ویروس کرونا، پارک شکوفه های گیلاس توکیو را هم به تعطیلی کشاند

نگین توکلی
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۰
ویروس کرونا، پارک شکوفه های گیلاس توکیو را هم به تعطیلی کشاند

پارک شکوفه‌های گیلاس، توکیو، یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن است. ویروس کرونا با شیوعی ناباورانه در ماه‌های اخیر در حال تعطیل‌کردن تمامی اماکن گردشگری در سراسر جهان است.

اگرچه فستیوال‌های گل بسیاری در سراسر جهان به‌علت شیوع کووید ۱۹ کنسل شده‌اند، اما مردم با وجود درخواست مقامات برای در خانه ماندن، کماکان در آخر هفته قبل برای دیدن شکوفه‌های گیلاس به پارک توکیو آمدند.

شکوفه‌های گیلاس ژاپن، کاملا شکفته شده‌اند اما تماشای گل‌ها در توکیو به‌علت شیوع ویروس کرونا در ماه‌های اخیر، به‌صورت ناگهانی متوقف شده است.

خانم «یوریکو کویکه» (Yuriko Koike)، فرماندار توکیو، مکررا از ۱۳ میلیون شهروند توکیو درخواست کرد تا این آخر هفته را در خانه‌هایشان بمانند. وی با تاسف اظهار کرد که پایتخت، هم‌اکنون در آستانه انفجار در شیوع ویروس کرونا قرار دارد. کویکه هشدار داد که اگر سرعت شیوع کاهش نیابد، شهر را به‌صورت کامل قرنطینه خواهد کرد.

عصر روز جمعه، دسترسی به پارک اوئنو، یک مکان محبوب و مشهور برای تماشای «هانامی» یا شکوفه‌های گیلاس، مسدود شد. روی علائم نوشته شده است: «مهمانی ممنوع» و «خطر، وارد پارک نشوید».

تعطیلی پارک شکوفه گیلاس توکیو

یک مامور در حال نگهبانی از خیابان مشهور شکوفه‌های گیلاس. عکس از اوژین هوشیکو (Eugene Hoshiko)

هفته گذشته، افراد با ماسک و بدون ماسک از پارک اونئو بازدید کردند.

خالی‌شدن پارک، یک تغییر ناگهانی و سریع در مقایسه با آخر هفته گذشته است. هفته قبل، زمانی که دولت مرکزی ژاپن از پایان‌دادن به تعطیلی ملی مدارس خبر داد، مردم این کشور فکر کردند که شیوع ویروس کرونا تحت کنترل است، اگرچه در واقعیت، اوضاع در پایتخت در حال وخیم‌شدن است.

کویکه روز جمعه درخواست خود مبنی بر در خانه‌ماندن مردم را تکرار کرد و از شهروندان توکیو درخواست کرد تا تماشای گل‌ها را تا سال بعد به تعویق بیندازند. وی گفت:

درختان پارک شکوفه‌های گیلاس، قطعا سال بعد نیز شکوفه خواهند داد. اولویت ما در حال حاضر، فائق آمدن بر این زمان دشوار است.

پارک‌های سرگرمی، باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌ها و همچنین برخی از کافی‌شاپ‌ها و مراکز خرید تا آخر هفته بسته خواهند بود. مقامات رسمی، بیشتر نگران افراد جوان بدون علائم بیماری هستند که امکان شیوع ویروس را زیاد می‌کنند.

«دایچی هارادا» (Daichi Harada)، همراه با سگش، پس از روزها قرنطینه ماندن در خانه، برای هواخوری به پارک آمد. وی در حال ترک‌کردن پارک گفت:

توکیو به ما دستور داده است که تماشای شکوفه‌های گیلاس را متوقف کنیم. این وظیفه ما است که در خانه بمانیم.

منبع afar

دیدگاه