • هرگونه سند دیگری که توسط دفتر ویزای کانادا مورد نیاز است

IRCC/CIC  یک چک لیست بسیار مفید ایجاد کرده است که به‌صورت آنلاین، با نام چک لیست اسناد مورد نیاز برای اقامت موقت در دسترس شما قرار داده است.

اغلب اوقات ارائه این اسناد به‌تنهایی کافی نیست تا بتوانید ثابت کنید پس از سفر به کشور خود باز خواهید گشت. به‌طور کل کار عاقلانه این است که تا جایی که می‌توانید شواهدی فراتر از این موارد که در چک لیست ارائه شده است، ارسال کنید. تمام اسنادی که نشان‌دهنده این است که شما شرایط زیر را دارید را ارائه کنید تا واجد شرایط شوید.

 • ارئه مدارکی که اثبات می‌کند شما در پایان زمان اقامت خود در کانادا به کشور خود باز می‌گردید.
 • مدرکی ارائه کنید که نشان دهد از لحاظ شرایط مالی مورد نیاز جهت حمایت از خود و خانواده‌تان و بازگشت به کشور خود تامین هستید.
 • اثبات کنید که بدون گرفتن مجوز در کانادا مشغول به کار یا تحصیل نخواهید شد.
 • مدرکی جهت عدم سو پیشینه خود ارائه کنید
 • اثبات کنید که خطری برای امنیت کشور کانادا ایجاد نمیکنید.
 • دارای کلیه مدارک مورد نیاز هستید.
 • اثبات کنید که از سلامتی کامل برخوردار هستید و خطری برای سلامتی مردم کانادا ایجاد نمی‌کنید.

رپورتاژ

۳. شما شواهدی مبنی بر اینکه به کشور خودتان باز می‌گردید ارائه نکردید.

بسیاری از متقاضیان ویزای توریستی تمام ارتباطات خودشان با کشورشان را مشخص نکردند و شواهدی که اثبات کند آن‌ها به کشورشان بازمی‌گردند را ارائه نکردند.

ارتباطات مشخص منظور چیزهایی است که شما در مالکیت خودتان دارید یا مثلا در جایی استخدام هستید. تقاضای TRV شما باید شامل نسخه‌هایی از سند مالکیت یا قراردادهای اجاره به مشاورین املاک باشد که توسط یک مترجم معتبر ترجمه شده باشد یا مثلا نامه‌هایی از طرف کارفرمای خود در رابطه با کاری که در آن مشغول به کار هستید و قراردادهایی که شما را به‌عنوان کارمند دائم جایی معرفی می‌کند داشته باشید که مدتی که در آنجا هستید نقشی که در شرکت ایفا می‌کنید و زمانی که انتظار می‌رود پس از آن دوباره به شغل خود بازگردید را نشان بدهد.

ارتباطات دیگری که در کشور خودتان دارید و نشان می‌دهد که شما به کشور خودتان باز می‌گردید.

آیا شما رهبر یا عضو فعال یک سازمان اجتماعی یا کلیسا هستید؟ یک مدرکی از وظایف و نقشی که در آنجا دارید را ارائه کنید.

آیا از افراد سال‌خورده خانواده خود مراقبت می‌کنید؟ شواهد و مدارکی از مسئولیت‌های خودتان ارائه کنید.

ارائه برخی از ارتباطات با کشورتان مشکل است، چون منجر به مورد چهار می‌شود.

۴. شما برای تایید درخواست خودتان سوگندنامه ارسال نکردید.

سوگندنامه‌ به‌عنوان یک مدرک قانونی محسوب می‌شود. اگر دوستان یا خانواده‌تان می‌توانند ادعای شما راجع به ارتباطاتی که دارید را تایید کنند از آن‌ها بخواهید که برای درخواست ویزای شما سوگندنامه‌ه‎ای ارائه کنند.

سوگندنامه نسبت به یک نامه حمایتی ساده از ارزش بالاتری برخوردار است، چون اگر سوگند به دروغ باشد دچار عواقب و پیگرد قانونی قرار خواهید گرفت و همین امر باعث می‌شود که سوگندنامه برای افسری که می‌خواهد ویزای شما را صادر کند متقاعدکننده‌تر باشد.

۵. دعوتنامه شما به‌اندازه کافی دقیق نیست

به‌عنوان بخشی از دلایلی که شما به کانادا می‌روید و نشان می‌دهد در طول مدتی که در این کشور هستید، به‌لحاظ غذا و محل اقامت مشکلی ندارید این است که دعوتنامه داشته باشید و برای درخواست ویزای شما یک حمایت محسوب می‌شود.

نامه دعوتنامه نباید خیلی مختصر باشد و باید مفصل و با جزییات نشان دهد که این فرد در طول اقامتش در این کشور مشکلی بابت مکان و غذا ندارد.

نامه دعوتنامه باید شامل نام کامل فرد، تاریخ تولد و همچنین تاریخ ملاقات شما با فردی باشد که برای شما دعوتنامه ارسال کرده است.

علاوه براین بسیار مهم است که نامه دعوتنامه توسط شخص مزبور امضا شود و یک شماره تماس و آدرس در قسمت ملاحظات نوشته شود تا صحت قصد و نیت این فرد کاملا اثبات شود.

اگر از این پنج اشتباه دوری کنید، شانس بیشتری برای پذیرفته شدن درخواست شما وجود دارد.

در این مقاله ما مشاوره حقوقی را لحاظ نکردیم شما باید با یک وکیل که می‌تواند تقاضا و شرایط خاص و منحصربه‌فرد شما را ارزیابی کند، مشورت کنید.

مطالب مرتبط:

  برچسب‌ها تبلیغات

  دیدگاه