بهترین دانشگاه های کانادا را بیشتر بشناسید

بخش تبلیغات
یکشنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
بهترین دانشگاه های کانادا را بیشتر بشناسید

کانادا کشوری است که تعدادی از تاپ ترین دانشگاههای دنیا را دارد. در واقع طبق رتبه بندی های مراجع معتبر، ۳۰ موسسه کانادایی در بین بهترین های دنیا قرار دارند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

امکان ندارد چیزی درباره زندگی در کانادا و راهنمای سفر به کانادا شنیده باشید و در مورد دانشگاهها و موسسات عالی این کشور نشنیده باشید، چرا که در کانادا با وجود دارا بودن هفت دانشگاه در لیست ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا، فرصت های فراوانی برای تحصیلات در سطح عالی فراهم است. کانادا همچنین در مقایسه با آمریکا، می تواند گزینه های تحصیل ارزان تر، پروسه های کاربردی ساده تر و فرصت های بیشتری برای اقامت دائم دانشجویان فراهم کند.

از اینرو توجه به دانشگاه های کانادایی مورد استقبال بیشتری از سوی دانشجویان سایر کشور از جمله دانشجویان ایرانی قرار گرفته است و ویزای کانادا مانند ویزای شینگن اروپا در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

دو دانشگاه برتر کانادا یعنی دانشگاه تورنتو و بریتیش کلمبیا مخصوصا در خصوص تاثیرات تحقیقی از امتیاز بالایی برخوردار می باشند که به این معنی است این موسسات، کارهای آکادمیک با کیفیت بالا تولید می کنند که قابل احترام است. تعداد زیادی از دانشگاههای کانادا برای وجهه خوب جهانی خود، درخواست های مکرر دانشجویان بین المللی جدید برای پذیرش در این دانشگاه ها و دانشکده های خود و تشویق همکاری های بین المللی معروف و شناخته شده می باشند و در صورت پذیرش در آنها می توانید انتظار یک جو بین المللی را در پردیس دانشگاه داشته باشید.

طبق تحقیق Canadian Bureau در زمینه تحصیلات عالیه بین المللی و دانشجویان بین المللی، بیش از 90 درصد دانشجویان از تحصیل خود در کانادا راضی یا خیلی راضی هستند و ۹۵ درصد آنها کانادا را برای تحصیل و مطالعه توصیه می کنند. پس در این مطلب با ما همراه باشید تا 5 دانشگاه برتر کانادا آشنا شوید.

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو اولین دانشگاه در بین پنج دانشگاه برتر کانادا است که با آن آشنا می شوید. دانشگاه تورنتو کانادا که در اصل توسط کلیسای انگلیس کنترل می شود، اولین دانشگاهی است که در مستعمره ی "Upper Canada" و با استفاده  از سیستم حاکم بر کالج تاسیس شد و یکی از دانشگاههای بسیار معتبر در بریتانیا محسوب می شود. هفت کالج دانشگاه تورنتو هر کدام از تاریخ و سنت مجزایی برخوردارند.

دانشگاه تورنتو دستاوردهای پیشگامی برای اسم خود کسب کرده است که از جمله ی آنها اولین انتشارات آکادمیک کانادا، اولین دانشکده علوم جنگلی کشور و اولین دانشگاه کانادایی که به موقوفاتی به ارزش بیش از یک میلیارد دلار کانادا دست یافت، می باشد.

جنبش های آکادمیک تاثیر گذاری نیز در دانشگاه تورنتو شامل مدرسه نقد ادبی تورنتو و نظریه ارتباطات، نظریه کمال- NP در علوم کامپیوتر و تحقیقاتی درمورد درمان سلول بنیادی به وقوع پیوست. دانشگاه تورنتو و محوطه آن واقع در مرکز شهر تورنتو از چند ساختمان تاریخی و حیاطی تشکیل شده است که با ظریف ترین و زیباترین محوطه های دانشگاهی در اروپا رقابت می کند.

در دانشگاه تورنتو بیش از ۷۰۰ رشته کارشناسی و ۲۰۰ رشته تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) ارائه می شود  و این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاههای دنیا برای تحصیل در رشته پزشکی است.

از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه می توان از پنج نخست وزیر کانادا و نویسنده هایی چون مایکل اونداتجه و مارگارت آتوود نام برد. در در آخر اینکه دانشگاه تورنتو در  مجموع 1۱۰ برنده جایزه نوبل وابسته به دانشگاه دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی دیگر از دانشگاه های برتر کانادا و قدیمی ترین دانشگاه استان بریتیش کلمبیا می باشد که یکی از رقابتی ترین دانشگاهها در کانادا است.

بریتیش کلمبیا دو پردیس دانشگاهی یکی در ونکوور و یکی در کلونا دارد. پردیس اصلی در ونکوور در نزدیکی سواحل متعدد و مناظری زیبا رو به کوهستان قرار گرفته است. تعدادی از باغ های گیاه شناسی و یادبود و یک مرکز هنرهای نمایشی مشهور نیز در پردیس وجود دارد. دانشگاه بریتیش کلمبیا تعدادی بورس تحصیلی شامل دونالد A و جایزه دانشجویی بین المللی Wehrung دارد که کاندیداهای آن از کشورهای جنگ زده می باشند.

