بهترین کشورهایی غیرانگلیسی زبان که به زبان انگلیسی مسلط هستند

عاطفه کماسی
یکشنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
بهترین کشورهایی غیرانگلیسی زبان که به زبان انگلیسی مسلط هستند

به نظر شما کدام کشورهای غیر انگلیسی‌زبان بهتر از بقیه کشورها به زبان انگلیسی مسلط هستند؟ آیا کشور ما هم در میان آن‌ها جایگاهی دارد؟

اگر می‌توانید سایت‌های انگلیسی‌زبان را به‌راحتی بخوانید پس سطح زبان انگلیسی‌تان خوب است. شما تنها نیستید؛ امروزه تقریبا ۱.۵ میلیارد نفر انگلیسی صحبت می‌کنند و این زبان یکی از متداول‌ترین زبان‌ها در جهان است. اکثر این افراد سخنگویان بومی انگلیسی نیستند و این زبان، زبان دوم آن‌ها است. البته برای صدها میلیون دیگر نیز، این زبان، زبان سوم و چهارم محسوب می‌شود. برای هرگونه اطلاعات مربوط به زبان‌های مختلف دنیا مقاله‌های کجارو را دنبال کنید.

چه مقاصدی سخنگویان غیربومی بهتری دارند؟

بر اساس یک گزارش جدید از شرکت تحصیلات بین‌المللی EF Education First، هلندی‌ها می‌توانند ادعا کنند که بهترین سخنگویان غیربومی انگلیسی در دنیا هستند. بر اساس یک آزمون آنلاین رایگان که از ۲.۳ میلیارد داوطلب گرفته شد، نتیجه مهارت انگلیسی نشان می‌دهد که هلندی‌ها بهتر از همه صحبت می‌کنند.

سوئد با امتیاز ۶۸.۷۴ از ۱۰۰ در رتبه دوم و نروژ با امتیاز ۶۷.۹۳ در رتبه سوم قرار دارد.

با اینکه مقاصد «با مهارت بسیار بالا» از کشورهای اروپایی بودند، سنگاپور و آفریقای جنوبی نیز امتیازات بالایی کسب کردند و به‌ترتیب در رتبه پنجم و ششم قرار گرفتند.

لازم به ذکر است که کشورهایی که به کامپیوتر و اینترنت دسترسی بیشتری داشتند، شرکت‌کنندگان بیشتری نیز داشتند که این می‌تواند باعث انحراف نتیجه آزمون شود.

این گزارش همچنین بیان می‌کند که انگلیسی، رایج‌ترین زبان به‌عنوان زبان دوم در دنیا است.

اگر مرکز مطالعات بی‌طرف آمریکایی Pew آزمون جداگانه‌ای برای آمریکایی‌‌ها صورت دهد، این‌طور به نظر می‌رسد که دوزبانی، جزو اولویت‌های آمریکایی‌ها نیست. این بررسی که سال گذشته منتشر شد، نشان‌دهنده‌ی این است که تنها ۲۰ درصد دانش‌آموزان مدرسه‌ای در آمریکا به یادگیری زبان دیگر می‌پردازند.

به کمک آزمونی که از سخنگویان غیربومی انگلیسی از ۱۰۰ کشور و بیش از ۴۰۰ شهر و منطقه به‌صورت داوطلبانه، گرفته شد، سنجش نظرپرسی EF Education Forst انجام گرفت.

بهترین کشورهای غیرانگلیسی‌زبان که به‌خوبی انگلیسی صحبت می‌کنند:

۱. هلند ۷۰.۳۱

۲. سوئد ۷۰.۷۲

۳. نروژ ۶۸.۳۸

۴. دانمارک ۶۷.۳۴

۵. سنگاپور ۶۸.۶۳

۶. آفریقای جنوبی ۶۶.۵۲

۷. فنلاند ۶۵.۸۶

۸. اتریش ۶۳.۱۳

۹. لوکزامبورگ ۶۶.۳۳

۱۰. آلمان ۶۳.۷۴

۱۱. لهستان ۶۲.۴۵

۱۲. پرتغال ۶۰.۰۲

۱۳. بلژیک ۶۳.۵۲

۱۴. کرواسی. ۶۰.۱۶

منبع cnn

دیدگاه