به این ۵ دلیل از سفر کردن در خردادماه پرهیز کنید

بخش تبلیغات
چهار شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
به این ۵ دلیل از سفر کردن در خردادماه پرهیز کنید

با نزدیک شدن تعطیلات خرداد و فشار روحی ناشی از قرنطینه کرونا، بسیاری از مردم برای سفر برنامه‌ریزی می‌کنند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

سال گذشته برای تمام مردم ما به‌شکل عجیبی به پایان رسید. در حالی که منتظر رسیدن بهار بودیم و برای آخرین نوروز این قرن برنامه‌های زیادی داشتیم، با زمستانی دنباله‌دار مواجه شدیم. شیوع بیماری کرونا سایه سنگینی روی سلامت انسان‌ها انداخت و زندگی طبیعی آن‌ها را مختل کرد. با شناسایی دو بیمار در شهر قم این داستان شروع شد. کم‌کم تمام شهرهای کشور درگیر شدند و بیماران کرونایی روزبه‌روز افزایش یافتند. 

تعطیلات خرداد ماه در سه مقطع و به‌مدت ۱۰ روز بسیار وسوسه کننده به نظر می‌رسد، ولی در واقع هنوز هم برای با خیال آسوده سفر کردن زود است. پنج دلیل اصلی برای پرهیز از سفر در خرداد ماه را در ادامه این مطلب مرور می‌کنیم.

۱. بیماری کرونا هنوز خاموش نشده و با همان شدت و سرعت، افراد زیادی را درگیر خود می‌کند. باز شدن ادارات و شروع به فعالیت کسب‌وکارها به‌معنای تمام شدن کرونا نیست. بنابراین رعایت نکات بهداشتی و انجام اقدامات پیشگیرانه در تمام فعالیت‌های روزانه همچنان لازم و ضروری است.

۲. این اپیدمی هنوز به وضعیت پایداری نرسیده و وضعیت شهرهایی که در تقسیم‌بندی سفید و زرد قرار دارند، می‌توانند در طی چند روز در دسته‌بندی قرمز قرار گیرند. تعدادی از شهرهای کشور که در وضعیت پایدار و خوبی قرار داشتند با عدم رعایت مردم در مدت زمان کوتاهی در وضعیت بحرانی قرار گرفتند و تعداد مبتلایان آن‌ها به‌صورت صعودی افزایش یافت. با توجه به حجم بالای درخواست اجاره ویلا در شمال این نگرانی مضاعف شد. لازم به توضیح است شهرهایی در وضعیت سفید قرار دارند که در دو هفته گذشته به‌طور متوسط در هر روز کمتر از یک بستری داشته باشند.

۳. احتمالا شما هم در وسایل حمل‌ونقل عمومی یا در اطراف خود افرادی را دیده‌اید که ماسک نمی‌زنند، دستکش ندارند و بدون اینکه جلوی دهان خود را بگیرند سرفه می‌کنند. اگر ما تمام نکات بهداشتی را مو به مو رعایت کنیم تا زمانی که افراد اطراف ما هم به همین اندازه رعایت نکنند، نمی‌توانیم کاملا از این ویروس در امان باشیم. در هنگام سفر با افراد ناشناس زیادی مواجه می‌شوید و پیش‌بینی رفتار ‌آن‌ها امکان‌پذیر نیست.

رپورتاژ

۴. در مقایسه با روزهای اول در وضعیت بهتری از لحاظ تشخیص و درمان قرار داریم ولی حقیقت این است که هنوز تعداد زیادی از بیمارها شناسایی نمی‌شوند و با علائم خفیف و بدون اطلاع از اینکه ناقل بیماری‌اند در جامعه حضور پیدا می‌کنند. هنوز درمان قطعی و واکسنی برای این بیماری پیدا نشده و بهترین درمان برای این بیماری پیشگیری از آن است.

۵. در خرداد ماه تعطیلات زیادی پیش رو داریم و به احتمال زیاد افراد زیادی اقدام به سفر یا اجاره ویلا در شمال خواهند کرد. با افزایش سفر تراکم جمعیت در شهرهای مقصد افزایش خواهد یافت و خطر ابتلا به بیماری کرونا هم در این شهرها بیشتر می‌شود.

در این روزها و با شرایط موجود باید تلاش کنیم بیشتر از قبل مراقب هم باشیم. ما در قبال خودمان، خانواده‌مان و افراد جامعه مسئولیم. این مسئولیت اجتماعی از ماسک زدن در فضاهای عمومی تا کمک‌های مالی به افراد بی‌بضاعت و کسانی که شغلشان را در این روزها از دست داده‌اند را شامل می‌شود.

در این میان با لغو شدن بسیاری از فعالیت‌ها و موکول شدن آن‌ها به بعد از رهایی از کرونا، کسب‌وکارهای زیادی با رکود مواجه شدند و تعداد بالایی از هموطنانمان شغلشان را از دست دادند. اتاقک به‌عنوان سایت رزرواسیون آنلاین اقامتگاه در کشور، یکی از کسب‌وکارهایی است که با ظهور این بیماری دچار کاهش درآمد شد. سفرها به‌شدت کاهش یافتند و در این میان تمام کسب‌وکارهای مربوط به گردشگری با رکود مواجه شدند. برای مراقبت از نیروهای کار، اتاقک تمام نیروهای خود را به دورکاری فرستاد و برای بهبود زیرساخت‌های سایت برنامه‌ریزی کرد.

رپورتاژ

میزبان‌های اتاقک از جمله افرادی‌اند که در این روزها درآمد کمتری از سال‌های گذشته خود دارند. مسافرهای کمتری دارند و خانه‌هایشان خالی مانده است. تعدادی از این میزبان‌ها درآمد اصلی خود را از طریق اجاره اقامتگاه کسب می‌کردند و در این روزها با مشکلات جدی روبه‌رو شده‌اند. اتاقک بنابر مسئولیت اجتماعی خویش تصمیم گرفت در این روزها و با پیش‌بینی افزایش رزروها مراقب میزبان‌های خود باشد. در راستای این تصمیم اتاقک در نظر دارد دو هفته اول خرداد ماه از سهم خود در رزروهای جدید چشم‌پوشی کرده و تمام مبلغ واریزی مهمان‌ها را برای میزبان واریز کند تا بتواند اندکی از خسارت‌های ماه‌های اخیر را جبران کند. این شرکت و تمام کارکنان آن معتقدند میزبان‌ها بزرگ‌ترین سرمایه‌های اتاقک هستند و رضایت آن‌ها در نهایت به شکوفایی این کسب‌وکار منجر خواهد شد پس #مراقب_هم_باشیم

در آخر...

با توجه به وضعیت کنونی و خطر اوج‌گیری مجدد ویروس کرونا با رعایت نکات بهداشتی، فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه مراقب هم باشیم.

در صورتی که ضرورتی برای سفر کردن ندارید جدا از آن پرهیز کنید.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها تبلیغات

    دیدگاه