استانبول: بهترین مواد غذایی ارگانیک را از کجا بخریم؟

نگین توکلی
یکشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
استانبول: بهترین مواد غذایی ارگانیک را از کجا بخریم؟

محبوبیت غذای ارگانیک یا طبیعی روز به روز در میان مردم بیشتر می‌شود. با بهترین مغازه‌های فروش مواد غذایی باکیفیت و ارگانیک شهر زیبای استانبول آشنا شوید.

ساکنان شهر استانبول مانند دیگر نقاط جهان در سال‌های اخیر از حرکت به‌سمت زندگی سالم‌تر، آگاه بوده‌اند و تمایل به این سبک زندگی که از همه مهم‌تر با تغذیه صحیح آغاز می‌شود در آن‌ها بیشتر شده است. هم‌اکنون، در تمام محله‌ها، فروشگاه‌های ارگانیک و مغازه‌های بسیاری وجود دارند و مزارع نیز از مناطق مختلف در سراسر ترکیه، فروشگاه‌های خود را باز کرده‌اند و محصولات تولیدی طبیعی خود را در همان جا به فروش می‌رسانند. بنابراین اگر طرفدار محصولات ارگانیک هستید، در انتخاب برنامه سفر به استانبول، برای تعطیلات بعدی خود نگرانی نداشته باشید. در این مقاله، کجارو قصد دارد بهترین مکان‌های استانبول برای خرید مواد غذایی طبیعی و سالم را به شما معرفی کند.

کرک آمبر (Kırk Ambar)

کرک آمبر (Kırk Ambar)

تقریبا همه محله‌های استانبول، یک آکتر (فروشگاهی که مختص محصولات طبیعی است) دارند که ادویه و چای طبیعی و همچنین محصولات زیبایی می‌فروشد. کرک آمبر یکی از بهترین آکترهای (aktar) شهر به شمار می‌آید و محصولات صددرصد طبیعی مانند چای، قهوه، ادویه‌جات، روغن‌های مختلف و آجیل و همچنین صابون، شامپو، خمیردندان و شوینده‌های خانگی را به مشتریان خود ارائه می‌کند.

 • تلفن: ۴۸ ۶۵ ۲۵۸ ۲۱۲ ۹۰+
 • آدرس: Sinanpaşa Mahallesi, Kazan Sokak, Gürün Pasajı No. 23/A Beşiktaş

بازار ارگانیک فریتو (Feriköy)

بازار ارگانیک فریتو (Feriköy)

هر شنبه، فروشندگان در بازار ارگانیک فریتو، غرفه‌های خود را به پا می‌کنند تا میزبان مشتریان خود باشند. در اینجا می‌توانید میوه‌های ارگانیک با کیفیت و سبزیجات و همچنین پنیر، نان، روغن زیتون، محصولات زیبایی، شوینده‌های خانگی و چیزهای دیگر پیدا کنید. فراموش نکنید که با خودتان کیسه ببرید و حتما گوزلمه لذیذ (gözleme)  که به‌صورت تازه در غرفه ورودی بازار پخته می‌شود را امتحان کنید (خمیر نان نازکی که در ماهیتابه درست و با چیزهای مختلف مانند گوشت و سبزیجات، پر می‌شود).

 • آدرس: Semt Pazarı, İstanbul, 34380, Turkey

مزرعه رانی (Rani Çiftliği)

فروشگاه رانی

رانی که در سال ۱۹۹۴ در منطقه اورنسکی/ماوگات (Evrenseki/Mavgat) آنتالیا تاسیس شد، یک مزرعه دوستدار محیط‌زیست ارگانیک است که شیر، پنیر، میوه و سبزیجات تولید می‌کند. فروشگاه استانبول آن‌ها با تنوع فوق‌العاده، پنیرهای ترکی از جمله پارمسان لذیذ تولید خودشان، گودا، موتزارلا، چدار، ماسکارپونه و ریکوتا، مشتریان زیادی را به آنجا می‌کشاند. در گوشه دیگر مغازه، یک یخچال پر از محصولات ارگانیک رنگارنگ به شما چشمک می‌زند که حتما باید از آن خرید کنید.

