پیش‌بینی افزایش سفرهای نوروزی به شمال کشور در نوروز ۹۸

نیکی قره گوزلویان
دوشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰
پیش‌بینی افزایش سفرهای نوروزی به شمال کشور در نوروز ۹۸

در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز استان مازندران، افزایش سفرهای نوروزی به مازندران و ثبت جنگل های هیرکانی این استان مورد بررسی قرار گرفت.

سیف‌الله فرزانه، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز اعلام کرد:

ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی از جمله برنامه‌ها است و از ۱۵ قطعه جنگل هیرکانی که قرار است به ثبت برسد، شش قطعه مربوط به مازندران است. جنگل‌های هیرکانی در تابستان ۹۸ ثبت جهانی می‌شوند و این مسئله برای حوزه گردشگری استان حائز اهمیت است.

فرزانه همچنین درباره پیگیری ظرفیت‌های گردشگری استان مازندران اظهار کرد که خوشبختانه شرح خدمات توسعه صنعت گردشگری استان با رای اکثریت مصوب شد و با تصویب طرح جامع گردشگری، از این پس طبق برنامه عمل می‌شود.

فرزانه در ادامه افزود:

تعداد گردشگران مقیم از ابتدای فروردین تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری ۵۳ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۷۳۸ نفر شب اقامت بوده است که نسبت به سال گذشته با رشد ۴ درصدی روبه‌رو بوده، و همچنین میزان اقامت گردشگران به ۴ شب افزایش پیدا کرده است. ظرفیت اسکان در نوروز ۹۷ حدود یک میلیون و ۲۲۰ هزار نفر شب اقامت بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان مازندارن پیش‌ بینی کرد که با توجه به تغییرات نرخ ارز، در ایام نوروز سفرهای داخلی در کشور و مازندران افزایش قابل‌توجهی پیدا خواهد کرد.

علاوه بر آن، گرایش گردشگران خارجی نیز به سفر به مازندران رشد قابل‌توجهی داشته و در همین راستا در نوروز امسال برنامه‌های مختلف فرهنگی، نوروزخوانی و نمایشگاه‌های صنایع دستی در این استان برگزار خواهد شد. 

در این جلسه، سید محمد انصار الحسینی، فرماندار سوادکوه نیز علاوه بر اشاره به سه سد زیبای این منطقه برای جذب گردشگر، از بهره‌برداری چهارمین سد نیز خبر داد. این سد به نام «لفور»، به‌زودی راه‌اندازی شده و بهترین نقطه گردشگری این منطقه محسوب می‌شود. او همچنین اظهار کرد:

علاوه بر به کارگیری قطار گردشگری نوروز شیرگاه، اتوبوس‌های دریایی نیز خریداری شده و اکنون منتظر مجوز برای به آن انداختن آن هستیم.

منبع عکس: خبرگزاری میراث آریا

دیدگاه