بهترین جاهای هند برای سفر با کودکان کدامند؟

نگین توکلی
دوشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
بهترین جاهای هند برای سفر با کودکان کدامند؟

کشور پهناور هند با چشم‌اندازهای زیبا، طبیعتی بکر و تاریخی غنی، یکی از بی‌نظیرترین و تماشایی‌ترین مقاصد گردشگری برای سفر با کودکان به شمار می‌آید.

همه عاشق تعطیلات هستند؛ اما برای خانواده‌های بچه‌دار، انتخاب مقصد کمی مشکل به نظر می‌آید. لذت بردن کودکان در مکانی که شما انتخاب کرده‌اید، می‌تواند امری چالش‌برانگیز باشد، به‌خصوص به مقصدی که خیلی باب میل آن‌ها نباشد. برای همین کجارو قصد دارد لیستی از ۲۰ مقصد گردشگری در هند به شما ارائه کند که برای سفر با کودکان و استراحت والدین فوق‌العاده هستند.

۱. دارجلینگ (Darjeeling)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

دارجلینگ، یک ایستگاه تپه‌ای زیبا است که بهشتی برای خانواده‌ها به حساب می‌آید. تماشای پس‌زمینه‌ای از آسمان آبی، کوه‌هایی با قله‌های برفی و باغ‌های چای سرسبز انبوه از یک قطار اسباب‌بازی قطعا تجربه‌ای است که کودکان از آن بیشترین لذت را خواهند برد.

دارجلینگ در ایالت بنگال غربی و در قسمت‌های کم‌ارتفاع رشته کوه هیمالیا قرار دارد. در طول حکومت بریتانیا در هند، آب‌و‌هوای مطلوب دارجیلینگ سبب شد که این منطقه به یک شهر تپه‌ای برای انگلیسی‌ها تبدیل شود تا با اقامت در آن از گرمای دشت‌های سوزان در طول تابستان نجات پیدا کنند. مزارع چای که قدمتشان به نیمه‌های قرن نوزدهم میلادی می‌رسد و راه‌آهن دارجلینگ هیمالیا که از بناهای میراث فرهنگی جهانی یونسکو محسوب می‌شود، باعث شهرت این منطقه شده‌اند.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: سواری در قطار اسباب‌بازی، تله‌کابین، پیاده‌روی در باغ‌های چای خوش‌منظره
 • جمعیت: ۱۳۲ هزار نفر
 • ارتفاع از سطح دریا: ۲,۰۴۲ متر

۲. اوتی (Ooty)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

شهر اوتی، یک مقصد گردشگری محبوب تابستانی در بخش نیلاگیری ایالت تامیل نادو است که به تپه‌های آبی شهرت دارد. این شهر محبوب علاوه بر فراهم‌کردن فضایی آرامش‌بخش برای والدین، یک مکان لذت‌بخش برای کودکان محسوب می‌شود؛ زیرا قنادی‌های محلی آن پر از محصولات شکلاتی هستند. با بردن فرزندانتان به موزه عسل و زنبور، دایره دانش و اطلاعات آن‌ها را ارتقا دهید تا بفهمند عسل چگونه تهیه می‌شود.

اقتصاد اوتی مبتنی بر صنعت گردشگری، کشاورزی و همچنین ساخت دارو و فیلم عکاسی است. طبیعت این شهر زیبا، گردشگران بسیاری را در طول سال به خود جذب می‌کند.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: خرید شکلات در قنادی‌ها، بازدید از موزه عسل و زنبور، قایق‌سواری در دریاچه اوتی
 • جمعیت: ۸۹ هزار نفر
 • ارتفاع از سطح دریا: ۲,۲۴۰ متر

