از تهرانگردی نوروزی تا روستاگردی بهاری

نیکی قره گوزلویان
یکشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰
از تهرانگردی نوروزی تا روستاگردی بهاری

طرح روستاگردی بهاری با هدف معرفی مقاصد کمتر شناخته شده‌ در اطراف تهران، در نوروز ۹۸ اجرا خواهد شد.

شهر تهران که به عنوان پایتخت ایران شناخته می‌شود، دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است که طیف آنها از پاساژهای مدرن تا آثار فرهنگی و تاریخی را در برمی‌گیرد. اما اکنون، بازدید از روستاهای اطراف تهران به منظور معرفی جاذبه‌های کمتر شناخته شده این شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. دلاور بزرگ‌نیا،‌ مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در این‌باره گفته است:

گردشگران و پایتخت‌ نشینان به دلیل موقعیت جغرافیایی استان تهران می‌توانند بهار زیبا و چشم‌نواز را در روستاهای هدف گردشگری به ویژه در شهرستان‌های شمیرانات، دماوند، فیروزکوه و شهریار تجربه کنند.

علاوه بر آن، با اولین سال شروع فعالیت اقامتگاه‌های بومگردی در روستاهای هدف گردشگری اطراف تهران، مسافران و علاقه‌مندان می‌توانند سفرهای یک یا چند روزه را به روستاهای معرفی شده تجربه کنند.

مسافران و ساکنان تهران می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به نشانی www.tehran.ichto.ir مراجعه کرده و با مقاصد گردشگری روستایی و اقامتگاه‌های بومگردی استان تهران آشنا شوند.

شما نیز اگر علاقه‌مند هستید تا نوروز خود را در مقاصد ناشناخته و بکر سپری کنید، همواره می‌توانید با جستجوی تور نوروز 98 کجارو، تورهای معرفی شده از ده‌ها آژانس معتبر را مشاهده و مقایسه کرده و در انتها، تور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

منبع عکس: خبرگزاری میراث آریا

دیدگاه