اولین همایش برترین‌های گردشگری ایران برگزار شد

سعیده خلیلی‌صفا
شنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵
اولین همایش برترین‌های گردشگری ایران برگزار شد

نخستین همایش برترین‌‌های گردشگری ایران، با حضور جمعی از فعالان حوزه گردشگری و اصحاب رسانه برگزار شد.

اولین همایش برترین‌‌های گردشگری ایران، روز جمعه هجدهم بهمن ماه ۱۳۹۸، در محل سالن دریای نور هتل پارسیان استقلال برگزار شد که فعالان حوزه گردشگری از جمله مدیران هتل‌ها، ایرلاین‌ها، آژانس‌های گردشگری و موسسان سامانه‌های آنلاین فروش بلیط هواپیما، رزرو تور و هتل، در آن حضور داشتند.

در جریان مراسم، تعدادی از برگزارکنندگان و نیز مهمانان مراسم سخنرانی کردند و به موضوع‌های مختلفی در حوزه گردشگری و سفر پرداختند. پس از خوشامدگویی مهندس عماد گوگانی به نمایندگی از هلدینگ خاورمیانه (متولی برگزاری همایش)، دکتر سمانه یوسفی، نخستین مدیرعامل زن هتل‌‌های فرودگاهی «نووتل» و «ایبیس»، به‌عنوان نخستین سخنران مراسم به بیان دغدغه‌های خود در زمینه کاهش حضور گردشگران خارجی در ایران پرداخت.

وی ضمن ابراز تاسف از کاهش پروازهای خارجی در پی حوادث اخیر و به‌دنبال آن روند نزولی سفر گردشگران خارجی به ایران به‌دلیل شرایط موجود، گفت:

درآمد صنعت گردشگری ایران در ماه گذشته با افت ۵۰ تا ۷۰ درصدی مواجه شده است.

همایش

دکتر سمانه یوسفی در ادامه سخنان خود به این نکته نیز اشاره کرد که عراق، آذربایجان، افغانستان، ترکیه و پاکستان، کشورهایی هستند که گردشگران آن‌ها بیشترین آمار بازدید از ایران را به خود اختصاص داده‌اند؛ هرچند متاسفانه سطح درآمد بالایی نیز نداشته‌اند. این در حالی است که سطح درآمد گردشگری جهانی دو برابر شده است. یوسفی در ادامه به موضوع‌های پراهمیتی مانند وب‌سایت‌ هتل‌ها، تولید محتوای داخلی و خارجی و برندسازی اشاره کرد.

سپس دکتر سعید وفائی، مربی فروش و خودسازی به بیان نکته‌هایی درخصوص نحوه ارتباط عوامل اجرایی در صنعت گردشگری مانند هتل‌ها با مشتریان پرداخت و بر لزوم بهینه‌سازی و آموزش فعالان این حوزه جهت ارتقای کیفیت ارتباط با مشتریان و جلب رضایت آن‌ها تاکید کرد.

همایش

سومین سخنران اصلی مراسم نیز اکبر غمخوار، عضو هیئت مدیره دفاتر مسافرتی ایران، بود که ضمن معرفی گوشه‌ای از جاذبه های گردشگری ایران در حوزه‌های مختلف از جمله بو‌م‌گردی، گردشگری غذا، سلامت و... بر لزوم معرفی هرچه بیشتر این پتانسیل‌ها، بر فراهم کردن بستر مناسب برای ورود گردشگران خارجی تاکید کرد.

هادی شریفی

در بخش دوم مراسم نیز به‌ترتیب مهندس هادی شریفی و عماد گوگانی به یافته‌های جدیدی در حوزه دیجیتال مارکتینگ مانند اهمیت سئو در تولید محتوا، شبکه‌های اجتماعی و... را ارائه کردند.

بخش پایانی مراسم نیز به پنل انتقال تجربه موسسان سامانه‌های آنلاین با حضور آقایان محمدرضا طاهری (مدیر و مؤسس سامانه‌ جااینجاس)، علی کشفی (موسس و مدیر عامل فلایتیو)، حمیدرضا اشجع (مدیرعامل مستر بلیط) و تورج مرادی‌پور (مدیرعامل کجارو) برگزار شد. حاضران پنل ضمن معرفی حوزه فعالیت خود به حاضران به بیان دغدغه‌ها و چالش‌های حوزه‌ فعالیت خود از جمله تبعات قطعی اینترنت در ماه‌‌های گذشته و نیز ارائه راهکار پرداختند.

به یاد داشته باشید کجارو برای شما گردشگران عزیر این امکان را فراهم کرده است که تور مسافرتی خود را در کمترین زمان با پایین‌ترین قیمت در کجارو جستجو کرده و از آژانس‌های مسافرتی تهیه کنید.

منبع کجارو
برچسب‌ها خبر

دیدگاه