۳. مانالی (Manali)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

مانالی، یک شهر توریستی واقع در ایالت هیماچال پرادش با زمستان‌هایی سرد و تابستان‌هایی نسبتا معتدل است. در بدو ورود به مانالی، با جریان آب‌های کریستالی شفاف رودخانه «بیاس» از میان دره روبه‌رو خواهید شد که قطعا کودکان را هیجان‌زده خواهد کرد. اینجا چشم‌اندازی عالی برای عکاسی دارد، ضمن آنکه می‌توانید ورزش ماجراجویانه را تجربه کنید و مطمئن باشید در تمام طول تعطیلات، اخم روی صورت کسی نخواهد نشست. بازدید از گردنه روهتانگ (Rohtang Pass) و برف‌بازی را به‌هیچ‌وجه از قلم نیندازید.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: پاراگلایدر، زوربینگ (بازی مفرحی که در آن افراد به دورن یک کره شفاف از جنس پی‌وی‌سی به نام زورب می‌روند و از ارتفاع‌ بلند، روی یک شیب ملایم به‌سمت پایین می‌غلتند)
 • جمعیت: ۸۰۰۰ نفر
 • ارتفاع از سطح دریا: ۲,۰۵۰ متر

۴. اودی‌پور (Udaipur)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

سفر به اودی‌پور در راجستان موسوم به شهر دریاچه‌ها، بهترین راه برای آشنا کردن فرزندتان با تاریخ در طول تعطیلات است. شهر باشکوه اودی‌پور از فرهنگی غنی و دانشی از تمام اعصار برخوردار است و همین مساله، آن را تبدیل به یک مقصد خانوادگی بی‌نقص می‌کند.

کودکان با تماشای نمایش‌های عروسکی‌ای که داستان‌های جالبی را نقل می‌کنند و همچنین بازدید از نمایش نور و صدا در قصر شهر که سفری تاریخی در شهر محسوب می‌شود، قطعا وقت خوشی خواهند داشت.

 •  فعالیت‌های مناسب کودکان: نمایش‌های عروسکی، نمایش نور و صدا، قایق‌سواری در دریاچه
 • جمعیت: ۴۵۷ هزار نفر

۵. جیسلمیر (Jaisalmer)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

شن‌های طلایی جیسلمیر با نام مستعار شهر طلایی در ایالت راجستان، قطعا بچه‌ها را شگفت‌زده خواهد کرد. هیجان شترسواری از آن دسته تجربه‌هایی است که بدون شک هیچ‌کس نمی‌تواند در تمام زندگی‌اش فراموش کند. این شترها را به یک سافاری شبانه در صحرا ببرید و درخشش شن‌ها در اثر زیر نور مهتاب را در چشمانشان تماشا کنید.

به جیسلمیر، شهر طلایی هند می‌گویند؛ زیرا شن و سنگ‌های شنی زرد در طراحی و معماری شهری باعث پدید‌آمدن سایه زردرنگ طلایی در شهر و اطراف آن شده است.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: شترسواری در صحرا
 • جمعیت: ۶۶ هزار نفر

۶. تکادی (Thekkady)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

شهر تکادی در نزدیکی پارک ملی و پناهگاه حیات‌وحش پریار (Periyar)، یک جاذبه گردشگری مهم در ایالت کرالا است. کرالا واقعا مکانی عالی برای گردشگری خانوادگی محسوب می‌شود. این ایالت هندی با دارا بودن آب‌و‌هوایی مناسب و باریکه‌های آب، بهترین نقطه برای استراحت است.

بازی با فیل‌ها و سواری بر آن‌ها، تجربه‌ای است که فرزندتان فراموش نخواهد کرد

تکادی به‌دلیل داشتن جنگل‌های متراکم همیشه سبز، نیمه‌سبز، جنگل‌های برگ‌ریز مرطوب و اراضی زراعی، مکانی مناسب برای زندگی گله فیل‌ها، گوزن سمبر، ببرها، گاومیش هندی، ماکاک دم‌شیری و دم‌بلند نیلگیری (نوعی میمون) است. این شهر همچنین منطقه‌ای عالی برای رشد ادویه‌هایی مانند فلفل سیاه، هل، دارچین، جوز هندی، زنجبیل و میخک محسوب می‌شود.

