با تور مجازی از موزه ایران باستان بازدید کنید

با تور مجازی از موزه ایران باستان بازدید کنید

اکرم زمانی نوری
| دوشنبه, ۴ فروردین ۹۹ ساعت ۱۲:۰۰

بازدید مجازی از موزه‌ها می‌تواند سرگرمی خوبی برای پرکردن روزهایی باشد که به خاطر ویروس کرونا در خانه قرنطینه هستید تا ضمن پرکردن وقت‌تان با موزه‌ها و میراث فرهنگی ایران آشنا شوید.

در حال حاضر ویروس کرونا به معضلی بزرگ در جهان تبدیل شده تا جایی‌که به تعطیلی موزه‌های و اماکن تاریخی فرهنگی منجر شده است. در این شرایط با رعایت مسائل بهداشتی و ماندن در خانه علاوه بر حفظ جان خود از شیوع بیشتر این بیماری و مبتلا کردن دیگران جلوگیری کنیم.

حالا که این روزها این مهمان ناخوانده‌، مهمان‌ خانه‌های‌مان شده و ما را خانه‌نشین‌ کرده است، امکان سفر و بازدید از موزه‌ها یا دیگر جاذبه‌های گردشگری وجود ندارد. کجارو در این ایام شما را به بازدید مجازی از موزه‌های ایران و جهان دعوت می‌کند. با کجارو همراه باشید تا سفری مجازی به موزه‌ی ایران باستان داشته باشید.

مرد نمکی- موزه ایران باستان

منبع عکس: irannationalmuseum

موزه‌ی ملی ایران مهم‌ترین و قدیمی‌ترین موزه‌ی رسمی کشور است که به‌عنوان موزه‌ی مادر و باستان‌شناسی نیز شناخته می‌شود و در دهه‌ی ۳۰ خورشیدی در اولین بنای موزه‌ای کشور گشایش یافت. این موزه گنجینه‌ی باارزشی از میراث فرهنگی ایران را در خود جای داده است. در موزه‌ی ملی آثاری از دوران پارینه سنگی تا اسلامی در در دو بخش و دو ساختمان مجزا شامل موزه‌ی «ایران باستان« و موزه‌ی «باستان‌شناسی و هنر اسلامی ایران» در معرض نمایش قرار دارد. عمده‌ی آثار و اشیای موجود در این موزه حاصل کاوش‌های علمی و باستان‌شناسی است که از تمام نقاط کشور به دست آمده‌اند.

طراح این موزه آندره گدار؛ معمار معروف فرانسوی بود که طرح آن را با الهام از طاق کسرای ساسانیان طراحی کرد و دو معمار ایرانی به نام‌های عباسعلی معمار و استاد مراد تبریزی اجرای آن را به عهده داشتند. در این موزه اشیا در دو طبقه و در دو بخش پیش از تاریخ و دوران تاریخی به نمایش گذاشته شده‌اند. در بخش پیش از تاریخ آثاری از از قدیمی‌ترین دوران زندگی بشر یعنی از عصر پارینه‌سنگی قدیم تا اواخر هزاره‌ی چهارم پیش از میلاد، یعنی از کهن‌ترین دوران تا پیش از ابداع خط و نگارش ارائه می‌شود. در قسمت دوران تاریخی نیز آثاری از اواخر هزاره‌ی چهارم پیش از میلاد یعنی آغاز به‌کارگیری نگارش تا پایان دوران ساسانی را خواهید دید.

منبع عکس: irannationalmuseum

موزه ملی ایران درخیابان امام خمینی، ابتدای خیابان سی تیر، خیابان پروفسور رولن قرار دارد. برای دسترسی به این موزه می‌توانید از مترو استفاده کنید و در ایستگاه امام خمینی (ره) (خط شماره‌ی یک)، پیاده شوید و با کمی پیاده‌روی به‌سمت سر در باغ ملی به این موزه برسید. در نزدیکی موزه نیز پایانه اتوبوس‌رانی قرار دارد و می‌توانید با اتوبوس خود را به این مکان برسانید.

موزه‌ی ملی ایران امکان بازدید مجازی موزه‌ی ایران باستان را فراهم کرده است. پس کافیه سری به این لینک بزنید و سفری مجازی به این موزه دیدنی داشته باشید.

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تبلیغات