بازگشایی مرزهای ژاپن به روی گردشگران از آوریل ۲۰۲۱

نگین توکلی
شنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
بازگشایی مرزهای ژاپن به روی گردشگران از آوریل ۲۰۲۱

ژاپن قصد دارد تا مرزهای کشور خود را از ماه آوریل ۲۰۲۱ (اواسط فروردین ۱۴۰۰) به روی گردشگران بین‌المللی بازگشایی کند.

پس از کاهش تدریجی محدودیت‌های مربوط به پاندمی کرونا در سراسر جهان، ژاپن هم‌اکنون، مرزهای خود را به روی تعداد کمی از مسافران بین‌المللی باز کرده است. این کشور قصد دارد تا مرزهای خود را در بهار سال آینده در حدود ماه آوریل ۲۰۲۱ (اواسط فروردین ۱۴۰۰) به روی همه گردشگران بین‌المللی بازگشایی کند. ممنوعیت ورود به کشور ژاپن، قبل از بازی‌های المپیک توکیو که قرار است در تابستان سال آینده در این کشور برگزار شود، به‌طور کامل برداشته خواهد شد.

البته مسافرت برای گردشگری و سایر اهداف غیر ضروری کماکان در ژاپن مجاز نیست. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری سی‌دی‌سی (CDC)، اخیرا کشور ژاپن را در سطح چهار خطر (سطح بسیار بالای کووید ۱۹) قرار داده است. این اقدام به احتمال زیاد به‌دلیل افزایش اخیر تعداد مبتلایان، به‌ویژه در شهرهای ساپورو (Sapporo)، اوساکا (Osaka)، توکیو و ناگویا (Nagoya) است.

شهروندان تمام کشورها در حال حاضر مجاز به سفر به کشور ژاپن هستند؛ اما فقط گروه‌های محدودی از افراد مانند مسافران تجاری، ساکنان یا دانشجویان اجازه سفر به این کشور را دارند و مرزهای کشور برای مسافرت‌های تفریحی و گردشگری کماکان بسته خواهند بود.

همه بازدیدکنندگان در ژاپن، باید آزمایش کرونا را قبل از ورود به کشور انجام دهند و جواب منفی را به مسئولان مربوط ارائه دهند. آن‌ها همچنین باید پس از ورود به ژاپن، خود را برای دو هفته در خانه قرنطینه کنند و در آن دوره مجاز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی نیستند.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها سفر امن

    دیدگاه