حتما این سوال در ذهنتان شکل گرفته است که چگونه کودکان را در کرالا سرگرم کنید، نه؟ پاسخ شما، فیل‌ها هستند. تجربه بازی با فیل‌ها و سواری بر آن‌ها آن‌قدر مفرح و جالب است که مطمئن باشید بچه‌ها در ادامه سال تحصیلی از شما بابت این سفر تشکر خواهند کرد. با اقامت در خانه‌های قایقی به‌جای اتاق‌های معمولی هتل، حسابی کودکانتان را سر ذوق بیاورید.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: فیل‌سواری، اقامت در خانه‌های قایقی

۷. آولی (Auli)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

آولی در بخش چمولی ایالت شمالی اوتاراکند در کوه‌های هیمالیایی واقع شده است. در ماه‌های ژوئن تا اکتبر (۱۱ خرداد تا ۹ آبان)، دره واقع در آولی با ۵۲۰ گونه از گیاهان و ۴۲۰ گونه گیاهان گل‌دار که برخی در خطر انقراض هستند، دارای یکی از بیشترین گونه‌های گیاهی در جهان است.

آولی با درخت‌های بلوط، کاج و سرو و چشم‌اندازهای پانورامایی از قله‌های کوهستان هیمالیا، یک مقصد هایکینگ و اسکی به شمار می‌رود. شیب‌های آولی برای اسکی افراد مبتدی و حرفه‌ای‌ مناسب است و همگان در این شهر زیبای هند از اسکی لذت خواهند برد. با وجود کلاس‌های اسکی برای مبتدیان، بچه‌ها اصلا دوست ندارند از این شهر بیرون بروند.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: اسکی
 • ارتفاع از سطح دریا: ۲,۸۰۰ متر

۸. ماهابالشوار (Mahabaleshwar)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

ماهابالشوار در بخش ساتارای ایالت مهاراشترا قرار دارد و اگر با تور هند به این خطه از دنیا سفر کردید؛ فرزندانتان را در این شهر توریستی به باغ ماپرو (Mapro Garden) ببرید تا بتوانند توت‌فرنگی بچینند. شاد شدن آن‌ها از انجام کاری غیر معمول مانند چیدن توت‌فرنگی، پاداشی است که در این باغ خواهید گرفت. رفتن به فلات‌ها و اسب‌سواری را نیز فراموش نکنید. گزینه‌های بازی متعددی برای کودکان و والدینشان در این منطقه وجود دارد.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: چیدن توت‌فرنگی، اسب‌سواری، قایق‌سواری
 • جمعیت: ۱۳ هزار نفر
 • ارتفاع از سطح دریا: ۱,۳۵۳ متر

۹. تارکارلی (Tarkarli)

کودکان عاشق بازی‌کردن در آب هستند و اغلب به‌دلیل خطر مریض شدن، از این کار منع می‌شوند. آن‌ها را به تارکارلی، دهکده‌ای توریستی و یک ساحل مرجانی در ایالت مهاراشترا ببرید و اجازه دهید تا بازی کنند. این مکان با آب‌هایی شفاف و ورزش‌های آبی هیجان‌انگیز برای بچه‌ها و بزرگ‌سالان، یک مقصد گردشگری خانوادگی بی‌نقص است.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: ورزش‌های آبی متعدد، آب‌بازی

۱۰. لوناوالا (Lonavala)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

لوناوالا، شهری کوهپایه‌ای در ایالت مهاراشترا با وجود آبشاری بزرگ و چشم‌اندازهای طبیعی زیبا و آب‌و‌هوایی دلپذیر، از تفریحگاه‌های کلان‌شهر بمبئی و شهر پونا به شمار می‌آید و بهترین زمان سفر به این شهر برای گردشگران ماه‌های اکتبر و می (۹ آبان تا ۹ مهر و ۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) است.

