سفر به جزیره قشم، بهترین مسیر را برای این سفر انتخاب کنید

بخش تبلیغات
دوشنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰
سفر به جزیره قشم، بهترین مسیر را برای این سفر انتخاب کنید

یکی دیگر از نقاط توریست پذیر کشورمان، جزیره قشم است که بر اساس آمار سالانه گردشگران بسیاری برای گشت و گذار و تفریح به آن سفر می‌کنند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

 این جزیره بهترین امکانات را از لحاظ تفریحی و رفاهی دارد و دارای بهترین مراکز خرید و بازارها است، به طوریکه شما می توانید در قشم بهترین کالاها را با بهترین قیمت خریداری نمایید. از این رو برای دسترسی به مسیرهای قشم و رفتن به این جزیره زیبا، راه های مختلفی وجود دارد و رسیدن به قشم با هر وسیله نقلیه ای بستگی به خود شما و شرایط و میزان بودجه ای که برای سفر در نظر گرفته اید دارد. برخی از گردشگران حوصله و وقت کافی برای طی کردن مسیر قشم با اتوبوس را ندارند و در واقع سفر با وسایل نقلیه زمینی و خرید بلیط اتوبوس را کاری کسل کننده می دانند. به همین دلیل سفرهای هوایی را ترجیح می دهند.

با تهیه بلیط هواپیما این امکان برای شما فراهم می شود که در کمترین زمان ممکن به قشم برسید یعنی در حدود نیم ساعت الی یک ساعت به قشم می‌رسید. اما در این میان هستند گردشگرانی که علاقه بسیار زیادی به طی کردن مسیر های طولانی و لذت بردن از مناظر طبیعی بین جاده ها دارند، به همین دلیل سفر زمینی را ترجیح می‌دهند. برخی از آن ها قطار را انتخاب می‌کنند و برخی دیگر ماشین شخصی یا سفر با اتوبوس که هر کدام در نوع خود بسیار لذت بخش هستند. اما اینکه از چه مسیری برای رسیدن به قشم عبور کنید بسیار مهم است، به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم که در این مطلب به معرفی بهترین مسیرها برای رفتن به قشم بپردازیم.

بلیط به قشم

مسیرهای زمینی برای رسیدن به قشم با ماشین شخصی

درست است که با تهیه بلیط قطار و هواپیما می توانید سفری آسوده تر به قشم داشته باشید، اما به جرعت می توان گفت که هیچ چیز جای سفر با ماشین شخصی به سوی قشم را نمی گیرد. قشم جاذبه‌های بسیار زیادی دارد، پس شما می توانید پیش از اینکه با ماشین شخصی خود به سوی این جزیره زیبا حرکت کنید، فهرستی از بهترین مسیرهای دسترسی به قشم تهیه کنید تا سفری لذت بخش تر را تجربه نمایید. برای رفتن به قم با خودروی شخصی دو مسیر وجود دارد که در ادامه به معرفی این مسیر ها خواهیم پرداخت.

مسیر یزد و سیرجان

اولین راه برای رسیدن به قشم این مسیر است. شما می توانید در این مسیر از شهرهای یزد و سیرجان عبور کنید و از طریق این شهرها خودتان را به بند عباس برسانید. حال وقتی که به بندرعباس می رسید، دو راه پیش روی تان قرار دارد. اولین راه این است که اگر تمایل دارید ماشین خود را تا جزیره به همراه داشته باشید، به بندر پل بروید. این بندر فقط ۳۰ دقیقه تا بندر عباس فاصله داشته و از این طریق می توانید ماشین خود را تا جزیره ببرید. البته این موضوع را در نظیر داشته باشید که حمل خودروی شما به وسیله لندینگ کرافت بسیار پر هزینه است و باید هزینه رفت و برگشت خودروی خود را یکجا بپردازید. هنگامی که به بندر پل رسیدید خودروی خود را تحویل داده و تا لافت رفته و سپس به جزیره برسید. اما یک راه دیگر هم وجود دارد، اگر قصد ندارید خودروی خود را به جزیره ببرید، پس می توانید آن را در پارکینگ های بندرعباس پارک کنید. سپس برای رسیدن به جزیره باید به سوی اسکله حقانی بروید. از آنجا می توانید سوار بر اتوبوس های دریایی شده و به سوی جزیره حرکت کنید. این نکته را یادتان باید که اتوبوس های دریایی زمانی که طوفان باشد، به هیچ وجه مسافر جابجا نمی کنند، پس حتما پیش از حرکت به سوی اسکله با آن ها تماس بگیرید.

ساحل قشم

مسیر اصفهان، جهرم و لار

برای رفتن به قشم از مسیر دوم باید از شهر اصفهان عبور کنید که این مسیر از جهرم و لار می‌گذرد. از این طریق می توانید خودتان را به بندرعباس برسانید و ماشین خود را به لندینگ کرافت ها تحویل دهید تا آن را برای شما تا جزیره حمل کنند. یا اینکه بدون ماشین به اسکله شهید حقانی رفته و به سوار بر اتوبوس های دریایی به سوی جزیره بروید. البته برای رفتن به قشم راه های دیگری هم وجود دارد، فرقی ندارد که شما چه راهی را انتخاب کنید. چیزی که اهمیت دارد این است که شما سفری لذت بخش را تجربه کنید و از آن نهایت لذت را ببرید. اگر در دورترین نقاط کشور قرار دارید، پیشنهاد می کنیم سفر با خودروی شخصی را فراموش کنید، چراکه رانندگی در مسیرهای طولانی نه تنها شما را خسته می کند بلکه هیچ لذتی هم از سفر نخواهید برد. بهتر است که ماشین خود را با قطار به قشم فرستاده و خودتان هم از طریق هواپیما یا اتوبوس به سوی قشم حرکت کنید. هنگامی که به جزیره رسیدید می توانید ماشین خود را تحویل بگیرید.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها تبلیغات

    دیدگاه