آمار تاخیر ایرلاین های داخلی اعلام شد

سعیده خلیلی‌صفا
دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰
آمار تاخیر ایرلاین های داخلی اعلام شد

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گزارش تاخیر پرواز ایرلاین‌های ایرانی را منتشر کرد.

آمار منتشر شده توسط گروه آمار هوانوردی و فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نشان می‌دهد که درصد پروازهای دارای ۳۰ دقیقه تاخیر و یا بیشتر در فرودگاه‌های ایران، در ماه اردیبهشت نسبت به ماه پیش از آن با کاهش هشت درصد کاهش روبه‌رو بوده و این در حالی است که پروازها در این ماه نسبت به فروردین چهار درصد کاهش داشته است.

در ماه اردیبهشت ۱۳۹۸، از مجموع ۱۷,۲۹۳ نشست و برخاست در فرودگاه‌های ایران، ۳,۵۴۶ پرواز با تاخیر ۳۰ دقیقه یا بیشتر انجام شده و این رقم معادل ۲۱ درصد کل پروازها است. متوسط زمان تاخیر نیز ۷۹ دقیقه محاسبه شده است.

در این ماه پروازهای تاخیر دار هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» ۱۰ درصد نسبت به ماه پیش از آن کاهش یافته و این در حالی است که کاهش نشست و برخاست‌های این شرکت هواپیمایی چهار درصد بوده و این به معنای موفقیت این شرکت هواپیمایی در کاهش میزان تاخیر در پروازها است.

در ماه اردیبهشت، ۳۰ درصد پروازهای ایرتور با تاخیر انجام شده و این ایرلاین را در مقام نخست ایرلاین‌های تاخیردار قرار داده است. کم تاخیرترین پروازها نیز متعلق به هواپیمایی پویا ایر با ۶ درصد تاخیر در پرواز است، البته این ایرلاین با ۱۳۳ نشست و برخاست، کم پروازترین ایرلاین کشور نیز محسوب می‌شود.

اگر به‌دنبال خرید بلیط هواپیما هستید، می‌توانید از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو، بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

پرواز

دیدگاه