دنیای رویایی همه کودکان در شهربازی خلاصه می‌شود. هیجان بازی‌های یک پارک سرگرمی، چیزی است که حتی بزرگ‌سالان هم نمی‌توانند آن را انکار کنند. فرزندانتان را به ادلبس ایمجیکا (Adlabs Imagica) ببرید و اجازه دهید تا می‌خواهند جیغ بکشند و هیجان خود را تخلیه کنند. یک روز پر از تفریح با تمام اعضای خانواده، نسخه‌ای است که پزشک‌ها برای رهایی از استرس به همه پیشنهاد می‌کنند.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: بازی‌های مختلف در شهربازی
 • جمعیت: ۱۰۰ هزار نفر

۱۱. جزایر آندامان و نیکوبار (Andaman & Nicobar Islands)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

جزایر آندامان و نیکوبار، گروهی از جزیره‌ها در خلیج بنگال هستند که توسط دریای آندامان از میانمار و تایلند جدا شده‌اند. سواحل بکر و دست‌نخورده و آب‌های آبی، یک مکان عالی برای تعطیلات خانوادگی هستند.

بچه‌ها می‌توانند در اینجا از شنا با فیل‌ها لذت ببرند و همچنین به کاوش در زندگی دریایی زیر آب بپردازند. یکی از بهترین کارهای مفرحی که کودکان در جزایر آندامان و نیکوبار عاشق آن هستند، راه‌رفتن در آب است؛ زیرا موج‌ها در حین قدم برداشتن، پایشان را بلند می‌کند و باید سخت تلاش کنند تا به جلو بروند.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: اسنورکلینگ (غواصی سطحی)
 • جمعیت: ۳۸۱ هزار نفر

۱۲. دهلی

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

در مواجهه با مرکز سرگرمی و تئاتر «پادشاه رویاها» (Kingdom of Dreams) حس می‌کنید که قدم در بخشی از کتاب‌های افسانه‌های پریان گذاشته‌اید. این صحنه بزرگ، از قدرت تخیل هر کودکی هم فراتر می‌رود و هیچ‌چیز جلوی آن‌ها را برای لذت بردن از نمایش‌های زنده بالیوودی نمی‌گیرد.

پادشاه رویاها، اولین مرکز تفریحی، تئاتر و سرگرمی‌های زنده در هند در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد و در بخش ۲۹ گورگان در دهلی قرار دارد. این مجموعه با مساحت ۲۴ هزار متر مربع و هزینه ساخت دو میلیارد روپیه‌ای، از دو تئاتر و یک مرکز فرهنگی و غذایی با نام کالچر گولی تشکیل می‌شود.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: نمایش‌های متعدد
 • تلفن: ۸۰۰۰ ۴۵۲ ۱۲۴ ۹۱+
 • آدرس: Auditorium Complex, near IFFCO Metro Station, Sector 29, Gurugram, Haryana 122001, India

۱۳. بمبئی

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

دنیای اسل (Essel World)، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین پارک سرگرمی هند است و به‌هیچ‌وجه امکان ندارد که کودکان به گذراندن روز خود در این مکان شاد، نه بگویند. هر چند وقت یک بار،‌ بازی جدیدی به این شهربازی اضافه می‌شود؛ بنابراین در هر بازدید از اینجا تجربه‌ای متفاوت خواهید داشت. کودک درونتان را بیدار کنید و به‌همراه فرزندانتان حسابی لذت ببرید.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: بازی‌های مختلف و مفرح شهربازی
 • تاسیس: ۱۹۸۹
 • ساعت فعالیت: هر روز از ۱۰ صبح تا ۶:۳۰ عصر
 • تلفن: ۹۸۸۸ ۶۱۵۸ ۲۲ ۹۱+
 • آدرس: Essel world Amusement Park, Gorai, Mumbai, Maharashtra 400092, India

۱۴. پارک ملی جیم کوربت (Jim Corbett)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

هیچ‌چیز در این جهان پهناور به‌اندازه طبیعت نمی‌تواند برای کودکان آموزنده باشد. پارک ملی جیم کوربت، فرصتی طلایی برای نزدیک‌کردن فرزندتان به طبیعت است. گیاه‌ها و حیوان‌های خارق‌العاده‌ در یکی از بهترین پارک‌های ملی هند، انتظار شما را می‌کشند. جذاب‌ترین لحظه در این پارک زمانی فرا می‌رسد که با محل زندگی ببر هندی روبه‌رو می‌شوید. پارک ملی یادشده، مکانی عالی برای معرفی شکوه هند به کودکان است.

