لندن، از گرمای مترو برای گرم‌کردن منازل استفاده خواهد کرد

صدیقه شجاعی
یکشنبه، ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
لندن، از گرمای مترو برای گرم‌کردن منازل استفاده خواهد کرد

در اتفاقی که شاید یکی از روش‌های شگفت‌انگیز استفاده از انرژی باشد، گرمای متروی لندن به‌زودی برای گرمایش ۱۳۵۰ خانه در این شهر استفاده می‌شود.

گرمای زاید یکی از خطوط متروی لندن، از طریق خط شمالی به منطقه‌ی ایزلینگتون ارسال می‌شود تا به تأمین گرمای این منطقه کمک کند، به‌طوری که تا پایان سال ۲۰۱۹ گرمای منازل محلی، ادارات و مراکز تفریحی را تأمین خواهد کرد. شورای ایزلینگتون امیدوار است که این سیستم، منطقه را از نظر انرژی به خودکفایی برساند، انتشار کربن را کاهش دهد و مبلغ قبوض انرژی ساکنان را کمتر کند. مسافرانی هم که این گرما را در خطوط خاصی از مترو احساس می‌کنند، خواهند دید که با این طرح جدید، هوای تونل‌ها خنک‌تر می‌شود.

مترو لندن

منبع مرکزی شبکه‌ی گرما، «بونهیل ۲» نام دارد که به‌عنوان یک تونل تهویه برای خارج کردن گرمای زاید ایستگاه متروکه‌ی متروی سیتی رود به کار می‌رود. شرکت مهندسی رامبول، یک پمپ حرارتی طراحی کرده است که با جذب گرمای اضافی این تونل، حدود ۷۰ درجه‌ی سانتی‌گراد گرم می‌شود و سپس آن را به شبکه‌ی گرمای ایزلینگتون منتقل می‌کند تا گرما و آب گرم ساختمان‌های این منطقه را تأمین کند.

این سیستم به‌گونه‌ای طراحی شده است تا در ماه‌های گرم‌تر معکوس عمل کند، به این ترتیب که هوای سردتر را به داخل تونل‌های مترو پمپ می‌کند تا مسافران خنک شوند. این پروژه بخشی از طرح تأمین گرمای ارزان‌تر و سبزتر برای ساختمان‌های ایزلینگتون لندن است که بسیاری از آن‌ها اماکن عمومی و مراکز تفریحی‌ای هستند که در فاصله‌ی دهه‌ی ۱۹۳۰ تا ۱۹۸۰ ساخته شده‌اند. این طرح جدید، فاز دوم طرح گرما و برق بونهیل در شورای شهر ایزلینگتون است که توسط شورای شهر و با همکاری رامبول و حمل‌ونقل لندن اجرایی می‌شود.

مترو لندن

لوسی پادفیلد، مدیر گرمایش منطقه‌ای در رامبول، می‌گوید:

ما معتقدیم که استفاده از این حجم زیاد گرما که به سیستم‌های گرمایشی مناطق شهری متصل شده است، می‌تواند با کاهش تقاضا برای انرژی گرمایی در بریتانیا، نقش مهمی در کاهش تولید کربن ایفا کند.

پیش‌بینی می‌شود که سیستم گرمایشی منطقه‌ی بونهیل ۲ در اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز به کار کند.

اگر شما هم مشتاق سفر به این شهر اروپایی و بازدید از جاهای دیدنی لندن هستید می‌توانید به کمک کجارو قیمت تور لندن آژانس‌های مسافرتی مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و تور موردنظرتان را با پایین‌ترین قیمت از آژانس‌های همکار کجارو بخرید.

منبع lonelyplanet

دیدگاه