تحریم پروازهای ایران به زیان گردشگری است

زهرا  آذرنیوش
چهار شنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
تحریم پروازهای ایران به زیان گردشگری است

تحریم پروازهای مستقیم ایران، سبب از دست دادن پروازها و زیان دیدن صنعت گردشگری کشور شده است.

با وجود پیشرفت‌های سال‌های اخیر در زمینه صنعت گردشگری، تحریم پروازهای مستقیم ایران، ضربه مستقیمی به این صنعت وارد کرد. معاون رئیس‌جمهور در این زمینه اشاره کرد که تفاوت نرخ ارز، سفر به ایران را برای گردشگران خارجی بسیار آسان مقرون به صرفه کرده است، اما از دست دادن پروازهای مستقیم به دلیل تحریم، مشکلاتی را ایجاد کرده که این به ضرر صنعت گردشگری کشور است.

علی‌اصغر مونسان در حاشیه بازدید از مراکز گردشگری البرز، به وجود یک میلیون سایت تاریخی در کشور، اشاره کرده و تصریح کرد که بسیاری از این مراکز تاریخی، نیازمند مرمت هستند. اکنون ۲هزار مورد از این مراکز تاریخی مرمت شده و اقدامات خوبی برای رسیدگی به این حوزه در حال انجام است. وی اضافه کرد که برای تحقق این هدف، بخشی از مرمت اماکن تاریخی با مشارکت بخش خصوصی و با نظارت میراث فرهنگی و طبق استاندارهای تعیین‌شده انجام می‌شود. رئیس سازمان میراث فرهنگی، بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای رونق گردشگری تاکید کرد و گفت:

کشور به گردشگری امید بسته و حمایت‌های لازم برای رونق این بخش افزایش پیدا کرده است. اگر می‌خواهیم فقط به نفت متکی نباشیم باید حوزه‌های دیگر از جمله گردشگری را رونق دهیم.

مونسان به آمار گردشگران اشاره و خاطرنشان کرد که از ابتدای سال تا کنون، پذیرای ۶ میلیون گردشگر در استان‌های کشور بوده‌ایم که این آمار نسبت به سال گذشته ۵۳ درصد افزایش یافته است. وی همچنین تصریح کرد که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تلاش بود ایران واقعی را به مردم جهان نشان دهد و در این زمینه برگزاری اجلاس‌های گردشگری را در برنامه خود قرار داد. بعد از برگزاری این اجلاس‌ها چند سایت مهم حوزه گردشگری، ایران را کشوری امن و با پتانسیل بالا برای گردشگری معرفی کردند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، در صحبت‌های خود به اجرای ۱۹۰۰ پروژه گردشگری در کشور اشاره کرد و حجم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها را ۱۲۰ هزار میلیارد تومان دانست. وی همچنین توضیح داد که برای حمایت از بخش خصوصی، وقتی که این پروژه‌های مشارکتی به پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد برسند، از محل صندوق توسعه ملی تسهیلات ارزان‌قیمت با بهره ۱۴ درصد برای اتمام پروژه‌ها به متصدیان داده می‌شود.

منبع isna
برچسب‌ها پرواز هواپیمایی

دیدگاه