پارک ملی جیم کوربت به‌عنوان قدیمی‌ترین پارک ملی هند برای محافظت از گونه در خطر ببر بنگالی تاسیس شد

پارک ملی جیم کوربت، قدیمی‌ترین پارک ملی هند به شمار می‌رود که در سال ۱۹۳۶ برای محافظت از گونه در خطر ببر بنگالی تاسیس شد. این پارک در بخش نینیتال و گاروال ایالت اوتاراکند قرار دارد و نام آن برگرفته از جیم کوربت، شکارچی و طبیعت‌شناس مشهور است. اینجا به‌عنوان یک مقصد گردشگری محیط‌زیستی و خانه بیش از ۴۸۸ گونه گیاهی و تنوع بی‌نظیری از حیوان‌ها محسوب می‌شود.

بیش از ۷۰ هزار نفر در هر فصل از این پارک ملی ۵۲۰٫۸ کیلومتر مربعی دیدن می‌کنند که شامل تپه‌ها، کمربندهای رودخانه‌ای، چمنزارها، مرداب‌ها، باتلاق‌ها و یک دریاچه بزرگ می‌شود. ارتفاع پارک ملی جیم کوربت از سطح دریا حدود ۴۰۰ تا ۱۲۲۰ متر است. شب‌های زمستانی آن کمی سرد است؛ اما روزها آفتابی و روشن هستند. فصل بارش در این منطقه از ماه ژوئیه تا سپتامبر (۱۰ تیر تا ۸ مهر) طول می‌کشد.

جنگل برگ‌ریز مرطوب و متراکم حدود ۷۳ درصد پارک را پوشش می‌دهد و ۱۰ درصد منطقه هم از چمنزارها تشکیل می‌شود. در پارک ملی مذکور، ۱۱۰ گونه درخت‌، ۵۰ گونه پستاندار، ۵۸۰ گونه پرنده‌ و ۲۵ گونه مار زندگی می‌کنند.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: اقامت در جنگل و کاوش در حیات‌وحش تماشایی، سافاری، تماشای پرنده‌ها
 • تلفن: ۶۳۳۴۴ ۹۷۵۹۳ ۹۱+
 • آدرس: Nainital District, Ramnagar, Uttarakhand 244715, India

۱۵. آگرا

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

تاج محل قطعا نقطه افتخار هر کودک هندی محسوب می‌شود. وقت آن رسیده است که فرزندانتان را به دیدن یکی از شگفتی‌های خارق‌العاده جهان ببرید. سفر به تاج محل، یکی از جاهای دیدنی هند که جهان آن را با افتخار و وقار می‌شناسد، باعث می‌شود تا کودکان میراث تاریخی و هنر متنوع این کشور را درک کنند.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: تور راهنما در تاج محل، بازدید از فاتح پور سیکری (شهر امپراتور اکبر که در غرب منطقه آگرا در ایالت اوتار پرادش هند واقع است و در سال ۱۹۸۶ در میراث جهانی یونسکو ثبت شد)، بازدید از دژها و بناهای تاریخی آگرا، یک تور به سازمان حمایت از حیوانات وایلدلایف اس‌او‌اس (Wildlife SOS)
 • جمعیت: ۱٫۶ میلیون نفر

۱۶. سیکیم (Sikkim)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

سیکیم قطعا یکی از مقاصد گردشگری خانوادگی کمتر شناخته‌شده هند است که در شمال شرقی کشور و در دامنه هیمالیا قرار دارد. سیکیم، خانه قله‌های بلند هیمالیا، زیبایی طبیعی بکر و دست‌نخورده و بناهای باستانی بی‌شمار، همچنین نقطه مرزی هند با چین است. فرزندانتان را به گردنه ناتو لا (Nathu La Pass) ببرید تا بیشتر با ارتش هند آشنا شوند و مطمئن باشید که این بازدید ارزشش را خواهد داشت.

