پیست اسکی پاکل شازند؛ از بهترین مقاصد گردشگری زمستانه

پیست اسکی پاکل شازند؛ از بهترین مقاصد گردشگری زمستانه

اکرم زمانی نوری
| سه شنبه, ۲۹ بهمن ۹۸ ساعت ۲۱:۰۰

پیست اسکی پاکل یا شهدای سربند که در شهرستان شازند استان مرکزی قرار دارد، یکی از مکان‌های تفریحی هیجان‌انگیز ایران در فصل زمستان به شمار می‌رود.

یکی از بهترین مقاصد گردشگری زمستانه و انجام بازی‌ها و ورزش‌های این فصل، پیست اسکی شازند استان مرکزی است.

پیست شهدای سربند (پاکل سابق)، در منطقه‌ای کوهستانی و خوش آب‌وهوا در کوهپایه‌های روستای چالمها قرار دارد.

کجارو، شما را به یک گردش شاد و پرهیجان در پیست شهدای سربند دعوت می‌کند؛ پس با ما همراه باشید تا با این پیست آشنا شوید.

معرفی پیست

پیست اسکی شهدای سربند شازند

منبع عکس: eghtesadonline

پیست اسکی شهرستان شازند که به نام‌های شهدای سربند و پاکل سابق معروف است، تنها پیست استان مرکزی به شمار می‌رود که در سال ۱۳۷۰ به بهره‌برداری رسید و در ارتفاعات پلنگ در و نزدیکی روستای پاکل قرار دارد. این منطقه در فصل زمستان دارای آب‌وهوای سرد و بارش برف سنگین است. ارتفاع پیست معادل ۱,۲۰۰ متر، طول آن پنج کیلومتر و در ارتفاع ۲,۷۶۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

منبع عکس: eghtesadonline

امکانات پیست

پیست اسکی پاکل

منبع عکس: eghtesadonline

در پیست اسکی پاکل، همه نوع امکاناتی برای داشتن یک روز پرانرژی و شاد مهیا است و علاقه‌مندان می‌توانند در پیست اختصاصی خانواده، به بازی و تفریح بپردازند. در این پیست مربیان اسکی حضور دارند و کسانی که این ورزش را امتحان نکرده‌اند، می‌توانید تحت آموزش قرار بگیرند. سه دستگاه تله‌سیژ نیز در این محل وجود دارد که با سوارشدن بر آن، می‌توان به تماشای چشم‌انداز زیبای پیست و کوه‌های سفیدپوش اطراف نشست.

تیوپ‌سواری نیز از تفریح‌های پرهیجان این پیست است که با وجود خطرات آن، علاقه‌مندان زیادی دارد و جوانان به‌شدت از آن استقبال می‌کنند. برای این بازی می‌توانید با خود تیوپ ببرید یا تیوپ‌های پیست را اجاره کنید. یکی دیگر از امکانات پیست شهدای سربند، بالابر آموزشی است.

علاوه بر این، پیست مذکور به‌تازگی مجهز به تله‌کابین شده؛ هرچند که هنوز افتتاح نشده است. به‌دلیل ارتفاع کم پیست، این محل برای فعالیت اسنوبرد مناسب نیست.

منبع عکس: eghtesadonline

امکانات جانبی

پیست اسکی شازند

منبع عکس: خبرگزاری برنا (مهران ساکی)

بعد از بازی‌های مفرح و شاد می‌توانید غذا را در رستوران پیست میل کنید و شب را در سوئیت‌های آن اقامت داشته باشید. وسایل برف‌روبی و دستگاه پیست‌کوب برای آماده‌سازی پیست، از دیگر امکانات این مکان به شمار می‌رود.

نکته‌ای که در مورد پیست شهدای سربند وجود دارد این است که گردشگران در محدوده‌ی تعیین شده‌ی پیست، بیمه هستند و خارج از این محدوده هیچ مسئولیت و پوشش بیمه‌ای به بازدیدکنندگان، تعلق نمی‌گیرد.

گرچه تیوپ‌سواری بسیار هیجان‌انگیز و ارزان است؛ اما در استفاده از آن کاملاً مراقب باشید و سعی کنید کودکان را سوار این وسیله تفریحی نکنید.

منبع عکس: eghtesadonline

  • زمان بازدید: پیست پاکل در دو فصل زمستان و بهار فعال است.
  • ساعت بازدید: این پیست از صبح تا غروب باز فعالیت می‌کند.
  • هزینه ورودی: ورودی پیست پاکل به‌ازای هر فرد، هشت هزار تومان می‌شود.
  • نشانی: پیست شهدای سربند، در جنوب شهر شازند، در روستای پاکل، کنار جاده‌ی آسفالته‌ی شازند – هندودر و در بخش سربند واقع است. این پیست تا شهرستان شازند ۲۵ کیلومتر و تا شهرستان اراک ۴۵ کیلومتر فاصله دارد.

عکس کاور: خبرگزاری فارس (حمیدرضا نیکومرام)

منبع irna isna skifed
برچسب‌ها اسکی پیست اسکی

دیدگاه  

    تبلیغات