بازگشایی جاذبه های ایتالیا که به خاطر کرونا تعطیل شده بودند

نگین توکلی
سه شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
بازگشایی جاذبه های ایتالیا که به خاطر کرونا تعطیل شده بودند

پس از شیوع ویروس کرونا در هفته‌های اخیر در ایتالیا، برخی از مکان‌های عمومی و جاذبه‌ها تعطیل شده بودند؛ اما از ۱۲ اسفند در حال بازگشایی هستند.

پس از بسته‌شدن چندین ساختمان عمومی، موزه‌ها و کسب‌و‌کارها در میلان و چندین شهر دیگر در شمال ایتالیا که به‌علت افزایش شدید تعداد مبتلایان ویروس کرونا طی هفته گذشته اتفاق افتاد، جریان زندگی آرام آرام از دیروز، دوم مارس (۱۲ اسفند) در حال بازگشتن به حالت عادی است.

سازمان‌های استان‌ لمباردی و ونتو، از جمله موزه‌های میلان و جاذبه‌های گردشگری چون کلیسای جامع در حال بازگشایی هستند. البته از بازدیدکنندگان خواسته شده است که برای امنیت خودشان به توصیه‌های وزرات بهداشت در حین شیوع ویروس کرونا عمل کنند. این توصیه‌ها شامل رعایت حداقل یک متر (۳ فوت) فاصله از دیگران، به‌خصوص در باجه‌های بلیط‌فروشی و فروشگاه‌های هدیه است. به همین منظور مقرر شده است که محدودیت‌های ظرفیت و سیستم بلیط‌فروشی جدید برای کنترل میزان جمعیت در موزه‌ها اعمال شود.

هفته گذشته، کارناوال سالانه ونیز، هفته مد میلان و رویدادهای ورزشی کنسل شده یا به‌صورت کوتاه برگزار شدند. ۱۱ شهر در دو استان لمباردی و ونتو کماکان در قرنطینه هستند.

البته باید بدانید که فلورانس در جنوب مرکز شیوع تصمیم گرفت که هیچ‌کدام از موزه‌هایش را تعطیل نکند. این شهر در جهت تشویق شهروندانش برای مقابله با ترس از ویروس کرونا، از تاریخ ششم تا هشتم مارس ۲۰۲۰ (۱۶ تا ۱۸ اسفند ۱۳۹۸)، ورود به موزه‌های شهر را رایگان کرده است.

منبع matadornetwork

دیدگاه