شما همچنین می‌توانید کودکان را به شهرهای داخلی چون پلینگ و لاچون ببرید تا بخشی از زندگی روستایی و آرامش‌بخش را تجربه کنند. محیط این شهرها کاملا امن است و بومیان منطقه آن را تبدیل به مکانی برای تعطیلات مناسب بچه‌ها کرده‌اند.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: بازدید از گردنه ناتو لا و دریاچه سانگمو (Tsongmo)، رفتینگ در رودخانه تیستا (Teesta)، تله‌کابین سواری در گنگتوک (Gangtok) و یاک سافاری (Yak safari)
 • جمعیت: ۶۲۰ هزار نفر

۱۷. اورنگ‌آباد (Aurangabad)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

اورنگ‌آباد در ایالت ماهاراشترا، مقصدی مناسب برای کودکان نسبتا بزرگ‌تر به شمار می‌رود که دو مکان باستان‌شناسی مهم هند یعنی آجنتا و الورا را در خود جای داده است. غارهای الورا، از منحصر‌به‌فردترین حجاری‌های طبیعی یکپارچه در سنگ هستند که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. این غارها با قدمتی از سال ۱۰۰۰ - ۶۰۰ پس از میلاد، مظهر تنوع طبیعی هند و دوره پیش از اسلام هستند.

بازدید از مقبره بی‌بی، آرامگاه دلرس‌بانو بیگم، همسر اورنگ زیب با قدمتی از اواخر قرن هفدهم را از دست ندهید که شبیه به تاج‌محل در آگرا و به تقلید از آن با مرمر سفید در ابعادی کوچک‌تر ساخته شده است. این مقبره از بهترین آثار هنری دوره گورکانی در این شهر محسوب می‌شود.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: تور راهنمای غارهای الورا و آجنتا، بازدید از مقبره بی‌بی و آسیاب آبی پنچاکی (Panchakki)
 • جمعیت: ۱٫۲ میلیون نفر

۱۸. رایگاد (Raigad)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

برای معرفی یکی از بزرگ‌ترین حاکم‌های هند به‌نام پادشاه شیواجی به فرزندانتان، آن‌ها را به رایگاد ببرید که جزو بهترین مقاصد تعطیلات خانوادگی در هند و از مشهورترین دژهای ماهاراشترا به حساب می‌آید. از این دژ بزرگ بالا بروید یا مسیر طنابی را انتخاب کنید و همراه با خانواده یک روز خارق‌العاده را در تاریخ ماراتا بگذرانید.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: مسیر طنابی، بازدید از ویرانه‌های قصر قبلی و مکان‌های دیدنی‌ای چون مجسمه شیواجی، ماها دارواجا (Maha Darwaja)، خوبلادها بوروج (Khubladha Buruj)، ننه درواجا (Nane Darwaja)، هاتی تلاو (Hatti Talav)، گنگاساگر (Gangasagar) و هیرکانی بوروج (Hirkani Buruj)
 • جمعیت: ۲٫۷ میلیون نفر

۱۹. شوره‌زار رن آو کوچ (Rann of Kutch)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

یکی از مقاصدی که شاید کودکان به آن علاقه زیادی نداشته باشند، صحرا است؛ اما شوره‌زار «رن آو کوچ» قطعا یک استثنا محسوب می‌شود. این صحرا در طول فستیوال، به مقصدی مفرح تبدیل می‌شود. دو دلیل مهم برای بازدید از این منطقه وجود دارد، اول اینکه می‌توانید صحرا را به‌طور مناسبی به فرزندتان معرفی کنید و دوم، فرصت‌های متعددی برای سرگرمی در اینجا وجود دارد.

