امکان ممنوعیت دوباره سفرهای جاده‌ای در کشور

پوریا  محمدی پیوند
شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۸
امکان ممنوعیت دوباره سفرهای جاده‌ای در کشور

وزیر راه و شهرسازی از احتمال اعمال مجدد پروتکل‌های سخت‌گیرانه مانند ممنوعیت سفر جاده‌ای در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان و افزایش تعداد مبتلایان خبر داد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در خصوص شرایط فعلی سفرهای جاده‌ای در کشور اعلام کرد که هیچ‌گونه تخفیف و تغییری در مصوبات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا اعمال نشده است. وی با تاکید بر لزوم بهبود شرایط کسب‌وکار و زندگی مردم در چهارچوب پروتکل‌ها، از کاهش ۲۰ درصدی سفرهای جاده‌ای نسبت به شرایط عادی خبر داد.

اسلامی در این رابطه خاطرنشان کرد:

قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا به استانداران اختیار داد تا درباره ترددها در شهرستان‌ها بر اساس چارچوبی که کمیته اجتماعی و امنیتی اعلام کرده، بتوانند تصمیم‌گیری کنند و موضوعی که در حال حاضر وجود دارد این است که وضعیت شیوع کرونا در کشور به‌گونه‌ای است که نقاط قرمز به‌شدت کم شده و جای خود را به وضعیت نارنجی، زرد و حتی آبی داده است؛ اما ادامه این شرایط و بهبود هرچه بهتر وضعیت کشور از نظر شیوع ویروس کرونا، مستلزم این است که مردم حتما پروتکل‌ها را رعایت کنند و هرگونه شکست پروتکل و عدم رعایت آن موجب گسترش شیوع کرونا شده که نهایتا باعث بازگشت پروتکل‌های سختگیرانه مانند منع ترددهای بین استانی برای کنترل است.

وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به تبعیت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص اعمال قوانین حمل‌ونقل و تردد، از تصویب سندی در خصوص تردد در شهرهای آبی، زرد، نارنجی و قرمز توسط ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا خبر داد. وی افزود:

در قالب این سند وضعیت بازگشایی مشاغل، ادارات و ترددها مشخص شد. مسئله‌ای که برای ترددها وجود داشت این بود که نگاه و رویکرد در این زمینه از کشوری و استانی به شهرستان محور و مدیریت محله محور تغییر پیدا کرد؛ چراکه اعتقاد در ستاد بر این بود پیشرفت در این زمینه تنها با برخورد انتظامی قابل کنترل نیست.

منبع تین نیوز
برچسب‌ها سفر امن

دیدگاه