فروشگاه رانی

 • تلفن: ۰۰ ۰۱ ۲۵۹ ۲۱۲ ۹۰+
 • آدرس: Süleyman Seba Caddesi No.60 Akaretler

مزرعه پالیور (Palivor Çiftliği)

مزرعه پالیور (Palivor Çiftliği)

مزرعه پالیور یک مزرعه دوستدار محیط‌زیست طبیعی دیگر است که در استان قرقلرایلی (Kırklareli) در مرز بلغارستان قرار دارد که محصولات فوق‌العاده باکیفیت خود را در فروشگاه استانبول و کافه متعلق به خودشان می‌فروشد. شما در اینجا طیف وسیعی از محصولات از فرآورده‌های گوشتی چون رست‌بیف، گوشت دودی ترکی، چوریزو (سوسیس گوشت) و سوجوک (سوسیس تند) گرفته تا پنیرهای ترکی، مربا، کره بادام‌زمینی، چای و سس را پیدا خواهید کرد. منوی بسیار متنوع صبحانه که محصولات فوق‌العاده آن‌ها را به نمایش می‌گذارد نیز قطعا ارزش امتحان کردن را دارد. شعبه ببک (Bebek) آن‌ها تنوع بیشتری برای خرید محصولات غذایی دارد در حالی که شعبه نیشان تشی (Nişantaşı)، مکانی آرامش‌بخش برای نشستن و خوردن غذاهایی است که از محصولات طبیعی خودشان تهیه می‌شود.

 • تلفن: ۹۱ ۳۱ ۲۳۴ ۲۱۲ ۹۰+
 • آدرس: Maçka Caddesi No.35/A, Reasürans Çarşısı Shop No.55 Nişantaşı
 • تلفن: ۵۳ ۸۱ ۲۳۱ ۲۱۲ ۹۰+
 • آدرس: Manolya Sokak No:9 Bebek

فروشگاه و کافه بالیا (Balya)

فروشگاه و کافه بالیا (Balya)

فروشگاه و کافه بالیا با تمرکز بر سبک زندگی ارگانیک و پایدار، دارای محصولات متنوع طبیعی، وگان و بدون گلوتن است. قبل از خرید، سالادها، سوپ‌ها، ساندویچ‌ها و پیشنهاد روزانه آن‌ها را امتحان کنید که تمامشان از اجزایی پخته شده‌اند که در آنجا به فروش می‌رسد. با امتحان منوی آن‌ها بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه چیزی بخرید.

 • تلفن: ۸۲ ۳۵ ۲۵۲ ۲۱۲ ۹۰+
 • آدرس: Defterdar Yokuşu Batarya Sokak No.16/A Cihangir

فروشگاه ارگانیک التا-آدا (Elta-Ada Organik)

التا آدا

التا-آدا ارگانیک، یکی از بهترین فروشگاه‌های منطقه آسیایی شهر، به خاطر محصولات لبنی لذیذش مشهور است که در یک مزرعه ارگانیک در گوک چدا (Gökçeada) تولید می‌شوند. مغازه کوچک آن‌ها در استانبول تمام محصولات خوشمزه مانند شیر، کره، ماست، پنیر، روغن زیتون و گوشت‌های متنوع را به شما پیشنهاد می‌کند. آدا همچنین دارای گلچین خوبی از محصولات وارداتی ارگانیک خانگی از آلمان است.

 • تلفن: ۷۶ ۲۳ ۳۳۶ ۲۱۶ ۹۰+
 • آدرس: Caferağa Mahallesi Yenifikir Sokak No:3/A Moda Kadıköy

منبع theculturetrip

دیدگاه