برنامه‌های هفته گردشگری اعلام شد

پوریا  محمدی پیوند
دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۹
برنامه‌های هفته گردشگری اعلام شد

معاون گردشگری در جلسه هماهنگی با رؤسای تشکل‌های بخش خصوصی بر تبیین ابعاد سفر مسئولانه در هفته گردشگری تاکید کرد.

روز یکشنبه ۳۰ شهریور ماه ۹۹، جلسه هماهنگی معاونت گردشگری با رؤسای تشکل‌های بخش خصوصی در راستای مشارکت و برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم و برنامه‌های هفته گردشگری در سالن خلیج‌فارس برگزار شد. ولی تیموری، معاون گردشگری کشور ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران حوزه گردشگری در بخش خصوصی، عنوان کرد:

با توجه به اینکه گردشگری و سفر تحت تاثیر بحران شیوع کرونا متحمل خسارت‌های شدیدی شده است، باید از فرصت و بهانه هفته گردشگری برای تبیین ابعاد سفر مسئولانه و جا انداختن این مفهوم نزد مردم و مسئولان استفاده کنیم و از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی موضوع گردشگری را در جامعه مطرح و پررنگ کنیم. 

معاون گردشگری با بیان ضرورت بازگرداندن سفر را به بطن جامعه و رساندن دغدغه‌های این صنعت به گوش مسئولان و دستگاه‌های مرتبط، تاکید کرد:

قطعا برگزاری مراسم‌ با لحاظ محدودیت‌ها، رعایت پروتکل‌ها، در محیط‌های باز و تعداد محدود همچنین با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و متفاوت از سال‌های گذشته با تمرکز روی برنامه‌های آنلاین انجام خواهد شد. 

ولی تیموری با اشاره به «گردشگری و توسعه روستایی» به عنوان موضوع محوری انتخابی امسال از سوی سازمان جهانی گردشگری، افرود:

ما به عنوان عضوی از این سازمان بحث‌های مرتبط با گردشگری روستایی را که ابعاد مختلفی را در بر می‌گیرد مدنظر قرار خواهیم داد. گردشگری با ایجاد اشتغال روستایی، معرفی فرهنگ بومی و میراث فرهنگی روستاها، کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها از جمله موضوعاتی هستند که در هفته گردشگری و سال پیش‌رو به آن‌ها خواهیم پرداخت.

معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن درخواست از حاضران به‌منظور آماده‌سازی برنامه‌های خود برای ایام هفته گردشگری، تصریح کرد:

امسال به‌جای برگزاری یک مراسم بزرگ، مراسمی در ابعاد کوچک، اما در تعداد بیشتر را در ستاد و استان‌ها با مشارکت تشکل‌ها و دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم و تقویمی نیز در این خصوص آماده شده است.

روسای بخش خصوصی صنعت گردشگری نیز در این جلسه از برنامه‌های خود رونمایی کردند که از این میان می‌توان به برگزاری جشنواره، سمینار و کارگاه‌های آموزشی به صورت آنلاین، راه‌اندازی کمپین مردمی با موضوع حمایت از صنعت گردشگری برای ایجاد حس مسئولیت در مردم، تزریق منابع مالی از صندوق ذخیره ارزی به صنعت گردشگری، برگزاری وبینار با حضور دستگاه‌های مرتبط با گردشگری ورودی، اختصاص بسته‌ای مختص فعالان گردشگری شامل کمک هزینه‌هایی برای تبلیغات و بازاریابی و همچنین استفاده از الگوها و تجربیات سایر کشورها در ایام کرونا اشاره کرد.

دیدگاه