هزینه سفر به کندوان چقدر است؟

نیکی قره گوزلویان
دوشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
هزینه سفر به کندوان چقدر است؟

هزینه سفر به روستای صخره‌ای کندوان با توجه به نوع وسیله نقلیه برای دستیابی به این مکان گردشگری، بسیار متغیر است.

روستای کندوان در استان آذربایجان شرقی، از جمله روستاهای گردشگری ایران است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این روستا که یکی از سه روستای صخره‌ای جهان است، بر اثر فعل و انفعالات کوه سهند و سایر کوه‌های منطقه، و همچنین وزش باد و شرایط اقلیمی به این شکل درآمده، و نخستین بار در قرن هفتم هجری توسط گروهی از مردم برای سکونتگاه برگزیده شده است. جالب است بدانید که خانه‌های این منطقه بدون مصالح و با تراشیدن سنگ کوه‌ها ساخته شده‌اند. شما می‌توانید علاوه بر بازدید از این روستا، در سفر خود به کندوان در خانه‌های سنگی آن نیز اقامت داشته و زندگی در خانه‌های صخره‌ای را تجربه کنید.

هزینه سفر به کندوان با توجه به قیمت هتل، رستوران، حمل و نقل و بازدید از دیدنی‌های روستا بسیار متغیر است، اما با این وجود برای هر قشر و هر سلیقه‌ای، سفری به یاد ماندنی و به صرفه خواهد بود.

کندوان

هزینه سفر به کندوان

از تهران تا کندوان در حدود ۶۷۰ کیلومتر راه است که طی کردن این مسیر به وسیله اتومبیل شخصی در حدود ۷ ساعت و نیم به طول می‌انجامد. با توجه به نوع خودروی شما، میزان مصرف بنزین و روشن بودن کولر، هزینه بنزین برای این مسافت در حدود ۸۰ هزار تومان خواهد شد.

با توجه به موقعیت کوهستانی روستای کندوان و کوچک بودن این جاذبه گردشگری، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس، هواپیما و قطار برای دسترسی مستقیم به این مکان وجود ندارند؛ اما شما می‌توانید به وسیله قطار، هواپیما و اتوبوس خود را به تبریز برسانید و از آنجا به همراه یک سواری یا اتوبوس‌ به سمت کندوان حرکت کنید.

به این ترتیب هزینه بلیط اتوبوس از تهران به تبریز در حدود ۵۵ هزار توماندر سال ۹۷، هزینه بلیط هواپیما از ۲۱۰ هزار تومان به بالا متغیر بوده و هزینه بلیط قطار نیز از ۵۰ هزار تومان تا ۷۵ هزار تومان متغیر است.

برای سفر به تبریز و بازدید از روستاها و جاذبه‌های گردشگری این شهر و استان شما می‌توانید بهترین و ارزان‌ ترین تور تبریز را در کجارو جستجو کنید. کجارو با همکاری آژانس‌های مختلف به معرفی انواع  بهترین تورهای زمین و هوایی با مقاصد مختلف داخلی و سایر کشورها پرداخته است. شما می‌توانید برای سفرهای خود از کجارو کمک بگیرید.

کندوان

متوسط هزینه اقامت در کندوان

روستای گردشگری و کوهستانی کندوان دارای یک هتل برای اقامت شبانه است که هزینه یک شب اقامت دو نفره در آن ۲۷۰ هزار تومان و هزینه یک اتاق دو تخته به همراه جکوزی نیز ۲۹۰ هزار تومان خواهد بود. علاوه بر آن، این روستا دارای اقامتگاه‌های بومگردی فراوانی است که مسافران می‌توانند از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوند.البته این قیمت‌ها با توجه به سال ۱۳۹۶ است.

هتل لاله کندوان

متوسط هزینه خورد و خوراک در کندوان

رستوران و کافی شاپ کندوان دارای منوی متنوعی است که می‌تواند برای صرف وعده‌های غذایی مسافران، مکان مناسب و خوبی باشد. هزینه هر وعده غذا در این رستوران برای یک نفر بین ۳۰ هزار تا ۵۰ هزار تومان بوده و در صورت سفارش پیش غذا و نوشیدنی، این هزینه افزایش خواهد یافت.

رستوران هتل لاله کندوان

هزینه حمل و نقل در کندوان

به دلیل کوچک و صخره‌ای بودن روستای کندوان، مسافران این جاذبه گردشگری به استفاده از وسیله نقلیه برای تردد در روستا نیازی نخواهند داشت.

کندوان

هزینه بازدید از دیدنی‌های کندوان

شما می‌توانید علاوه بر بازدید از روستای کندوان،‌ از موزه، فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ صنایع دستی این روستا نیز بازدید کنید. بودجه خود را در این بخش برای هر نفر از ۲ هزار تومان تا ۵ هزار تومان متغیر در نظر بگیرید.

کندوان

بودجه پیشنهادی برای گذراندن یک روز در کندوان

بودجه پیشنهادی برای گذراندن یک روز در روستای کندوان با کمترین هزینه در حدود ۵۰۰ هزار تومان برای دو نفر است. شما همچنین در صورت تمایل می‌توانید برای رسیدن به این روستا، به وسیله هواپیما و قطار به تبریز رفته و سپس به کندوان سفر کنید. هزینه‌های شما در این بخش با توجه به قیمت بلیط هواپیما یا قطار، در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

کندوان

بودجه پیشنهادی برای گذراندن سه روز در کندوان

سفر و اقامت در روستای کندوان، بدون شک به یکی از بهترین تجربیات شما از سفر به روستاهای کشور تبدیل خواهد شد. اگر قصد داشته باشید تا سه روز در روستای کندوان اقامت کنید، حداقل هزینه شما در حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به ازای دو نفر، و حداکثر هزینه آن ( با احتساب سفر به وسیله هواپیما) در حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد شد. در نظر داشته باشید که در سفر به این روستا، بودجه کافی برای خرید سوغات آن مانند عسل را نیز به همراه داشته باشید.

کندوان

کجارو علاوه بر معرفی جاهای دیدنی تبریز و جاذبه‌های گردشگری تمامی شهرها و کشورها و راهنمای سفر به آن‌ها برای تهیه بلیط هواپیما نیز مسافران را راهنمای می‌کند برای سفر هوایی به تبریز و انتخاب بلیط ارزان هواپیما می‌توانید از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو، ارزانترین بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خرید کنید. 

با توجه به تورم در کشورمان و متغیر بودن قیمت ها در سال‌های مختلف مقالات نوشته شده و ارايه قیمت ها در زمینه هزینه‌های سفر می‌تواند در سایر سال‌ها متفاوت باشد.

منبع عکس: گوکل مپ

دیدگاه