بریتیش کلمبیا هشت برنده جایزه نوبل مرتبط به دانشگاه و ۷۱ دانشمند رودس و ۶۵ مدال آور المپیک دارد.

بزرگترین سیکلوترون دنیا –شتاب دهنده ذرات– در دانشگاه بریتیش کلمبیا در لابراتوار ملی کشور کانادا TRIUMF  وجود دارد که در زمینه فیزیک هسته ای و ذرات فعالیت می کند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا ۱۲ دانشکده در پردیس ونکوور و بیش از هفت دانشکده در کلونا دارد. دانشگاه برنامه های مخصوص دوره کارشناسی مشترک با Sciences Po در پاریس ارائه می کند.

سه نخست وزیر کانادا از UBC (مخفف دانشگاه بریتیش کلمبیا) فارغ التحصیل شده اند که شامل نخست وزیر فعلی کانادا جاستین ترودیو می شود. ترودیو با درجه کارشناسی از بریتیش کلمبیا فارغ التحصیل شده  است.

دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل سومین دانشگاه شاخص کانادا که با آن آشنا می شوید، تنها موسسه کانادایی حاضر در انجمن جهانی اقتصاد دانشگاه جهانی می باشد که از سران 26 موسسه آموزشی برتر دنیا تشکیل شده است.

دانشگاه مک گیل در سال ۱۸۲۱ اولین دانشکده پزشکی کشور کانادا را تاسیس کرد و تا به امروز دانشگاه همیشه در رتبه بندی رشته های بالینی امتیازات بالایی کسب کرده است. دانشگاه مک گیل بیش از ۳۱ رشته تحصیلی را برای بیش از ۳۱ هزار دانشجو از ۱۵۰ کشور دنیا ارائه می کند. مک گیل خودش را یکی از متنوع ترین موسسات کانادایی در دنیا می داند.

خواننده و ترانه نویس لئونارد کوهن و بازیگر سینما ویلیام شاتنر از فارغ التحصیلان مک گیل می باشند. از این دانشگاه همچنین بیشتر از سایر دانشگاههای کانادا دانشمند رودس فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه مک مستر کانادا

دانشگاه مک مستر واقع در همیلتون اونتاریو با پردیس اصلی ۱۲۱ هکتاری در زمینی در نزدیکی باغ های گیاه شناسی همیلتون رویال یکی دیگر از دانشگاههای برتر کانادا است. اسم دانشگاه مک مستر برگرفته از نام ویلیام مک مستر یک سناتور و بانکدار برجسته کانادایی است که برای تاسیس این موسسه ۹۰۰ هزار دلار کانادا اهدا کرد.

مدرسه پزشکی مک مستر یکی از مدارس پزشکی شناخته در دنیا است. در این دانشگاه دانشکده های مهندسی، تجارت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم نیز وجود دارد. دانشگاه مک مستر تاکید زیادی روی کارهای تحقیقی به منظور رفع تعدادی از فوری ترین نیازهای جامعه مخصوصا در حوزه علوم بهداشت دارد. این تحقیقات شامل تحقیق روی سلول های بنیادی و موسسه تحقیقات سرطان می شود که ذراتی از پوست انسان را به سلول های خونی تبدیل می کند و می تواند به کاهش کمبود اهداکننده های خون کمک کند.

دانشجویانی که در دانشگاه مک مستر تحصیل می کنند از بیش از ۹۰ کشور مختلف به اینجا آمده اند. همچنین این دانشگاه ۷۰ توافقنامه تبادل دانشجویی بین المللی با دانشگاههای سرتاسر دنیا دارد.

شعار دانشگاه به این معناست که همه چیز به "مسیح" وصل است و امر غیر معمول در نوشتن این شعار این است که به جای لاتین یا انگلیسی به یونانی نوشته شده است.

 

دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاه مونترال تنها دانشگاه فرانسه زبان حاضر در بین پنج دانشگاه برتر کانادا، دومین دانشگاه بزرگ کشور به لحاظ تعداد دانشجو با بیش از ۳۷ هزار دانشجو می باشد. یک چهارم دانشجویان دانشگاه مونترال را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

پردیس اصلی دانشگاه مونترال در سراشیبی کوه مونت رویال قرار گرفته است. ساختمان مرکزی متمایز دانشگاه به سبک Art Deco ساخته شده است. ۷۴ درصد از دانشجویان در رشته های کارشناسی دانشگاه ثبت نام کرده اند. دانشگاه مونترال یک اتحادیه دانشجویی دارد که برای دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد سه انجمن خواهران و برادران وابسته به دانشگاه تاسیس کرده است.

تعداد زیادی از رهبران معروف در عرصه تجارت شامل لوئیس آر چنورت، مدیر ارشد اجرایی  شرکت یونایتد تکنولوژی، از دانشگاه مونترال فارغ التحصیل شده اند.  دانشگاه فارغ التحصیلان دیگری دارد که به خاطر مشارکت شان در تحقیقات علمی شامل نوآوری هایی در زمینه نیروی هسته ای، ادراک بصری و رمز نویسی کوانتوم از افراد شناخته شده می باشند. از دانشگاه مونترال همچنین نسخت وزیر سابق کانادا پییر ترودیو و ۱۰ نفر از رهبران کبک فارغ التحصیل شده اند.

مطالب مرتبط:

    منبع lahzeakhari
    برچسب‌ها تبلیغات

    دیدگاه