فستیوال رن اوتساو (Rann Utsav) شامل اقامت در یک چادر دنج با بهترین امکانات موجود گرفته تا فرصت‌های بی‌شمار برای سرگرمی و خوشحالی کودکان می‌شود و از همین رو، یکی از بهترین تعطیلات خانوادگی در هند را برای شما رقم خواهد زد.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: شترسواری در صحرای سفید، جیپ‌سواری در تپه مغناطیسی کالو دونگار (Kalo Dungar) و رویدادهای فرهنگی پرجنب‌و‌جوش مانند رقص محلی، نمایش عروسکی و شعبده‌بازی

۲۰. پناهگاه پرنده‌های مایانی (Mayani Bird Sanctuary)

بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در هند کدامند؟

پناهگاه زیبای پرنده‌های مایانی در ایالت ماهاراشترا، کودکان را شگفت‌زده و متحیر خواهد کرد. این پناهگاه خانه پرنده‌های نادری چون فلامینگوی سیبری و همچنین ۴۰۰ گونه مختلف دیگر است. اجازه دهید فرزندانتان به پرنده‌ها غذا بدهند و مطمئن باشید بازدید از اینجا از آن دسته خاطره‌هایی است که هرگز فراموش نخواهند کرد.

 • فعالیت‌های مناسب کودکان: غذادادن به پرنده‌ها
 • ساعت فعالیت: هر روز از هفت صبح تا ۹ شب
 • آدرس: SH76, Kankatre, Maharashtra 415102, India

سوال‌های رایج هنگام سفر با کودکان به کشور هند

۱. با بچه‌ها می‌توان به کدام نقاط هند سفر کرد؟

بهترین نقاط سفر در هند با کودکان، جیپور، تکادی، آولی، ماهابالشوار، دارجلینگ، خانه‌های قایقی در الاپوژا (Alappuzha) و پارک ملی بندیپور (Bandipur) هستند.

۲. کدام مقاصد گردشگری خانوادگی در هند به‌صرفه و اقتصادی هستند؟

جاهای مقرون‌به‌صرفه در هند شامل دهلی، گوا، شیملا، نینیتال در ایالت اوتاراکند، جیپور، اودی‌پور، دارجلینگ، پوندیچری (Pondicherry) در ایلات پودوچری، دهرادون (Dehradun) در ایالت اوتاراکند، کانیاکوماری در ایلات تامیل نادو می‌شوند.

۳. برای تعطیلات تابستانی در هند به کدام شهر سفر کنیم؟

برای سفر خانوادگی در فصل تابستان به هند، آولی، مانالی، کاسول (Kasol) در ایالت هیمچال پرادش، اوتی، ماهابالشوار، موسوری (Mussoorie) در ایالت اوتاراکند، مونار (Munnar) در ایالت کرالا، تاوانگ در ایالت آروناچال پرادش، گنگتوک در سیکیم و کوه ابو (یک قرارگاه کوهستانی در راجستان) را انتخاب کنید.

۴. بهترین سن کودکان برای سفر به هند چند سال است؟

اگرچه بسیاری از افراد با نوزادان ۹ تا ۱۰ ماه هم سفر می‌کنند؛ اما بهترین سن کودکان برای سفر حدود دو سال است؛ زمانی که می‌توانند دستورالعمل‌ها را بفهمند و از آن‌ها پیروی کنند، دایره توجه‌شان گسترده‌تر شده است و درک می‌کنند که در اطراف آن‌ها چه می‌گذرد. بنابراین، نگهداری از آن‌ها ساده‌تر خواهد بود.

۵. آیا هتل‌ها مجهز به گهواره هستند؟

تمام هتل‌ها مجهز به تخت بچه یا گهواره نیستند. بیشتر اقامتگاه‌های سه‌ستاره و بالاتر ممکن است گهواره داشته باشند؛ اما بهتر است قبل از رسیدن به هند، با هتل خود تماس بگیرید و از در دسترس بودن تخت بچه مطلع شوید.

منبع triphobo
برچسب‌ها سفر خانوادگی

دیدگاه