بازار مدینه جمیرا، یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی دبی

بازار مدینه جمیرا، یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی دبی

مینا رهبری
| پنجشنبه, ۲۹ فروردین ۹۸ ساعت ۱۰:۰۰

بازار مدینه جمیرا یکی از زیباترین جاهای دیدنی دبی است که هر گردشگری در سفرش به این شهر، باید از آن دیدن کند. این بازار تلفیقی از سنت و مدرنیته را در دبی به نمایش گذاشته است.

هر کسی که به دبی سفر کند، سفرش هر چقد هم که کوتاه باشد، باید از سوق مدینه جمیرا دیدن کند. این جاذبه به‌طور کامل مدرنیته، فرهنگ و سنت قدیمی را در یک جا به نمایش گذاشته است. سوق در زبان عربی به معنی بازار است و معماری بازار مدینه جمیرا تقلیدی از بازاری سنتی عربی است که یک فضای تاریخی ایجاد کرده که با رستوران‌ها و بارهای مدرن ترکیب شده است. اگر می‌خواهید برای تعطیلات بعدی تور دبی رزرو کنید، این بازار را بیشتر بشناسید و در سفر خود حتما از آن بازدید کنید.

برای انتخاب تورهای ارزان و متنوع دبی، می‌توانید به کمک کجارو تورهای آژانس‌های همکار را مشاهده و قیمت آن‌ها را مقایسه کنید؛ ما این امکان را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید به‌راحتی و در کمترین زمان، سفرتان را ارزان‌تر از همه جا برنامه‌ریزی کنید.

بازار مدینه جمیرا دبی

بازار مدینه جمیرا به سبک بازارهای عربی ساخته شده، حتی از بادگیرهای قدیمی شهر نیز کپی برداری کرده است

این بازار مکانی فوق‌العاده برای گردشگران است تا بتوانند ببینند دبی در گذشته چه شکلی بوده است. این جاذبه که به سبک بازارهای عربی ساخته شده، حتی از بادگیرهای قدیمی شهر نیز کپی برداری کرده است؛ این بادگیرها در گذشته به جای کولر، باعث خنک‌تر شدن ساختمان و تحمل‌پذیر شدن گرمای شدید بیابان می‌شدند. با این حال بازار مدینه جمیرا به جز معماری زیبا، جذابیت‌های دیگر بسیاری دارد. مغازه‌های سنتی فوق‌العاده که در این بازار مشغول به فعالیت هستند همه چیز، از سوغات گرفته تا اقلام دکوری سنتی می‌فروشند.

اکثر مغازه‌ها کوچک هستند و در طراحی آن بیشتر به سبک بازارهای منطقه تاکید شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند از بازار مدینه جمیرا اقلامی از سراسر خاورمیانه را، از ظروف ترک بگیر تا فرش ایرانی، خریداری کنند. اینجا می‌توانید هر چیزی را که عاشقش هستید، پیدا کنید و بخرید.

بازار مدینه جمیرا دبی

بازار مدینه جمیرا در کنار زندگی بخشید به بازار عربی، یکی از مراکز زندگی شبانه در دبی است. اینجا پر از رستوران و کافه است. اگر آخر هفته‌ها به این بازار بیایید، فرصت این را پیدا می‌کنید که بینید یک شب سرگرم‌کننده جالب در دبی چگونه می‌تواند باشد. اینجا همه چیز پیدا می‌شود؛ چه بخواهید در یک رستوران خوب غذا نوش جان کنید یا در کافه‌ای با شنیدن موسیقی زنده قهوه‌تان را میل کنید. بازار مدینه جمیرا همچنین به خاطر داشتن چند رستوران که قلیان هم عرضه می‌کنند، شهرت دارد؛ در دبی به قلیان شیشه می‌گویند. در این مکان می‌توانید سنتی‌ترین آداب و رسوم اهالی دبی را تا حد امکان تجربه کنید. 

بازار مدینه جمیرا دبی

منبع عکس: وب‌سایت wallpapershome

تضاد مدرنیته و بادگیرهای سنتی بازار مدینه جمیرا صحنه‌ای جذاب در تصویر خلق می‌کند و استعاره‌ای جذاب از دبی است: قدیمی و جدید، سنت و مدرنیته

شاید آنچه که بازار مدینه جمیرا را به یکی از جاهای توریستی پرطرفدار دبی تبدیل کرده، چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای است که از این بازار بر برج‌العرب وجود دارد. برج‌العرب تنها هتل ۷ ستاره این شهر است و در کل امارات، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری محسوب می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند در مدینه جمیرا عکس منحصربه‌فردی از این هتل مشهور بگیرند که معماری مدرن دارد؛ تضاد مدرنیته و بادگیرهای سنتی این بازار صحنه‌ای جذاب در تصویر خلق می‌کند و استعاره‌ای جذاب از دبی است: قدیمی و جدید، سنت و مدرنیته.

علاوه بر اینکه می‌توانید از این مکان عکس‌های فوق‌العاده از برج‌العرب بگیرید، بازار مدینه جمیرا کانال‌های آبی زیبا دارد که گردشگران می‌توانند بازدید و از آن‌ها عکاسی کنند. با اینکه بسیاری از افراد این کانال‌ها را به کانال‌های آبی ونیز تشبیه می‌کنند، این‌ها در واقع به تقلید از خور دبی ساخته شده است؛ جایی که در گذشته‌های دور، قبل از کشف نفت در این شهر و رشد اقتصادی امارات متحده عربی، جمعیت دبی در اطراف آب‌های آن شروع به رشد کرد. 

بازار مدینه جمیرا دبی

بازار مدینه جمیرا تنها بخش کوچکی از زیبایی‌های دبی است که هر گردشگری در سفر به این شهر باید از آن دیدن کند. اگر می‌خواهید روزی به دبی سفر کنید، بهتر است از قبل جاذبه‌های گردشگری آن را بشناسید و سفری با برنامه منظم داشته باشید. شما می‌توانید فهرست کاملی از جاهای دیدنی دبی را در کجارو مشاهده کنید و به اطلاعاتی مثل موقعیت مکان روی نقشه، آدرس دقیق، تصاویر و همچنین جاذبه‌های رایگان این کشور دسترسی داشته باشید.

برچسب‌ها دبی امارات

دیدگاه  

    تبلیغات