با تور مجازی از موزه بریتانیا بازدید کنید

با تور مجازی از موزه بریتانیا بازدید کنید

علی گودرزی
| یکشنبه, ۳ فروردین ۹۹ ساعت ۱۸:۰۰

اگر امکان سفر برایتان مهیا نیست و عاشق بازدید از موزه‌هایی نظیر موزه‌ی بریتانیا هستید، می‌توانید با تور مجازی به این خواسته خود برسید.

در روزهایی که به‌علت شیوع ویروس کرونا در قرنطینه‌ی خانگی به سر می‌بریم و نمی‌توانیم از خانه بیرون بزنیم، استفاده از اینترنت بیشترین میزان خود را پیدا کرده است. در حال حاضر در ایام نوروز هستیم و استراتژی‌های لغو سفر و دیدوبازدیدهای نوروزی بر شدت کسالت و بی‌حوصلگی ما افزوده است. حالا که نمی‌توانیم در این ایام سفر کنیم، کجارو از فرصت استفاده کرده است و می‌خواهد از قاب تصویر و اینترنت شما را به موزه‌های مختلف و دیدنی جهان ببرد و سرگرم‌تان کند.

در این قسمت از تورهای آنلاین بازدید از موزه‌ها، با کجارو همراه باشید تا به بریتانیای کبیر برویم و از موزه‌ی بریتانیا بازدید کنیم.

موزه‌ی بریتانیا، یکی از بزرگ‌ترین و جامع‌ترین موزه‌هایی است که یک گردشگر و علاقه‌مند می‌تواند از آن دیدن کند. در این موزه‌ گنجینه‌ی عظیمی از هفت میلیون آثار باستانی انواع فرهنگ‌ها، اقوام و کشورهای جهان از تمامی دوران‌ها، چه پیش از تاریخ چه زمان حال، جمع‌آوری شده است.

موزه مذکور در سال ۱۷۵۳ میلادی تاسیس شد و هنس اسلون، طبیعی‌دان انگلیسی، با جمع‌آوری اسناد، کتب قدیمی و آثار باستانی استخراج شده از برخی مستعمره‌های بریتانیا، این کار را انجام داد. اسلون در سال ۱۷۵۹ با اضافه کردن مجموعه‌های مختلف به این موزه، آن را برای عموم بازگشایی کرد و بازدید از آن را در دسترس همه مردم قرار داد.

کتابخانه‌ی موزه‌ی بریتانیا جزو قدیمی‌ترین و جامع‌ترین کتابخانه‌های سراسر جهان به شمار می‌رود. علاوه بر یک مجموعه‌ی جامع و کامل از کتب و اسناد تاریخی متنوع، موزه‌ی بریتانیا با معماری زیبا، چشم‌نواز و نفس‌گیرش معروف است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در معماری موزه از روش‌های نگارگری اسلامی - ایرانی هم استفاده شده است. 

موزه بریتانیا

موزه بریتانیا در شهر لندن قرار دارد و یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین گنجینه‌های تمدن‌های اسلامی را هم در خودش جای داده و با میزبانی از آثاری ایرانی همچون منشور کوروش، برای ما ایرانیان هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

از طریق تور مجازی موزه بریتانیا می‌توانید از این موزه جذاب بازدید کنید و حسابی سرگرم شوید. بستر آنلاین بازدید از این موزه هم بسیار جذاب، روان و جامع طراحی شده است و فضایی عالی را در دسترس بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. در ایام نوروز، به‌طور روزانه می‌توانید به بازدید آنلاین از موزه‌های دنیا بپردازید و اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید، هر روز صفحه‌ی اصلی کجارو را مرور کنید.

دیدگاه  

    تبلیغات